W niedzielę (21.10) do godziny 21:00 wybieraliśmy burmistrzów, wójtów, radnych powiatowych, radnych
Wybory 2018. Zakończyło się głosowanie, trwa liczenie głosów

W niedzielę (21.10) do godziny 21:00 wybieraliśmy burmistrzów, wójtów, radnych powiatowych, radnych gminnych a także radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jak poszło?

Po kilku tygodniach mocno męczącej kampanii wyborczej, w niedzielę (21.10) w godzinach od 7:00 do 21:00 odbyły się wybory samorządowe, wyborcy wybierali na nowe, tym razem pięcioletnie kadencje, radnych gminnych, powiatowych, sejmików województwa, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. W wielu przypadkach będzie dochodzić do drugich tur wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Te z kolei odbędą się   w niedzielę 4 listopada. W całej Polsce wybieraliśmy  blisko 47 tysięcy radnych oraz 158 wójtów, 822 burmistrzów i 107 prezydentów miast w 26 983 obwodach głosowania.

W wyborach w powiecie wadowickim wybieraliśmy 7 wójtów (Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice, Wieprz)  i 3 burmistrzów (Andrychów, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska) spośród aż 34 kandydatów. Wybieraliśmy też 27 radnych do Rady Powiatu z aż 193 kandydatów a także radnych gminnych w poszczególnych gminach. Tu o głosy wyborców ubiegało się  kilkuset kandydatów.  Wyborcy wybierali też radnych do Sejmiku Małopolskiego.

Każda osoba uprawniona do głosowania w lokalu wyborczym otrzymała cztery karty z nazwiskami kandydatów. Na każdej należało postawić znak X (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

 

Jak się dowiedzieliśmy, wybory w powiecie wadowickim przebiegały w spokojnej atmosferze i poza incydentem w sołectwie Leśnica (gmina Stryszów,) gdzie zabrakło jednego kandydata na radnego na liście i wyborcy musieli poczekać aż zostaną dostarczone poprawne karty do głosowani,. nie doszło do żadnych poważniejszych przypadków.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja na godzinę 17:00 wynosiła 41,65%. Najwyższa frekwencja jest w województwie mazowieckim - 45,31%, a najniższa w województwie opolskim - 37%.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+28 #1 Wojo 2018-10-21 21:18
Jak obstawiacie moi drodzy? Po mojemu druga tura Klinowski, Kaliński.
Cytować
+39 #2 ciekawe 2018-10-21 21:19
Ciekawe.. W Warszawie Jaki mocno 'w dupę', oby u nas też tak było z Kalińskim
Cytować
+10 #3 Edyta 2018-10-21 21:20
oni na pewno wybijali sie z kampaniami wyborczymi.. zobaczymy
Cytować
-59 #4 Zenon+ 2018-10-21 21:22
II Tura Kaliński - Brynkus.
A Klinowski do rynsztoka, tam niech rządzi tępymi amebami.
Cytować
-15 #5 wPiSdu 2018-10-21 21:32
Nie chce Was martwić, ale... Klinowski...
Cytować
+12 #6 JAN23 2018-10-21 21:33
PiS popłynęło w Warszawce.
Ciekawi mnie jak głosował ciemnogród z PiS w naszej gminie???
Cytować
-47 #7 dert 2018-10-21 21:44
Kalinski,Brynku s ,Skorecki
Cytować
-50 #8 Ameba 2018-10-21 21:51
Cytuję JAN23:
PiS popłynęło w Warszawce.
Ciekawi mnie jak głosował ciemnogród z PiS w naszej gminie???


Ty sam jesteś ciemnogród bo głosowałeś pewnie na klina co ściemnia i kłamie wszystkich i o wszystkich a ty mu wierzysz lewacki ćwoku.
Cytować
+29 #9 ktos 2018-10-21 22:07
Cytuję Ameba:
Cytuję JAN23:
PiS popłynęło w Warszawce.
Ciekawi mnie jak głosował ciemnogród z PiS w naszej gminie???


Ty sam jesteś ciemnogród bo głosowałeś pewnie na klina co ściemnia i kłamie wszystkich i o wszystkich a ty mu wierzysz lewacki ćwoku.

Ty z kolei pewnie jesteś "patriotą" który nie uśnie póki komuś nie dokopie. Typowy ABS Absolutny Brak Szyi i wzrok błagający o rozum...
Cytować
+22 #10 פֿאָלקס שטימע 2018-10-21 22:10
Cytuję Zenon+:
niech rządzi tępymi amebami.


Cytuję Ameba:
ty mu wierzysz lewacki ćwoku.


Pisiorski motłoch, jak zwykle, żyje nienawiścią. :cry:
Cytować
-66 #11 Koko Jambo 2018-10-21 22:10
Na razie prowadzi Brynkus! Klinowski czwarty! Przed nim Skorecki i Kaliński.
Cytować
+15 #12 Jajaja 2018-10-21 22:11
Cytuję Ameba:
Cytuję JAN23:
PiS popłynęło w Warszawce.
Ciekawi mnie jak głosował ciemnogród z PiS w naszej gminie???


Ty sam jesteś ciemnogród bo głosowałeś pewnie na klina co ściemnia i kłamie wszystkich i o wszystkich a ty mu wierzysz lewacki ćwoku.

Napisała ameba :D
Cytować
-22 #13 Ameba 2018-10-21 22:15
#9 Ty możesz co najwyżej błagać biedronia o . . . wiesz co. Nazwisko specjalnie z małej litery.
Cytować
-27 #14 X 2018-10-21 22:29
Oby Skorecki wygrał, bo młody, a nie ten Brynkus. Na dodatek Brynkus nie stąd, tylko z Nowego Targu.
Cytować
-32 #15 Zlecieli się 2018-10-21 22:41
Zleciały się ameby od Klinowskiego i minusują na gwałt. Myślicie że coś wam to da? Niech Klin lepiej zbiera kartony na jutro i na pociąg do krakowa. Aha, no i niech wypłaci Całuśnej jakąś nagrodę bo do Kluczborka bilet droższy.
Cytować
+24 #16 bibka 2018-10-21 22:52
Cytuję Ameba:
#9 Ty możesz co najwyżej błagać biedronia o . . . wiesz co. Nazwisko specjalnie z małej litery.

Cytuję Ameba:
#9 Ty możesz co najwyżej błagać biedronia o . . . wiesz co. Nazwisko specjalnie z małej litery.

malutki zakompleksiony gnomek z małej litery , P Biedroniowi możesz buty czyścić
Cytować
-38 #17 Niki 2018-10-21 22:59
Kalinowski nieudaczniku wyjazd za Wadowic,do centrali lewaków,nikt ci już nie uwierzy w te brednie ,bierz rower i wyjazd
Cytować
+24 #18 Piotr1 2018-10-21 23:12
Cytuję Niki:
Kalinowski

To jakaś fuzja Pana Bartosza Kalińskiego i Pana Mateusza Klinowskiego?
Cytować
-8 #19 dert 2018-10-21 23:26
to kanapki padną w wadowicach i będzie plajta. w pociagu tez kanapek nie podaja.
Cytować
+10 #20 king 2018-10-21 23:31
Cytuję Piotr1:
Cytuję Niki:
Kalinowski

To jakaś fuzja Pana Bartosza Kalińskiego i Pana Mateusza Klinowskiego?

Tak, hybryda
Cytować
-15 #21 AndrzejZ 2018-10-21 23:39
Mam nadzieję,że era klinowszczyzny w dniu dzisiejszym odeszła z Wadowic na zawsze!!
Cytować
+20 #22 פֿאָלקס שטימע 2018-10-21 23:53
Cytuję Niki:
Kalinowski nieudaczniku wyjazd za Wadowic [...] bierz rower i wyjazd


Jedyny Kalinowski, który kojarzy mi się z Wadowicami to Rafał Kalinowski i już wyjechał, bo jest pochowany w Czernej.
Cytować
-6 #23 king 2018-10-22 00:23
:lol: :lol: Brawo dla Makucha w Zatorze. Zdecydowanie wygrał w pierwszej turze. Konkurenci daleko w tyle.
Cytować
+24 #24 X 2018-10-22 00:49
Wstyd mi Za Polaków, że ktoś głosował na pis i Kalińskiego i innego z tej partii. chcecie chodzić w pochodach patriotycznych i religijnych? Oszaleliście. Wyjeżdżam do Warszawy lub Łodzi.
Cytować
-14 #25 Bonzo 2018-10-22 01:18
Cytuję X:
Wstyd mi Za Polaków, że ktoś głosował na pis i Kalińskiego i innego z tej partii. chcecie chodzić w pochodach patriotycznych i religijnych? Oszaleliście. Wyjeżdżam do Warszawy lub Łodzi.


Lepiej w patriotycznych niż w pedziowatych z gaciami na głowie i różowymi piórami w dupie. Wstyd to jest Polakom za takich Goebbelsów jak Ty. Jedź do warszawki okradać ludzi z kamienic i służ swojemu niemieckiemu prezydentowi od Tuska. Jesteś cieplutki? Podoba Ci się Krzysiu Bęgowski czy co? Pewnie tak. Kolesie Klina czyli skrajne lewactwo z odbiciem społecznym rzędu 0,5%. Jedź do Wawy jedź. Będziesz takim dużym wieśniakiem.
Cytować
+21 #26 daniel 2018-10-22 02:50
Klinu to wygra!!!! a nie oszuści PISOWCY....
Cytować
-16 #27 Zliczone Głosy 2018-10-22 03:25
Cytuję daniel:
Klinu to wygra!!!! a nie oszuści PISOWCY....


Obecnie we wszystkich policzonych punktach prowadzi znacząco Kalinowski.
Cytować
-15 #28 Wyborca 2018-10-22 05:10
Jasnowidz przewidział wyniki co się potwierdziło.
1 Jasnowidz 2018-09-27 14:35
Oto wyniki wyborów:

Kubień Krzysztof (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
Stela Tadeusz (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
Kaliński Bartosz (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
Wełna Mateusz (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
Łopata Tadeusz (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
Szewczyk Jan (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
Knapik Grzegorz (KWW Rozwój Gminy Spytkowice)
Duman Szymon (KWW Prawo i Sprawiedliwośc)
Miętki Daniel (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
Jachimczyk Kazimierz (KWW Prawo i Sprawiedliwość
Cytować
-21 #29 Kto 2018-10-22 05:22
Cytuję daniel:
Klinu to wygra!!!! a nie oszuści PISOWCY....

Jak narazie prowadzi J.Brynkus!
Druga tura J Brynkus z B.Kalinskim. :-?
Cytować
+5 #30 Halina 2018-10-22 05:38
Cytuję Niki:
Kalinowski nieudaczniku wyjazd za Wadowic,do centrali lewaków,nikt ci już nie uwierzy w te brednie ,bierz rower i wyjazd

Chłopie o jakim Klinowskim ty mówisz Kalinowski jakiego kojarzę pochowany jest na Czernej Zejdź na ziemię nie pij tyle. :D
Cytować
-4 #31 Balakowa 2018-10-22 06:06
I co Wam daje plucie w Kalińskiego, skoro wygrał w I turze... :)
Cytować
+10 #32 Raf1511 2018-10-22 06:13
Cytuję Balakowa:
I co Wam daje plucie w Kalińskiego, skoro wygrał w I turze... :)

A skąd ta informacja?
Cytować
+13 #33 Prawdopodonie 2018-10-22 06:16
Z... nosa wydłubane :-)
Cytować
-6 #34 ann 2018-10-22 07:08
Cytuję JAN23:
PiS popłynęło w Warszawce.
Ciekawi mnie jak głosował ciemnogród z PiS w naszej gminie???

ten "ciemnogród" głosował tak, żeby wam "jaśnie oświeconym" niczego nie brakowało, żebyście mogli w dalszym ciągu korzystać z programów 500 i 300 +, żebyście mogli krócej pracować, organizować bezsensowne marsze i żerować na ciemnogrodzie.
Cytować
+18 #35 Ewa 2018-10-22 07:08
Cytuję Raf1511:
Cytuję Balakowa:
I co Wam daje plucie w Kalińskiego, skoro wygrał w I turze... :)

A skąd ta informacja?


Kaliński 52,4 :-?
Cytować
+9 #36 Gregory Hałs 2018-10-22 08:33
Ha ha ha. Kaliński 53,7%. Mina Klinowskiego będzie cudna. Szykować aparaty.
Cytować
-6 #37 ann 2018-10-22 08:36
dlaczego przy moim komentarzu nie ma opcji "za"- zielona strzałka w kółku? A może ktoś się jednak ze mną zgadza- szanowna redakcjo?
Cytować
+8 #38 Tiger 2018-10-22 08:42
Cytuję ann:
dlaczego przy moim komentarzu nie ma opcji "za"- zielona strzałka w kółku? A może ktoś się jednak ze mną zgadza- szanowna redakcjo?

Bo nie można sobie samemu + dawać
Cytować
+9 #39 mim 2018-10-22 08:43
Cytuję ann:
dlaczego przy moim komentarzu nie ma opcji "za"- zielona strzałka w kółku? A może ktoś się jednak ze mną zgadza- szanowna redakcjo?

...bo nie można sobie samemu dawać plusów, to inni internauci mają prawo oceny twojej wypowiedzi.
Cytować
-5 #40 Leo 2018-10-22 08:47
Cytuję פֿאָלקס שטימע:
Cytuję Zenon+:
niech rządzi tępymi amebami.


Cytuję Ameba:
ty mu wierzysz lewacki ćwoku.


Pisiorski motłoch, jak zwykle, żyje nienawiścią. :cry:

Cytuję פֿאָלקס שטימע:
Cytuję Zenon+:
niech rządzi tępymi amebami.


Cytuję Ameba:
ty mu wierzysz lewacki ćwoku.


Pisiorski motłoch, jak zwykle, żyje nienawiścią. :cry:

A lewacko-pełowsk i jeszcze większą.
Cytować
+4 #41 l 2018-10-22 08:48
Cytuję ann:
Cytuję JAN23:
PiS popłynęło w Warszawce.
Ciekawi mnie jak głosował ciemnogród z PiS w naszej gminie???

ten "ciemnogród" głosował tak, żeby wam "jaśnie oświeconym" niczego nie brakowało, żebyście mogli w dalszym ciągu korzystać z programów 500 i 300 +, żebyście mogli krócej pracować, organizować bezsensowne marsze i żerować na ciemnogrodzie.

WŁAŚNIE!
Cytować
-10 #42 Obligator 2018-10-22 08:54
No i wygrał Klinowski.
Głosowałem na innego kandydata, ale i tak nie było dobrego wyboru.
Cytować
+2 #43 Ktoś 2018-10-22 09:09
Na ten moment Kaliński 54,5% Klinowski 31%. Dane z PKW, dane dalej są liczone.
Cytować
+4 #44 Obywatel 2018-10-22 09:18
I bardzo dobrze! Pycha z wielkim hukiem zawsze upada. A kilinowski zapłacił za swoją gburowatość, arogancję i pychę. I kij z nim.
Cytować
-4 #45 anonim 2018-10-22 09:19
Narodzie ciemny, narodzie oglupiony PiSem. Czytajac wasze durne komentarze dochodze do wniosku, ze wasz niski wodz wyssal wam mozgi z tych zarozumialych glowek. Klinowski czy wygra czy przegra I tak jest zwyciezca Bo dawno takiego burmitrza nie bylo. Wasze opinie Sa budowane przez nastawiony przeciwko Klinowskiego portal jakim jest wadowice24.pl a wy jak pelikany lykacie wszystkie Te nie rzetelnie napisane bzdury. Dziekuje, milego dnia, cieszcie sie z mamy 500+ przez ktore zywnosc, paliwo,podatki Sa coraz wyzsze I dobrze wszyscy wiemy przez ktora partie tak wlasnie jest
Cytować
-2 #46 Bugaj 2018-10-22 09:22
Poziom komentarzy poraża, ale cóż, widać jacy wyborcy tacy kandydaci i nie ważne czy z lewa, środka czy prawa.
Cytować
+1 #47 oblatywacz 2018-10-22 09:23
Wygra demokracja Polska, nie niemiecka i TVN-owska.
Cytować
+2 #48 Precz z klinem 2018-10-22 09:26
Precz z klinem!! Mam nadzieje ze jego pycha zostanie ukarana. Odklinujmy wado
Cytować
-3 #49 Ziutek 2018-10-22 09:38
Cytuję anonim:
Narodzie ciemny, narodzie oglupiony PiSem. Czytajac wasze durne komentarze dochodze do wniosku, ze wasz niski wodz wyssal wam mozgi z tych zarozumialych glowek. Klinowski czy wygra czy przegra I tak jest zwyciezca Bo dawno takiego burmitrza nie bylo. Wasze opinie Sa budowane przez nastawiony przeciwko Klinowskiego portal jakim jest wadowice24.pl a wy jak pelikany lykacie wszystkie Te nie rzetelnie napisane bzdury. Dziekuje, milego dnia, cieszcie sie z mamy 500+ przez ktore zywnosc, paliwo,podatki Sa coraz wyzsze I dobrze wszyscy wiemy przez ktora partie tak wlasnie jest


Dawno takiego nie było, masz rację. Kreatyna, kłamcy, cwaniaka, lansiarza, lewaka, moralnej zgnilizny, a do tego bezczelnego broniącego jedynie interesów dużych a mających w dupie zwykłych ludzi. Tffuu.
Cytować
-6 #50 ann 2018-10-22 09:38
mim, tiger, itp- mierzycie innych swoją miarą? Widocznie dawanie sobie samym plusów jest waszą domeną:)) Czy ten portal predystynuje do obiektywnego w ocenach? Wątpię.
Cytować
+4 #51 æææ 2018-10-22 09:40
Do wszystkich hejterów: gardzę Wami i Waszym hejtem. Rzygać się chce jak widać tą nienawiść na tego czy tamtego. Cebuli tyle że oczy łzawią. zamiast opowiedzieć się za jednym kandydatem i jak dorosły człowiek bronić swego zdania racjonalnymi argumentami potraficie tylko drzeć mordy.

Jestem za Klinowskim, podoba mi się co dzieje się z tym miastem i chciałbym zobaczyć jak poprowadzi je dalej.
Cytować
+1 #52 gosc 2018-10-22 09:44
niewazne jak glosujecie - wazne kto i jak liczy te glosy!
Cytować
+1 #53 onlyPIS 2018-10-22 09:44
Cytuję æææ:
Do wszystkich hejterów: gardzę Wami i Waszym hejtem. Rzygać się chce jak widać tą nienawiść na tego czy tamtego. Cebuli tyle że oczy łzawią. zamiast opowiedzieć się za jednym kandydatem i jak dorosły człowiek bronić swego zdania racjonalnymi argumentami potraficie tylko drzeć mordy.

Jestem za Klinowskim, podoba mi się co dzieje się z tym miastem i chciałbym zobaczyć jak poprowadzi je dalej.

Cytuję æææ:
Do wszystkich hejterów: gardzę Wami i Waszym hejtem. Rzygać się chce jak widać tą nienawiść na tego czy tamtego. Cebuli tyle że oczy łzawią. zamiast opowiedzieć się za jednym kandydatem i jak dorosły człowiek bronić swego zdania racjonalnymi argumentami potraficie tylko drzeć mordy.

Jestem za Klinowskim, podoba mi się co dzieje się z tym miastem i chciałbym zobaczyć jak poprowadzi je dalej.

Cytuję æææ:
Do wszystkich hejterów: gardzę Wami i Waszym hejtem. Rzygać się chce jak widać tą nienawiść na tego czy tamtego. Cebuli tyle że oczy łzawią. zamiast opowiedzieć się za jednym kandydatem i jak dorosły człowiek bronić swego zdania racjonalnymi argumentami potraficie tylko drzeć mordy.

Jestem za Klinowskim, podoba mi się co dzieje się z tym miastem i chciałbym zobaczyć jak poprowadzi je dalej.


Idź bądź lewakiem gdzie indziej. My chcemy palić węglem i chcemy BDI! TYLKO PIS!
Cytować
+2 #54 Obywatel 2018-10-22 09:49
Cytuję Ktoś:
Na ten moment Kaliński 54,5% Klinowski 31%. Dane z PKW, dane dalej są liczone.

NIe ma jeszcze wyników...

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/121809#results_vote_elect_mayor_round_1
Cytować
0 #55 Tiger 2018-10-22 09:57
Cytuję ann:
mim, tiger, itp- mierzycie innych swoją miarą? Widocznie dawanie sobie samym plusów jest waszą domeną:)) Czy ten portal predystynuje do obiektywnego w ocenach? Wątpię.

Było pytanie była odpowiedz jak to technicznie jest rozwiązane. Po co dodajesz do tego jakaś chorą ideologię?
Cytować
0 #56 Obywatel 2018-10-22 10:01
Cytuję Obywatel:
Cytuję Ktoś:
Na ten moment Kaliński 54,5% Klinowski 31%. Dane z PKW, dane dalej są liczone.

NIe ma jeszcze wyników...

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/121809#results_vote_elect_mayor_round_1


A jak sie wklikać w poszczególne okręgi to już są wyniki
Cytować
+1 #57 Wyniki 2018-10-22 10:14
1. Bartosza Kalińskiego głosowało 7797 osób (47,06 %)
2. Mateusza Klinowskiego 5858 głosów (35,36 %)
3. Józef Brynkus, na którego głosowało 1218 głosów (7,35 %)
4. Michał Skorecki z 766 głosami (4,62%)
5. Ada Karcz - Zielińska z 661 głosami (3,99%)
6. Leon Jamrożek z 267 głosami (1,61%).
Cytować
-9 #58 Druga tura 2018-10-22 10:32
Calosc glosowac na Kalinskiego i precz z klinowaniem
Cytować
-8 #59 Pycha 2018-10-22 10:35
Pycha kroczy przed upadkiem! Lekcja pokory dla Klina. Obywatele w drugiej turze wszyscy wspieramy pana Bartosza Kalińskiego!!!
Cytować
+2 #60 Obywatel 2018-10-22 10:44
Cytuję Wyniki:
1. Bartosza Kalińskiego głosowało 7797 osób (47,06 %)
2. Mateusza Klinowskiego 5858 głosów (35,36 %)
3. Józef Brynkus, na którego głosowało 1218 głosów (7,35 %)
4. Michał Skorecki z 766 głosami (4,62%)
5. Ada Karcz - Zielińska z 661 głosami (3,99%)
6. Leon Jamrożek z 267 głosami (1,61%).


To nie są wyniki tylko wymysły...
Cytować
+3 #61 Ciekawe 2018-10-22 14:07
Pan Kaliński nie jest mieszkańcem Wadowic, nawet nie zna ulic. Mam nadzieję, że mieszkańcy Wadowic ruszą na drugą turę.
Bo inaczej mam wieś tańczy i wieś śpiewa i w imię ojca...
Można tu przeczytać sporo bardzo nieuprzejmych wpisów popierających Kalińskiego. Ciekawy elektorat. Prostacki
Cytować
-1 #62 Włodzimierz 2018-10-22 16:24
Nie poznaję Wadowic
Ależ przykro czytać te wpisy
Nie mówimy o Popaprańcach Dolnych ale o mieście Jana Pawła II
Świętego
Wielkiego
Jak Wam nie wstyd przyznawać się kogo wybraliście na burmistrza
A teraz znów macie problem ?
Pan Bóg jak chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum
Cała Polska patrzy z politowaniem i przeciera oczy ze ze zdumienia
Nie śmieje się
Po prostu przeciera oczy
To jest właśnie obciach
Szok
Cytować