Urzędujący przez ostatnie cztery lata burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski pożegnał się na Facebooku
Burmistrz Mateusz Klinowski pożegnał się z mieszkańcami podsumowując swoją kadencję

Urzędujący przez ostatnie cztery lata burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski pożegnał się na Facebooku z mieszkańcami podsumowując swoją kadencję. Co napisał?

Coś się kończy, coś się zaczyna... W piątek (16.11) zakończyła się czteroletnia kadencja burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Przypomnijmy, że na jesień 2014 roku pokonał on w wyborach "niezatapialną" urzędującą 5 kadencji Ewę Filipiak. Nie da się ukryć, że sporo mieszkańców wiązało z nim wiele nadziei. Czy podczas swojej kadencji udało się je spełnić? Niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam... Oceni to też historia.

Niektórych martwi, czy do Wadowic wraz z nowym burmistrzem powróci "stare". Zobaczymy... Wąs pod pomnikiem dwunastaków  i "stare", które przez cztery lata siedziało w ukryciu jak zwykle niewiele mając do powiedzenia, nie rokuje dobrze dla miasta naszym zdaniem... Burmistrz Bartosz Kaliński startuje z nową, czystą kartą. Będziemy z ciekawością patrzyć, jak ją wypełnia i rozliczać go z zapowiadanych wyborczych obietnic.

Burmistrz Mateusz Klinowski (a w zasadzie już były burmistrz...) w sobotę (17.11) jak to ma w zwyczaju, podsumował na Facebooku swoją ostatnią czteroletnią przygodę.

"Wczoraj dobiegła końca moja 4-letnia kadencja na stanowisku burmistrza Wadowic. Przychodziłem mając tylko plecak, rower i nadzieję na zmiany. Dzisiaj jestem dumny, że byłem częścią historii mojego ukochanego miasta. Zostawiam je w doskonałej kondycji finansowej, ze wspaniałymi projektami, które są w realizacji i dobrym zespołem urzędników. Dziękuję za ogrom wyrazów wsparcia, jakie na przestrzeni tej kampanii wyborczej nam udzieliliście oraz masę pozytywnych ocen naszej pracy, jakie do nas dotarły za pomocą wiadomości i publicznych komentarzy. Choć większość wyborców negatywnie oceniła proponowany kierunek rozwoju Gminy, wierzę, że Wadowice jeszcze będą się zmieniać na lepsze. Trzymajcie się i do zobaczenia! – napisał na Facebooku burmistrz Mateusz Klinowski.

Co ciekawe, sam Klinowski na pytanie, czy za pięć lat będzie starał się powrócić na fotel burmistrza, twierdzi, że nie nie należy wraca do przeszłości i cały czas iść do przodu. Wybory do Parlamentu czy Europarlamentu? Zobaczymy. Na razie ma się spełniąć ponownie jako Radny Miejski i patrzeć ekipie Kalińskiego na ręce. Życzymy powodzenia!

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+31 #1 Anna 2018-11-17 17:34
Panie Burmistrzu powodzenia i do zobaczenia za 4 lata mam nadzieję na dłuższą kadencję.pozdra wiam i mimo wszystko życzę sukcesów.
Cytować
-28 #2 Mat Szach 2018-11-17 17:36
Popatrz człowieku pierwsze na własne ręce i zastanów się co piszesz! Po czterech latach skrajnie nieudolnych rządów mamy nadzieje że wszystko zostanie dokładnie sprawdzone i przeanalizowane a nadużycia władzy zostaną solidnie i sprawiedliwie rozliczone.
Po zakończonej kadencji wypadało by nie odwracać się zadem do wyborców!
Cytować
-34 #3 babinicz 2018-11-17 17:36
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
Cytować
-11 #4 A gdzie nasz park? 2018-11-17 17:41
I kto dokończy rozbudowę blaszaka za 10 milionów w parku, kto będzie tak kreatywny i progresywny o odwadze i wiedzy ekonomicznej nie wspomnę ;-0
Cytować
+37 #5 zupa 2018-11-17 17:50
A gdzie nasz park?"]I kto dokończy rozbudowę blaszaka za 10 milionów w parku, kto będzie tak kreatywny i progresywny o odwadze i wiedzy ekonomicznej nie wspomnę
Park jest w remoncie ale tył jest otwarty i można ruszyć cztery litery i zobaczyć jak super zrobiono plac zabaw dla dzieci, chodniczki do spacerów. Naprawdę jeżeli będą robić według projektu to całość wyjdzie super.
Cytować
-49 #6 WON Z KLINOWSKIM 2018-11-17 18:07
ZABIERAJ TE PALETY Z ULIC -IDIOTO
Cytować
-17 #7 Kalambur 2018-11-17 18:17
Pożegnał się? Ha ha zaraz na pierwszej sesji zacznie sie wycie syrenami i jatka. On w spokoju siedzieć nie umie, to zawodowy zadymiarz.
Cytować
-50 #8 wypad z pajacem 2018-11-17 18:18
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła
Cytować
+25 #9 555 2018-11-17 18:25
Trole Kalińskiego w formie ( i tutaj i u płaskiego, prymitywizm i chamstwo komentarzy wskazują, że świętują zwycięstwo czymś, co rzuca się na mózg...
Cytować
+31 #10 gonzo 2018-11-17 18:40
jakie lekarstwo wyleczy jad plaskatego już mu kupię
Cytować
+47 #11 sa 2018-11-17 18:52
Cytuję wypad z pajacem:
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła

Aty wiesz debilu że za taką wypowiedz grozi kara.Mam nadzieje że się tobą policja zajmie.
Mam już dość takiego pier...
Był burmistrze wybranym w demokratycznych wyborach.Wszysc y wieszacie psy na nim a nie macie pojęcia o tym czym piszecie.Większ ość to pomówienia i w i adomości z trzeciej ręki.
Mamy nowego burmistrza.Zaba czymy co będziecie pisać za dwa lata już o nim.
Pozdrawiam wszystkich i życzę pogody ducha.
Tak mnie zastanawia.SKĄD TYLE NIENAWIŚCI.SZCZ YCICIE SIĘ MIASTEM WADOWICE A TUDAKA OBUDA I TAKIE ZŁO.
CZY TAKIM KATOLIKIEM MIAŁ BYĆ KLINOWSKI?
Cytować
-36 #12 Jo 2018-11-17 19:04
Cytuję sa:
Cytuję wypad z pajacem:
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła

Aty wiesz debilu że za taką wypowiedz grozi kara.Mam nadzieje że się tobą policja zajmie.
Mam już dość takiego pier...
Był burmistrze wybranym w demokratycznych wyborach.Wszyscy wieszacie psy na nim a nie macie pojęcia o tym czym piszecie.Większość to pomówienia i w i adomości z trzeciej ręki.
Mamy nowego burmistrza.Zabaczymy co będziecie pisać za dwa lata już o nim.
Pozdrawiam wszystkich i życzę pogody ducha.
Tak mnie zastanawia.SKĄD TYLE NIENAWIŚCI.SZCZYCICIE SIĘ MIASTEM WADOWICE A TUDAKA OBUDA I TAKIE ZŁO.
CZY TAKIM KATOLIKIEM MIAŁ BYĆ KLINOWSKI?


Nie podniecaj się tak pypciu. Zobacz lepiej jak wyznawcy Klinowskiego obrażają innych tylko dlatego że na tego lewaka nie zagłosowali. A jak jeszcze dodać do tego, że co drugi komentarz i Klinowskiego świadczy o dysortografii to odpowiedz sobie na pytanie, kto tu jest prawdziwym zacofańcem i średniowieczem.
Cytować
-15 #13 księżna Katja 2018-11-17 20:04
adios
Cytować
+27 #14 Smutno 2018-11-17 20:04
Cytuję Jo:
Cytuję sa:
Cytuję wypad z pajacem:
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła

Aty wiesz debilu że za taką wypowiedz grozi kara.Mam nadzieje że się tobą policja zajmie.
Mam już dość takiego pier...
Był burmistrze wybranym w demokratycznych wyborach.Wszyscy wieszacie psy na nim a nie macie pojęcia o tym czym piszecie.Większość to pomówienia i w i adomości z trzeciej ręki.
Mamy nowego burmistrza.Zabaczymy co będziecie pisać za dwa lata już o nim.
Pozdrawiam wszystkich i życzę pogody ducha.
Tak mnie zastanawia.SKĄD TYLE NIENAWIŚCI.SZCZYCICIE SIĘ MIASTEM WADOWICE A TUDAKA OBUDA I TAKIE ZŁO.
CZY TAKIM KATOLIKIEM MIAŁ BYĆ KLINOWSKI?


Nie podniecaj się tak pypciu. Zobacz lepiej jak wyznawcy Klinowskiego obrażają innych tylko dlatego że na tego lewaka nie zagłosowali. A jak jeszcze dodać do tego, że co drugi komentarz i Klinowskiego świadczy o dysortografii to odpowiedz sobie na pytanie, kto tu jest prawdziwym zacofańcem i średniowieczem.

Jesteś żenujący i niezwykle prymitywny.
Sporo dobrze wykształconych przedsiębiorców głosowało na Klinowskiego.
Cytować
+33 #15 Kasia 2018-11-17 20:17
Cytuję wypad z pajacem:
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła

Ciekawe co bedziesz pisał za cztery lata o Kalińskim haha, wam Polaczkom nikt nigdy nie będzie pasował, najlepiej kogoś oceniać nie będąc na jego miejscu
Cytować
+35 #16 wad-bo 2018-11-17 20:18
Cytuję wypad z pajacem:
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła

Ot, katolicki kraj, religijne miasto.... wstyd, wstyd, wstyd. Nie tak Cię św. Jan Paweł uczył...
Cytować
-25 #17 I teraz 2018-11-17 20:20
Czekałem, Czekałem i się doczekałem końca rządów nieudacznika.Ja osobiście nawet piaskownicy nie pozwoliłbym mu wybudować.
Cytować
-8 #18 Pracownik 2018-11-17 20:21
Cztery lata kadencji Burmistrza minęły,
Wadowice w rozwoju zupełnie stanęły.
Czekaliśmy na wiele i wielkie sukcesy,
ich nie było,były sądy i ekscesy.

Kto zawinił?
Cytować
-10 #19 Jak mogliście 2018-11-17 21:42
Cytuję Smutno:
Cytuję Jo:
Cytuję sa:
Cytuję wypad z pajacem:
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła

Aty wiesz debilu że za taką wypowiedz grozi kara.Mam nadzieje że się tobą policja zajmie.
Mam już dość takiego pier...
Był burmistrze wybranym w demokratycznych wyborach.Wszyscy wieszacie psy na nim a nie macie pojęcia o tym czym piszecie.Większość to pomówienia i w i adomości z trzeciej ręki.
Mamy nowego burmistrza.Zabaczymy co będziecie pisać za dwa lata już o nim.
Pozdrawiam wszystkich i życzę pogody ducha.
Tak mnie zastanawia.SKĄD TYLE NIENAWIŚCI.SZCZYCICIE SIĘ MIASTEM WADOWICE A TUDAKA OBUDA I TAKIE ZŁO.
CZY TAKIM KATOLIKIEM MIAŁ BYĆ KLINOWSKI?


Nie podniecaj się tak pypciu. Zobacz lepiej jak wyznawcy Klinowskiego obrażają innych tylko dlatego że na tego lewaka nie zagłosowali. A jak jeszcze dodać do tego, że co drugi komentarz i Klinowskiego świadczy o dysortografii to odpowiedz sobie na pytanie, kto tu jest prawdziwym zacofańcem i średniowieczem.

Jesteś żenujący i niezwykle prymitywny.
Sporo dobrze wykształconych przedsiębiorców głosowało na Klinowskiego.

Komu teraz nadwyżkami budżetowymi będą napychali plecak? Głosowali na niego, bo miało być tak pięknie. EKO w Tylmanowej, choczeńskie hipermarkety z podatkami w Holandii, parking dla Maspeksu za nasze podatki i wszystko poszło się bujać. No jak mogliście im wszystkim to zrobić? :lol: ;-) :D :-) :P
Cytować
+11 #20 wyborcy 2018-11-18 03:48
Do 2: -Napisane złośliwie żeby, swoją skórę obronić.Jesteśm y dumni z pana panie burmistrzu jest pan wielkim ,mądrym , młodym człowiekiem,oby więcej takich było .niedowiarki docenią pana, przyjdzie taki czas.DZIĘKUJMY! !!!!!!
Cytować
+36 #21 Bolesław Kot 2018-11-18 07:39
Poeta Jerzy Paczkowski:

„Są dwa poważne powody,
Dla których Polska mi zbrzydła:
Za dużo święconej wody,
Za mało zwykłego mydła.”

Niestety wciąż żyjemy w Galicji gdzie sojusz ołtarza z tronem ma się dobrze. Świetnie opisał to , illustrując licznymi dowodami, Józef Putek, w książce pod tytułem „Mroki Średniowiecza”.
J. Putek cłowiek , który tak wiele uczynił społecznie dla ludu. Dziś zapomniany przez ten lud. Był też ksiądz Stojałowski, bezskutecznie próbujący wyrwać lud z matni ołtarza i tronu. Był też Jakub Szela bezmyślnie i okrutnie wyręczający możnych w rzezi między Polakami.
Oczywiście za wcześnie zaliczać Klinowskiego do grona w/w postaci, bezskutecznie usiłujśących wyrwać lud z matni ciemnogrodu.
Co do pseudopolemiki czyli co do w/w anonimowych komentarzy. Przykro , że żaden z komentatorów nie podpisał się pełnym imieniem i nazwiskiem. To par excellence dowód na ubóstwo duchowe.

Bolesław Kot
Cytować
+21 #22 Marian 2018-11-18 09:09
Wierzyć się nie chce ze w naszych czasach ludzie mogą być tak niemyślący. No cóż proboszcz za was myśli i uczy "miłości bliźnieg" hahaha.
Cytować
+9 #23 Stif 2018-11-18 10:28
Cytuję wypad z pajacem:
Weź ten rower
Stare buty ,
i wynocha
do Nowej Huty ...
... spie.rd...laj klinu do Słupska celebryto - pajacu, tam ci dupsko narkomańskie przeczepią bez mydła

ALEŻ ODWAŻNY >> POKAZ FACJATĘ TO MOŻE ZROZUMIEMY O CO CI BIEGA>
Cytować
-21 #24 Andrzej 2018-11-18 11:06
Nareszcie koniec klinowszczyzny!!!.
Nikt za Nas nie będzie decydował jak mamy żyć!A temu z rowerem i plecakiem przyda się lekcja pokory.
Cytować
-8 #25 dert 2018-11-18 11:31
Cytuję Andrzej:
Nareszcie koniec klinowszczyzny!!!.
Nikt za Nas nie będzie decydował jak mamy żyć!A temu z rowerem i plecakiem przyda się lekcja pokory.

Tylko jest jeden problem czy on to zrozumiał ? zresztą koniec mściwości w Wadowicach.
Cytować
-5 #26 Myśliciel 2018-11-18 12:30
Czy Klinowski coś zrozumiał z lekcji, jaką dało mu życie? Zobaczymy. Nie sądzę jednak, by coś zmieniło się w jego zachowaniu. Świadczy o tym jego stwierdzenie - na pytanie o jego przyszłość polityczną - że "nie należy wracać do tego, co już było", a jednak podejmuje działalność jako radny, którym przecież już był. Czyli dalszy ciąg niekonsekwencji i obłudy.
Cytować
-2 #27 mieszkaniec 2018-11-18 12:32
Park na tym zdjęciu jeszcze taki zielony, a teraz kostka brukowa, kostka brukowa, kostka brukowa.
Cytować
+20 #28 sa 2018-11-18 13:27
Cytuję mieszkaniec:
Park na tym zdjęciu jeszcze taki zielony, a teraz kostka brukowa, kostka brukowa, kostka brukowa.

Przynajmniej w rynku mamy dużo zieleni. :lol: :lol: :lol:
Cytować
-18 #29 mieszkaniec gminy 2018-11-18 13:37
Cytuję sa:
Cytuję mieszkaniec:
Park na tym zdjęciu jeszcze taki zielony, a teraz kostka brukowa, kostka brukowa, kostka brukowa.

Przynajmniej w rynku mamy dużo zieleni. :lol: :lol: :lol:

Rynek nie jest parkiem, a i tak na nim nie brakuje zieleni. Jest bardzo ładny. Tak jak to lubił mawiać Klinowski- progresywny.
Cytować
+17 #30 Michał 2018-11-18 15:37
Szkoda takiego człowieka będę patrzył w jaki sposób nowy BURMISTRZ pieniądze zgromadzone przez poprzednią ekipę wyda zdrowia panie Klinowski
Cytować
+1 #31 Mieszkaniec Gminy 2018-11-18 17:47
Cytuję Mat Szach:
Popatrz człowieku pierwsze na własne ręce i zastanów się co piszesz! Po czterech latach skrajnie nieudolnych rządów mamy nadzieje że wszystko zostanie dokładnie sprawdzone i przeanalizowane a nadużycia władzy zostaną solidnie i sprawiedliwie rozliczone.
Po zakończonej kadencji wypadało by nie odwracać się zadem do wyborców!

Przez kogo, przez tych, co okradali gminę przez poprzednie 20 lat?
Cytować
-4 #32 Mieszkaniec Gminy 2018-11-18 17:49
Cytuję Andrzej:
Nareszcie koniec klinowszczyzny!!!.
Nikt za Nas nie będzie decydował jak mamy żyć!A temu z rowerem i plecakiem przyda się lekcja pokory.

Nikt poza Kochcichem i jego ludźmi w magistracie. Mam nadzieję, że jesteś tego świadom, bo jak nie to jesteś albo idiotą labo totalnym ignorantem.
Cytować
-7 #33 Mieszkaniec Gminy 2018-11-18 17:51
Cytuję Kalambur:
Pożegnał się? Ha ha zaraz na pierwszej sesji zacznie sie wycie syrenami i jatka. On w spokoju siedzieć nie umie, to zawodowy zadymiarz.

I bardzo dobrze, na postkomuchów i niekompetentnyc h pajaców jedynie to działa.
Cytować
+11 #34 Onufry 2018-11-18 21:22
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
Cytuję Kalambur:
Pożegnał się? Ha ha zaraz na pierwszej sesji zacznie sie wycie syrenami i jatka. On w spokoju siedzieć nie umie, to zawodowy zadymiarz.

I bardzo dobrze, na postkomuchów i niekompetentnych pajaców jedynie to działa.

Jak widać można w komentarzach wyzywać ludzi od pajaców ale nie wolno zwracać uwagi na wulgarny język w filmie o zjeździe z Leskowca. "Rzetelność" dziennikarska każe wycinać niewygodne komentarze/ Brawo redakcja!!!
Cytować
-4 #35 Jan 2018-11-19 00:09
Widzię,że klakierzy "ustępujęcego" nie mogą pogodzić się z jego porażką, dalej trolują.
Ponadto zetrzyjcie z siebie wazelinę - juz nie będzie wam potrzebna!!!
Cytować
+4 #36 wyborcy 2018-11-19 08:03
Do 25: Mylisz mściwość z uczciwością ,niedawał się przekupić, temu go niektórzy nie lubiłam.
Cytować
+5 #37 wyborcy 2018-11-19 08:07
Do 25:ostatni wyraz:NIELUBILI
Cytować
+6 #38 Człowiek BOGA 2018-11-19 09:34
Podsumowując te wasze komentarze muszę należycie stwierdzić że wadowiceW to nie Wadowice nie Wojkowice, a " CIULOVICE. I CHAMOVICE". A dlaczego: bo w wadowicach ludzie zciuleli i zchamieli, Ile będzie potrzeba czasu żeby w Wadowice odchamić - co niektórych nie będzie trzeba ale to jest tylko garstka. Jesteście mieszkańcami gdzie jeden drugiego patrzy wyciulać, okrasc, wykorzystać i wyjebać!!! Jeżeli 4 lata Mateusza Klinowskiego potrzebowaliści e do władzy to wszyscy na niego głosowali!!! Po jaką cholerę??? się pytam jeżeli teraz go gnoicie. Facet odszedł z honorem a wy zachowali się jak podłe faryzeusze. zginęła was godność człowieczeństwa skoro człowiek powstał od małpy to znaczy że teraz w wadowicach małpieje!!! Obchodziliśmy stulecie Niepodległości jakiej? -potwierdzają się wypowiedziach słowa Józefa Piłsudskiego "Naród wspaniały tylko ludzie kurwy!!!" Oby Wadowice się odchamiły bez rozlewu krwi - tak nam dopomóż Bóg "
Cytować
+2 #39 Macie coście chcieli 2018-11-19 10:06
Kocicho i Caryca znów na występach. Po coście ją wyrzucali? Może trzeba było dalej bić pokłony jaśnie pani. Ona spadła na 4 łapy do sejmu, immunitet ją chroni do wszelkiej odpowiedzialnoś ci, a jak wróci to wszystko się przedawni i dalej będzie się "rozpływać w chwale JP II" jak nie omieszkał powiedzieć niegdyś na łamach prasy jej główny poplecznik.
Cytować
+5 #40 Obserwator z daleka 2018-11-19 10:23
Ludzie w wadowickiej gminie są wyjątkowo uczuleni na własne JA. Nie daj Bóg jeśli ktoś coś powie krytycznego na czyjeś działania, to już wielka obraza majestatu. Ludzie, wyluzujcie, bo się pozabijacie. Pozabijacie się PO KATOLICKU. Przypomnijcie sobie ewangelię o synu marnotrawnym, o jawnogrzesznicy ...., podobno chodzicie do kościoła i słuchacie tych czytań. Jacy z was wyznawcy Chrystusa?
Cytować
-3 #41 oblatywacz 2018-11-19 11:10
No cóż ,powiedział co wiedział,teraz jako radny niech przesmaruje taczki i do roboty.Wywożeni e śmieci pod magistrat wychodziło mu nieźle.....Kied y dorwał się do koryta miejskiego,wbij ając swoim protektorom nóż w plecy, zaczął kosić opozycje i to było działanie nie fer,a przy okazji likwidował dobre projekty i inicjatywy.Tak się nie buduje tak się rujnuje przyszłość i zostawia po sobie przykry smród.
Cytować
0 #42 Gość 2018-11-28 18:33
śmiać mi się chce. Takim samym błotem obrzucali ludzie Filipiakową. O co zakład, że za parę lat Kalińskiego to samo spotka?
Cytować