Podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji nowi radni otrzymali mandaty,
PiS rządzi w Sejmiku. Witold Kozłowski marszałkiem małopolski

Podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji nowi radni otrzymali mandaty, złożyli ślubowanie a także wybrali kierownictwo. Witold Kozłowski (PiS) został nowym marszałkiem województwa małopolskiego.

W poniedziałek (19.11) odbyła się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji. 39 nowo wybranych radnych otrzymało mandaty, złożyło uroczyste ślubowania, wybrano również władze województwa.

Niemal jednogłośną decyzją radnych (oddano 37 głosów "za", 0 - "przeciw", a 1 osoba wstrzymała się od głosu) przewodniczącym wybrano  Rafała Bochenka. Dotychczas pełnił m.in. funkcję rzecznika prasowego rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego oraz podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Aktualnie, oprócz podjętej dziś funkcji przewodniczącego SWM, jest również pełnomocnikiem ministra środowiska ds. organizacji sesji międzynarodowych negocjacji klimatycznych COP24. Przez wiele lat był radnym miejskim w Wieliczce, sprawował także funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu wielickiego.

Nowym marszałkiem województwa małopolskiego został wybrany Witold Kozłowski. Za jego kandydaturą głosowało 27 radnych (PiS), przeciwko – 9, a wstrzymało się od głosów – 3. Witold Kozłowski od wielu lat pracuje na rzecz samorządu. Przez trzy kadencje (1998-2010) sprawował mandat radnego sejmiku województwa, gdzie pełnił też funkcje wiceprzewodniczącego (2002-2005 i 2006-2010) oraz przewodniczącego (2005-2006). W 2014 r. ponownie został radnym, a w czerwcu tego roku został powołany na prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dlatego zrezygnował z funkcji sekretarza powiatu nowosądeckiego i radnego sejmiku małopolskiego. W aktualnej kadencji nie będzie pełnił mandatu radnego województwa.

Stanowiska wicemarszałków województwa z kolei objęli: Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz. Wśród członków zarządu zasiadły dwie kobiety: Anna Pieczarka i Marta Malec-Lech.

Przypomnijmy, że przez ostatnie 8 lat województwem rządziła koalicja PO-PSL. Mieszkańcy Małopolski w ostatnich wyborach samorządowych  zdecydowali, że 24 miejsca w małopolskim sejmiku zajmą radni Prawa i Sprawiedliwości – partia ta będzie samodzielnie zarządzać sejmikiem. 11 mandatów z kolei zdobyła Koalicja Obywatelska (9 mandatów Platforma Obywatelska i 2 mandaty Nowoczesna) a 4 Polskie Stronnictwo Ludowe. W sejmiku powiat wadowicki reprezentują dwaj radni PiS Filip Kaczyński z Wadowic oraz Rafał Stuglik z Wieprza.

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego VI kadencji (kolejność alfabetyczna):

    Elżbieta Achinger (KO)
    Tadeusz Arkit (KO)
    Kazimierz Barczyk (KO)
    Stanisław Barnaś (PSL)
    Grzegorz Biedroń (PiS)
    Stanisław Bisztyga (KO)
    Rafał Bochenek (PiS)
    Stanisław Bukowiec (PiS)
    Robert Bylica (PiS)
    Jan Tadeusz Duda (PiS)
    Jerzy Fedorowicz (KO)
    Józef Gawron (PiS)
    Iwona Gibas (PiS)
    Wojciech Grzeszek (PiS)
    Filip Kaczyński (PiS)
    Jacek Krupa (KO)
    Rafał Kosowski (PiS)
    Wojciech Kozak (PSL)
    Piotr Lachowicz (KO)
    Grzegorz Lipiec (KO)
    Marta Malec-Lech (PiS)
    Marta Mordarska (PiS)
    Krzysztof Nowak (KO)
    Urszula Nowogórska (PSL)
    Bogdan Pęk (PiS)
    Jan Piczura (PiS)
    Anna Pieczarka (PiS)
    Małgorzata Radwan-Ballada (KO)
    Kinga Skowrońska (KO)
    Wojciech Skruch (PiS)
    Łukasz Smółka (PiS)
    Stanisław Sorys (PSL)
    Rafał Stuglik (PiS)
    Tomasz Urynowicz (PiS)
    Patryk Wicher (PiS)
    Marek Wierzba (PiS)
    Andrzej Wójcik (PiS)
    Jadwiga Wójtowicz (PiS)
    Andrzej Ziobro (PiS)

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+16 #1 olo 2018-11-19 18:03
przyszli wyczyściwszy koryto!!!
może 40 milionów z łapówek zaksięgowali???
Cytować
+5 #2 neutrany nie znaczy 2018-11-19 21:44
Ogólnie panowie i Panie z PiS żyje się drożejpowietrze dalej śmierdzi, ksiądz straszy śmiercią,policj a i skarbowka dręczy.prąd,śmi eci,gaz, paliwo no chyba wszystko drożeje. Nie słyszałem byście robili coś żeby było inaczej.
Cytować
+4 #3 Czytelnik 2018-11-19 22:41
Brakuje słów jakich czasów doczekaliśmy. Bareja w najczystszej formie.
Cytować
+2 #4 NieNormalny 2018-11-19 23:36
Do wszystkich głosujących na PiS: https://www.youtube.com/watch?v=6aCfwW1FgY8#t=3m37s
Cytować
+2 #5 ds 2018-11-20 13:50
Tych trzech z opozycji co głosowali za marszałkiem to nażarli się pisowskiej sałaty czy tak sami z siebie wbrew wyborcom?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.