Bartosz Kaliński wygrał wyborcze starcie z Mateuszem Klinowskim w drugiej turze wyborów o fotel burmis
Drukuj
Kaliński kontra Klinowski. Jak głosowali mieszkańcy gminy Wadowice w II turze?

Bartosz Kaliński wygrał wyborcze starcie z Mateuszem Klinowskim w drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Wadowic. Jak głosowali wyborcy z 27 obwodów gminy Wadowice?

Zakończył się męczący okres kampanii wyborczej, mamy już też za sobą niedzielę (4.11) głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. Wyborcze emocje też już opadły, znamy zarówno wygranych jak i przegranych.

Dotychczasowy starosta wadowicki, 35-letni Bartosz Kaliński  (Prawo i Sprawiedliwość) pokonał urzędującego pierwszą kadencję na fotelu burmistrza 40-letniego Mateusza Klinowskiego i to właśnie on będzie rządził naszym miastem przez kolejne pięć lat. Głosowało na niego 8 837 wyborców (54,97%) a na jego kontrkandydata 7 239 osób (45,03%).

Jak głosowali wyborcy w 27 obwodach gminy Wadowice? Okazuje się, że w większości przewagę miał właśnie Bartosz Kaliński i to bardzo sporą, tak było m.in. w Choczni, Kleczy Dolnej, podobnie jak w innych komisjach wiejskich, jak w Babicy, Barwałdzie Dolnym czy Wysokiej.

Były też takie komisje, w których Mateusz Klinowski wygrał. Tak było m.in. w komisjach miejskich na Osiedlu Pod Skarpą, Osiedlu Kopernika i w komisji przy ulicy Teatralnej w Wadowicach. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać kontrkandydata Kalińskiego.

Szczegółowe wyniki o głosowaniu w 27 obwodach gminy Wadowice:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

W Jaroszowicach powstanie kompleks rekreacyjny? Burmistrz obiecuje, że tak

Milczący marsz nauczycieli przeszedł wadowickim rynkiem

Poseł Brynkus wywalczył pośmiertne odznaczenie wadowickich Żołnierzy Wyklętych?

Milczący protest na wadowickim rynku dla wsparcia strajkujących nauczycieli

Strajk trwa. Nauczyciele tłumacza powody, pokazują też swoje zarobki