35-letni Bartosz Kaliński w drugiej turze wyborów zdobył więcej głosów wyborców od Mateusza Klinow
Drukuj
Bartosz Kaliński nowym burmistrzem Wadowic

35-letni Bartosz Kaliński w drugiej turze wyborów zdobył więcej głosów wyborców od Mateusza Klinowskiego i to właśnie on będzie rządził Wadowicami przez kolejne pięć lat.

Stało się. Według nieoficjalnych wyników drugiej tury wyborów samorządowych, dotychczasowy starosta wadowicki, 35-letni Bartosz Kaliński  (Prawo i Sprawiedliwość) pokonał urzędującego pierwszą kadencję na fotelu burmistrza 40-letniego Mateusza Klinowskiego i to właśnie on będzie rządził naszym miastem przez kolejne pięć lat.

Głosowało na niego 8 837 wyborców (54,97%) a na jego kontrkandydata 7 239 osób (45,03%).

Bartosz Kaliński urodził się 30 grudnia 1983 roku w Wadowicach. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tomicach oraz ZSRCKU im. Jana Pawła II w Radoczy.  W 2003 roku rozpoczął studia na Wydziale Politologii i Komunikacji Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2008 otrzymując tytuł magistra politologii. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i publikacji o tematyce regionalnej. W latach 2008 - 2010 pracował w Biurze Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Twórca i redaktor naczelny czasopisma lokalnego Biuletyn Informacyjny Powiat Wadowicki. Współtwórca Strategii Rozwoju Powiatu Wadowickiego na lata 2009 - 2015.  Od 2010 roku radny Rady Powiatu Wadowickiego (z listy PiS - 698 głosów). Członek Powiatowych Komisji: Bezpieczeństwa oraz Statutowo - Budżetowej. 2 grudnia 2010 roku wybrany na stanowisko Członka Zarządu Powiatu Wadowickiego. W listopadzie 2014 roku został wybrany na starostę wadowickiego.

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych 21 października, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość w Radzie Miejskiej w Wadowicach (PiS będzie miał aż 11 radnych), w Sejmiku Województwa Małopolskiego także (tu będzie miał 24 radnych) zaś w Radzie Powiatu ta partia będzie mieć 12 radnych, więc również całkiem sporo, co powinno nowemu burmistrzowi ułatwić rządzenie i wprowadzić w życie swoje wyborcze plany.

Wadowiczanie czekają więc na zapowiadaną Beskidzką Drogę Integracyjną, Arenę Wadowice na stadionie Skawy, dziesiątki wyremontowanych kilometrów dróg i chodników czy kanalizacje i wodociągi na wsiach.

Jak poinformował nas przegrany Mateusz Klinowski, na razie będzie on piastował funkcję radnego Rady Miejskiej w Wadowicach więc na pewno będzie rozliczał swojego konkurenta z politycznych obietnic.

 

AKTUALIZACJA (NIEDZIELA, 4 LISTOPADA 2018 23:45)

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

PiS zaprezentował listę kandydatów w wyborach. Kto powalczy o głosy wyborców w naszym regionie?

Poseł Józef Brynkus będzie jedynką... z PSL

Dwa miesiące po konferencji a burmistrz Kaliński dalej nie upublicznił wyników audytu

RIO: Absolutorium dla burmistrza Kalińskiego zgodne z prawem. Klinowski: To scenariusz Barei

Burmistrz Kaliński posądza dziennikarza o stalking. Ten nie pozostaje dłużny