Bartosz Kaliński wygrał wyborcze starcie z Mateuszem Klinowskim w drugiej turze wyborów o fotel burmis
Drukuj
Kaliński kontra Klinowski. Jak głosowali mieszkańcy gminy Wadowice w II turze?

Bartosz Kaliński wygrał wyborcze starcie z Mateuszem Klinowskim w drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Wadowic. Jak głosowali wyborcy z 27 obwodów gminy Wadowice?

Zakończył się męczący okres kampanii wyborczej, mamy już też za sobą niedzielę (4.11) głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. Wyborcze emocje też już opadły, znamy zarówno wygranych jak i przegranych.

Dotychczasowy starosta wadowicki, 35-letni Bartosz Kaliński  (Prawo i Sprawiedliwość) pokonał urzędującego pierwszą kadencję na fotelu burmistrza 40-letniego Mateusza Klinowskiego i to właśnie on będzie rządził naszym miastem przez kolejne pięć lat. Głosowało na niego 8 837 wyborców (54,97%) a na jego kontrkandydata 7 239 osób (45,03%).

Jak głosowali wyborcy w 27 obwodach gminy Wadowice? Okazuje się, że w większości przewagę miał właśnie Bartosz Kaliński i to bardzo sporą, tak było m.in. w Choczni, Kleczy Dolnej, podobnie jak w innych komisjach wiejskich, jak w Babicy, Barwałdzie Dolnym czy Wysokiej.

Były też takie komisje, w których Mateusz Klinowski wygrał. Tak było m.in. w komisjach miejskich na Osiedlu Pod Skarpą, Osiedlu Kopernika i w komisji przy ulicy Teatralnej w Wadowicach. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać kontrkandydata Kalińskiego.

Szczegółowe wyniki o głosowaniu w 27 obwodach gminy Wadowice:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Klinowski o Biedroniu: "Usunął mnie, żeby ułatwić zdobycie mandatu przez swojego chłopaka"

Burmistrz Kaliński nie upubliczni wyników słynnego audytu

W Oświęcimiu Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach w naszym okręgu

Wadowice będą mieć w wyborach do Sejmu aż pięciu kandydatów?

Koalicja Obywatelska ujawniła listy wyborcze. Kto powalczy o głosy wyborców w naszym regionie?