35-letni Bartosz Kaliński w drugiej turze wyborów zdobył więcej głosów wyborców od Mateusza Klinow
Drukuj
Bartosz Kaliński nowym burmistrzem Wadowic

35-letni Bartosz Kaliński w drugiej turze wyborów zdobył więcej głosów wyborców od Mateusza Klinowskiego i to właśnie on będzie rządził Wadowicami przez kolejne pięć lat.

Stało się. Według nieoficjalnych wyników drugiej tury wyborów samorządowych, dotychczasowy starosta wadowicki, 35-letni Bartosz Kaliński  (Prawo i Sprawiedliwość) pokonał urzędującego pierwszą kadencję na fotelu burmistrza 40-letniego Mateusza Klinowskiego i to właśnie on będzie rządził naszym miastem przez kolejne pięć lat.

Głosowało na niego 8 837 wyborców (54,97%) a na jego kontrkandydata 7 239 osób (45,03%).

Bartosz Kaliński urodził się 30 grudnia 1983 roku w Wadowicach. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tomicach oraz ZSRCKU im. Jana Pawła II w Radoczy.  W 2003 roku rozpoczął studia na Wydziale Politologii i Komunikacji Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2008 otrzymując tytuł magistra politologii. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i publikacji o tematyce regionalnej. W latach 2008 - 2010 pracował w Biurze Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Twórca i redaktor naczelny czasopisma lokalnego Biuletyn Informacyjny Powiat Wadowicki. Współtwórca Strategii Rozwoju Powiatu Wadowickiego na lata 2009 - 2015.  Od 2010 roku radny Rady Powiatu Wadowickiego (z listy PiS - 698 głosów). Członek Powiatowych Komisji: Bezpieczeństwa oraz Statutowo - Budżetowej. 2 grudnia 2010 roku wybrany na stanowisko Członka Zarządu Powiatu Wadowickiego. W listopadzie 2014 roku został wybrany na starostę wadowickiego.

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych 21 października, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość w Radzie Miejskiej w Wadowicach (PiS będzie miał aż 11 radnych), w Sejmiku Województwa Małopolskiego także (tu będzie miał 24 radnych) zaś w Radzie Powiatu ta partia będzie mieć 12 radnych, więc również całkiem sporo, co powinno nowemu burmistrzowi ułatwić rządzenie i wprowadzić w życie swoje wyborcze plany.

Wadowiczanie czekają więc na zapowiadaną Beskidzką Drogę Integracyjną, Arenę Wadowice na stadionie Skawy, dziesiątki wyremontowanych kilometrów dróg i chodników czy kanalizacje i wodociągi na wsiach.

Jak poinformował nas przegrany Mateusz Klinowski, na razie będzie on piastował funkcję radnego Rady Miejskiej w Wadowicach więc na pewno będzie rozliczał swojego konkurenta z politycznych obietnic.

 

AKTUALIZACJA (NIEDZIELA, 4 LISTOPADA 2018 23:45)

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

W Jaroszowicach powstanie kompleks rekreacyjny? Burmistrz obiecuje, że tak

Milczący marsz nauczycieli przeszedł wadowickim rynkiem

Poseł Brynkus wywalczył pośmiertne odznaczenie wadowickich Żołnierzy Wyklętych?

Milczący protest na wadowickim rynku dla wsparcia strajkujących nauczycieli

Strajk trwa. Nauczyciele tłumacza powody, pokazują też swoje zarobki