Według danych GUS na koniec 2016 roku gmina Wadowice miała nieco ponad 38 tysięcy mieszkańców. Niekt
O co tak naprawdę walczy PiS w  Wadowicach?

Według danych GUS na koniec 2016 roku gmina Wadowice miała nieco ponad 38 tysięcy mieszkańców. Niektórzy zastanawiają się, czy z takiej liczby mieszkańców, położonej w dorzeczu Skawy gminy PIS nie mógł wybrać na kandydata osoby z bardziej „wadowickim rodowodem”?

Kampania samorządowa na finiszu. W niedzielę (21.10) o fotel burmistrza Wadowic powalczy 6 kandydatów. Twarzami kampanii KWW Prawo i Sprawiedliwość w powiecie wadowickim i samych Wadowicach są radna Rady Miejskiej Zofia Kaczyńska, jej syn i radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński, czy Rafał Stuglik (również radny Województwa Małopolskiego). Kandydaci wspierani są również dość mocno przez byłą premier Beatę Szydło, która dosyć często odwiedza nasze okolice.  Wydaje się także, iż nie bezpośrednio, ale jednak, kampania wspierana jest również przez byłą burmistrz Wadowic a aktualnie posłankę Ewę Filipiak (teraz PiS, kiedyś... PO).

Niektórzy obawiają się, że "demony poprzedniego układu samorządowo-biznesowego" powrócą. Na władzę ponownie mają chrapkę ludzie związani z poprzednią burmistrz, często przez nią dawniej zatrudniani.

Dziś kandydatem na burmistrza Wadowic z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jest starosta Bartosz Kaliński, były wadowiczanin, tomiczanin, mieszkaniec Łączan, który całkiem niedawno zameldował się w Wadowicach, jak mówią niektórzy, tylko dlatego, aby móc startować jako kandydat do Rady Miejskiej w Wadowicach.

Ilość i lokalizacje jego banerów dają mocno do myślenia ludziom, którzy pamiętają poprzednią władzę i jej powiązania biznesowe. Nie da się ukryć, iż to właśnie w Bartoszu Kalińskim osoby z dawnego otoczenia  Filipiak pokładają największe nadzieje na odzyskanie wpływów w papieskim mieście. Czy usłużni asystenci za 1650 złotych brutto ponownie powrócą do magistratu?

Niektórzy zastanawiają się, czy i kto naprawdę stoi za obecnym starostą i kandydatem na fotel burmistrza Wadowic Bartoszem Kalińskim. Czy działa sam, czy jest tylko partyjną marionetką PiS sterowaną przez lokalnych biznesmenów, którzy nie mogą do tej pory pogodzić się z porażką Ewy Filipiak w poprzednich wyborach?


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Rychu 2018-10-18 21:59
Oj ktoś tu się bardzo boi o stołek ;-)

Klinu, pakuj sie!!!
Cytować
+17 #2 olo 2018-10-18 21:59
kłamstwo PIS ma krótkie nogi i cienki głosik jak głos tego skretyniałego kandydata na burmistrza!!!
Takiego błazna to tylko PiS mógł wystawić!!!
Cytować
+51 #3 W PiSdu 2018-10-18 22:04
No niestety Kaliński oznacza powrót ludzi którzy za Filipiak żyli jak pączki w maśle a którzy Wadowicom się raczej nie przysłużyli: Hajnosze, Cholewki, Wajdzikowe, Ciepłe, Wróble, Płaszczyce itp. Ja tego nie akceptuje i każdy tylko nie Bartuś.
Cytować
+10 #4 E tam... 2018-10-18 22:09
https://www.youtube.com/watch?v=DySaGH0mn2w
Cytować
+8 #5 omg 2018-10-18 22:11
UWaga Uwaga Zaraz płaskie komentarze lecą
ha
MAm nadzieje że naprawdę każdy wytyka go palcami na ulicy
Cytować
+21 #6 Dosyć 2018-10-18 22:12
Ile osób liczy teraz wydział promocji starostwa? Ostatni news na fejsie chyba z lipca, ciekawe ile z nich liczy na fuchę w magistracie ;)
Cytować
+7 #7 Wiadrami wiadrami! 2018-10-18 22:13
Cytuję Dosyć:
Ile osób liczy teraz wydział promocji starostwa? Ostatni news na fejsie chyba z lipca, ciekawe ile z nich liczy na fuchę w magistracie ;)


Ale najpierw muszą przeszkolenie i uprawnienia na łażenie po drabinie wszyscy zrobić bo niektórzy mają problemy ;)
Cytować
+5 #8 A Jakie Są FAKTY: 2018-10-18 22:16
Gdyby Klinowski dobrze zarządzał to dziś nie obawiałby się tak o stołek ale wybrał drogę:

Ubiegłą kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg na renowację parku wygrywa firma KRISBUD pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund: wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch oraz Krisbud z Trzebini).

#ZapytajKlinowskiegoOPark
Cytować
+9 #9 Jak było: 2018-10-18 22:20
youtube.com/wat ch?v=2dz3oX3LyO 8&t=10s :D :D :D
Cytować
+21 #10 Rufus 2018-10-18 22:20
Cytuję A Jakie Są FAKTY::
Gdyby Klinowski dobrze zarządzał to dziś nie obawiałby się tak o stołek ale wybrał drogę:

Ubiegłą kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg na renowację parku wygrywa firma KRISBUD pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund: wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch oraz Krisbud z Trzebini).

#ZapytajKlinowskiegoOPark


A ja się zapytam ile kosztowały banery z z przyczyczepkami Kalińskiego i ile ma taki kandydat na kampanie? Można sprawdzić, przecież każda przyczepka ma rejestrację i można ustalić właściciela i zapytać a potem sprawdzić. Kto wynajął i za ilę salę na Karmelu żeby broszka mogła dać błogosławieństw o?
Cytować
-14 #11 Gość 2018-10-18 22:24
Cytuję Rufus:
Cytuję A Jakie Są FAKTY::
Gdyby Klinowski dobrze zarządzał to dziś nie obawiałby się tak o stołek ale wybrał drogę:

Ubiegłą kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg na renowację parku wygrywa firma KRISBUD pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund: wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch oraz Krisbud z Trzebini).

#ZapytajKlinowskiegoOPark


A ja się zapytam ile kosztowały banery z z przyczyczepkami Kalińskiego i ile ma taki kandydat na kampanie? Można sprawdzić, przecież każda przyczepka ma rejestrację i można ustalić właściciela i zapytać a potem sprawdzić. Kto wynajął i za ilę salę na Karmelu żeby broszka mogła dać błogosławieństwo?


Wielu ludzi dobrowolnie pomaga bo po prostu popiera danego kandydata i widzi w nim szansę dla rozwoju regionu, miasta itp.

Nie wierzysz ??? To ile Ty dostałeś za ten wpis odpowiem Ci ZERO po prostu napisałeś bo utożsamiasz się z kimś i TYLE.
Cytować
+3 #12 kuj 2018-10-18 22:32
Kaliński - Ojciec chrzestny?
Cytować
-2 #13 JAN23 2018-10-18 22:42
To jest najgorsza kandydatura na fotel burmistrza!!!
Gość mutacji nie przeszedł!!!
kto mu te dzieciaki zrobił????
Taka fajtłapa to musiała kogoś wynająć bo żoneczek spoko ale ten to obszczymur jakiś!!!
Cytować
-15 #14 LEWAK 2018-10-18 22:47
Pan KALIŃSKI to człowiek twardo stąpający po ziemi. On rozumie potrzeby zwykłych ludzi, Klinowski to człowiek odrealniony od rzeczywistych problemów i potrzeb mieszkańców, buduje ścieżki rowerowe, wprowadza płatne strefy parkowania w mieście (od 2019), zakazuje ruchu dla samochodów w centrum, zakazuje palenia w piecach węglem, podnosi opłaty za śmieci o 50%, a nie rozwiązuje jednocześnie problemów zwykłych mieszkańców: brak chodników, by dzieci bezpiecznie chodziły do szkoły, brak wodociągów, kanalizacji w niektórych miejscowościach itp. KOŃCZ WAŚĆ klinowski, WSTYDU OSZCZĘDŹ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM!!!
Cytować
+25 #15 Peter 2018-10-18 22:49
Jak dotrze info kto jest chłopcem na posyłki Płaskiego i Kotarby i o dziwo Zdziska z Andrychowa to raczej jest po sprawie? Wadowiczanie nie chcą rządów Płaskiego a koledzy już wiedzą o umizgach i przysłudzie oddanej Zdziskowi dzisiaj i zdrady nie wybaczą. Taki jeden jest spalony na własne życzenie
Cytować
-17 #16 Łukasz 2018-10-18 22:52
Tu sama prawda :) Wezyr :)
https://www.youtube.com/watch?v=2dz3oX3LyO8
Cytować
+7 #17 Jarosław 2018-10-18 22:53
Cytuję A Jakie Są FAKTY::
Gdyby Klinowski dobrze zarządzał to dziś nie obawiałby się tak o stołek ale wybrał drogę:

Ubiegłą kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg na renowację parku wygrywa firma KRISBUD pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund: wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch oraz Krisbud z Trzebini).

#ZapytajKlinowskiegoOPark

Ofert było aż 2 (słownie dwie). Zobacz Trolu na kryteria wyboru Wykonawcy. Cena to 60% wyboru. Pozostałe 40% to 3 kryteria (słownie trzy) wygrała w cuglach oferta droższa i dlatego przeszła. Matematyka nigdy nie kłamie.
Cytować
-12 #18 A Jakie Są FAKTY: 2018-10-18 23:02
Cytuję Jarosław:
Cytuję A Jakie Są FAKTY::
Gdyby Klinowski dobrze zarządzał to dziś nie obawiałby się tak o stołek ale wybrał drogę:

Ubiegłą kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg na renowację parku wygrywa firma KRISBUD pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund: wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch oraz Krisbud z Trzebini).

#ZapytajKlinowskiegoOPark

Ofert było aż 2 (słownie dwie). Zobacz Trolu na kryteria wyboru Wykonawcy. Cena to 60% wyboru. Pozostałe 40% to 3 kryteria (słownie trzy) wygrała w cuglach oferta droższa i dlatego przeszła. Matematyka nigdy nie kłamie.


1. "Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10.000 złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini." - wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch

2. "Remont i odnowa Parku Miejskiego w Wadowicach ma kosztować 9,9 mln złotych. Urząd Miasta zdecydował o wybraniu w przetargu najdroższej oferty firmy Krisbud z Trzebini." - wpiszcie w Google Krisbud z Trzebini i Krisbud Wadowice

3. Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini:

"Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch..."

Jako mieszkańcy domagamy wyjaśnień ! - bo to te same nazwiska i teren, a kwota przetargu NAJWYŻSZA (prawie 10 mln zł, a początkowo była mowa o 5 mln - skąd nagle cena wyższa o prawie 5 mln zł !!!)
Cytować
+6 #19 Nowy 2018-10-18 23:05
Cytuję Łukasz:
Tu sama prawda :) Wezyr :)
https://www.youtube.com/watch?v=2dz3oX3LyO8


HAHAHAHAHAHAH pozamiatane :D :D :D

Oskar za najlepszą rolę pierwszoplanową :D Staszek to nawet mu do pięt nie dorasta :D
Cytować
-3 #20 Jan 2018-10-18 23:07
Cytuję Peter:
Jak dotrze info kto jest chłopcem na posyłki Płaskiego i Kotarby i o dziwo Zdziska z Andrychowa to raczej jest po sprawie? Wadowiczanie nie chcą rządów Płaskiego a koledzy już wiedzą o umizgach i przysłudzie oddanej Zdziskowi dzisiaj i zdrady nie wybaczą. Taki jeden jest spalony na własne życzenie

O to w Andrychowei też wiedzą kto gra na dwa fronty??? W Wadowicach już dawno. żadnej wdzieczności takie jeden nie ma wobec ludzi którzy mu pomagali i dzięki którym ma co ma. I wydaje mu się że to tajemnica? Ciekawe gdzie jeszcze tak robi?
Cytować
+4 #21 Jan 2018-10-18 23:08
LEWAK pachnie wadowickim Misiewiczem :)
Cytować
+12 #22 Ciekawy 2018-10-18 23:16
Spotykają się trzy interesy, ambicje Zdzisława względem Bartosza, Bartosza żądza władzy, oraz macki tego co najczęściej jadało się u "Sowy i Przyjaciół".
Ciekawe co z tego wyniknie...
Cytować
+16 #23 wado 2018-10-18 23:20
wadowiczanie nie chcą przynieś podaj Płaskiego i innych ze starego układu. Do tego gościa jaki ma w Wadowicach opinię "za wszelką cenę do celu".
Cytować
+16 #24 nick 2018-10-18 23:31
Z całym szacunkiem dla Pana Kalińskiego ale on wybory pomylił. Biorąc pod uwagę ilość banerów z żoną i dziećmi raczej na dyrektora żłobka i przedszkola chce startować :) Ambicje sie ma to i dwa stołki może chce obsadzić sobą :) Tego co mówią ludzie na temat "wykorzystywani a" małych dzieci w kampanii z szacunku dla nich i małżonki nie będę powtarzał.
Cytować
+17 #25 Wadowiczanka 2018-10-19 00:43
Cytuję Rufus:
Cytuję A Jakie Są FAKTY::
Gdyby Klinowski dobrze zarządzał to dziś nie obawiałby się tak o stołek ale wybrał drogę:

Ubiegłą kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg na renowację parku wygrywa firma KRISBUD pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund: wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch oraz Krisbud z Trzebini).

#ZapytajKlinowskiegoOPark


A ja się zapytam ile kosztowały banery z z przyczyczepkami Kalińskiego i ile ma taki kandydat na kampanie? Można sprawdzić, przecież każda przyczepka ma rejestrację i można ustalić właściciela i zapytać a potem sprawdzić. Kto wynajął i za ilę salę na Karmelu żeby broszka mogła dać błogosławieństwo?

Najgorsze, że to my współfinansujem y te wszystkie banery i ulotki, to kasa z naszych podatków, Vat-ow, benzyny, alkoholu i innych opłat jakie płacimy do Skarbu Państwa. Starch wyjść rano z domu, bo nie wiadomo czy przed drzwiami nie wisi baner rodziny Kalińskich.
Cytować
-3 #26 ja 2018-10-19 06:00
oj bidoki - tak się przekomarzacie - dwie frakcje niedorostków na "K", a tymczasem w realu i tak wygra normalny kandydat - Brynkus. Bo zwolenników pajdokracji z fejsikiem jest w tym mieście zdecydowanie mniej jak normalnych, zdroworozsądkow ych mieszkańców.
Cytować
-16 #27 Ada na Tak 2018-10-19 07:07
Cytuję ja:
oj bidoki - tak się przekomarzacie - dwie frakcje niedorostków na "K", a tymczasem w realu i tak wygra normalny kandydat - Brynkus. Bo zwolenników pajdokracji z fejsikiem jest w tym mieście zdecydowanie mniej jak normalnych, zdroworozsądkowych mieszkańców.

A ja obstawiam w drugiej turze kobietę - Panią Adę. Prowadzi spokojną kampanię wyborczą, wyważoną i takiej burmistrz temu miastu trzeba.
Cytować
+10 #28 K.REX 2018-10-19 08:17
Drodzy wadowiczanie.
Teraz powiem wam kazanie.
Starych radnych wybieracie,
Skoro młodych dużo macie,
Co ten Jrczak skrobiopiorek,
zrobi dla młodych wiewiórek?
Jurczak Kamińska Janas,
Oni już byli Gówno zrobili!
Który kandydat na radnego napiszę że będzie społeczny?
Cytować
-9 #29 adaś 2018-10-19 08:26
Pan Kaliński ma bardzo dobry program i w przeciwieństwie do Pana Klinowskiego, NIE HEJTUJE. Klinowski nie ma swojego programu, więc promuje nagonkę na Kalińskiego.
Ludzie chcą mieć program, realne zobowiązania, a nie hejt.
Cytować
+10 #30 mar 2018-10-19 08:27
Przynieś podaj Płaskiego, przynieś podaj Staszka K, przynieć podaj Zdziska z Andrychowa. Tak o nim najczęściej mówią. Nawet jak tylko jedno jest prawdą odpada gościu. O nim poza misiewiczami i tymi którzy go wystawili z braku laku nikt dobrze nie mówi. Banery z dziećmi mają go ratować?
Cytować
-9 #31 ja 2018-10-19 08:43
Cytuję Ada na Tak:
Cytuję ja:
oj bidoki - tak się przekomarzacie - dwie frakcje niedorostków na "K", a tymczasem w realu i tak wygra normalny kandydat - Brynkus. Bo zwolenników pajdokracji z fejsikiem jest w tym mieście zdecydowanie mniej jak normalnych, zdroworozsądkowych mieszkańców.

A ja obstawiam w drugiej turze kobietę - Panią Adę. Prowadzi spokojną kampanię wyborczą, wyważoną i takiej burmistrz temu miastu trzeba.

jeżeli w 2 turze będzie taki zestaw: Karcz - Brynkus, to będę już spokojny o moje miasto.
Cytować
-2 #32 XXI wiek 2018-10-19 09:44
Cytuję K.REX:
Drodzy wadowiczanie.
Teraz powiem wam kazanie.
Starych radnych wybieracie,
Skoro młodych dużo macie,
Co ten Jrczak skrobiopiorek,
zrobi dla młodych wiewiórek?
Jurczak Kamińska Janas,
Oni już byli Gówno zrobili!
Który kandydat na radnego napiszę że będzie społeczny?


Który kandydat na radnego napiszę że będzie społeczny?
"Kaminska , Jurczak z tym sie zgadzaja,
Bo oni kase maja!
Reszta sie juz nachapala,
No i wiecej bedzie chciała!"
Cytować
+11 #33 Obywatel 2018-10-19 09:50
Kaliński to powrót starego układu który rządził Wadowicami 20 lat!!
Cytować
0 #34 z powrotem 2018-10-19 10:21
Łękawiczanin do łękawicy
Cytować
+5 #35 Mieszkaniec Gminy 2018-10-19 10:37
Jak widzę te bzdury, że Kaliński ma program i że Klinowski nic nie zrobił to mnie śmiech ogarnia. Jeśli Wadowiczanie wybiorą tego pajaca, który niecały kilometr chodnika buduje przez całą kadencję choć miał pół ceny od gminy, bo nie potrafił przez kolejne 4 lata wywiązać się z obowiązków, które ustawa Kaczyńskiego w sprawie regulacji stanów prawnych dróg, nakazała wykonać do 2007 roku, i gdyby nie kasa od Klinowskiego i formalne przyparcie do muru przez mieszkańców, to do dziś by ani cm nie zbudował, to oznaczać będzie że w tej gminie żyją sami ignoranci, którzy zasługują na to co sobie wybierają. Nie dziwcie się potem, że będziecie przez 5 lat stać w miejscu, bo pan Kaliński może wymyślec tylko coś tak głupiego jak Wadowice Arena, na wzór granitplatzu Filipiakowej, bez konsultacji z nikim i wg swojego politologiczneg o projektu technicznego. Takich "wspaniałości" o jakości co najmniej wątpliwej mamy w Wadowicach już sporo, patrz Delfin, patrz hala na Sienkiewicza przed zmianą dyrektorka. Będzie powtórka z rozrywki jak się patrzy. No ale to trzeba widzieć, a żeby to zrobić to trzeba mieć porównanie i coś wiedzieć, a nie głosować na kolejną mierną bierną ale wierną personę tylko dlatego, że jest w PiS.
Cytować
+12 #36 wyborca 2018-10-19 11:06
Cytuję z powrotem:
Łękawiczanin do łękawicy

Pomyśl, zanim coś nabazgrzesz. Jest różnica między Łękawicą, a Łączanami.
Cytować
+5 #37 NIE KUKIZ15 I ADA 2018-10-19 12:34
Cytuję ja:

jeżeli w 2 turze będzie taki zestaw: Karcz - Brynkus, to będę już spokojny o moje miasto.KUKIZ 15 TO COŚ NAJGORSZEGO CO SIĘ POLSCE MOGŁO PRZYTRAFIĆ
WYBIERAJĄC KUKIZOWCÓW I JÓZKA WYBIERASZ
-BRUNATNE WADOWICE
-FASZYZUJĄCĄ NIEDOUCZONĄ MW
-PANOSZĄCEGO SIĘ CIELEBONA Z PSEUDO DZIENNIKARZEM SITKĄ
-ZAKŁAMYWANIE HISTORII
-SZTYWNE ŁĄCZE Z PLEBANAMI I RYDZYKIEM
-NISZCZENIE DEMOKRACJI
-FAŁSZ I OSZOŁOMSTWO
KARCZ TO SAMO PLUS FAŁSZYWIEC OSZOŁOM KAZEK [ NIE DLA JÓZKA[/i DLA KUKIZ 15
NIE DLA ADY
NIE DLA BRUNATNYCH WADOWIC I JÓZKA
Cytować
0 #38 ja 2018-10-19 12:55
Cytuję NIE KUKIZ15 I ADA:
Cytuję ja:

jeżeli w 2 turze będzie taki zestaw: Karcz - Brynkus, to będę już spokojny o moje miasto.
KUKIZ 15 TO COŚ NAJGORSZEGO CO SIĘ POLSCE MOGŁO PRZYTRAFIĆ
WYBIERAJĄC KUKIZOWCÓW I JÓZKA WYBIERASZ
-BRUNATNE WADOWICE
-FASZYZUJĄCĄ NIEDOUCZONĄ MW
-PANOSZĄCEGO SIĘ CIELEBONA Z PSEUDO DZIENNIKARZEM SITKĄ
-ZAKŁAMYWANIE HISTORII
-SZTYWNE ŁĄCZE Z PLEBANAMI I RYDZYKIEM
-NISZCZENIE DEMOKRACJI
-FAŁSZ I OSZOŁOMSTWO
KARCZ TO SAMO PLUS FAŁSZYWIEC OSZOŁOM KAZEK [ NIE DLA JÓZKA[/i DLA KUKIZ 15
NIE DLA ADY
NIE DLA BRUNATNYCH WADOWIC I JÓZKA

no cóż - nie moja wina żeś głupi
Cytować
-5 #39 Z serii na wesoło 2018-10-19 15:20
Cytuję Z serii na wesoło:
Oni już się sami gubią w swoich ofertach:

preview.ibb.co/dQXWML/laski.jpg

Link do oryginału:
1. facebook.com/photo.php?fbid=1916366015338123

2. facebook.com/bu rmistrzklinowsk i/photos/a.3468 36775487893/971 144789723752/


Sprawdzajcie fakty bo obecna ekipa jedzie po bandzie na całego.


:D

Cytuję Obywatel:
Kaliński to


Normalność i zarządzanie z dziesiątkami zrealizowanych projektów ! To człowiek za którym stoi rząd który ma realny wpływ na politykę i pieniądze do realizacji.
Cytować
-1 #40 Zenon 2018-10-19 16:33
Cytuję Dosyć:
Ile osób liczy teraz wydział promocji starostwa? Ostatni news na fejsie chyba z lipca, ciekawe ile z nich liczy na fuchę w magistracie ;)

A po co jest Wydział promocji starostwa? Czy coś takiego jak starostwo musi być promowane?
Cytować
-5 #41 Zbyszek Jurczak 2018-10-19 17:36
Szanowni Anonimowi Wadowiczanie. Obywatele i parafianie. Zapomnieliście już czasów tej swoistej dworskiej autokracji byłej burmistrz? Tego monopolu PO i PiS-u na wszystko? Tego strachu w podległych urzędowi jednostkach budżetowych miasta i powiatu? Tej hipokryzji przy podpieraniu się kościołem i proboszczem? Dzisiaj o stołek burmistrza ubiega się 6 czy 7 konkurentów. Prawie wszyscy kandydaci wywodzą się z wadowickiego PO-PiS-u kiedy szefowali tym partiom E. Filipiak i S.Kotarba. Cel jest jeden, wydrzeć miasto z rąk obecnego burmistrza, bo wtedy powrócą w miejsce leżaków - klęczniki a wszelkie imprezy będą musieć mieć akces parafialny. Tak, bronię Klinowskiego choć zaczynał działalność samorządową w ugrupowaniu E. Filipiak, ale miał odwagę i siłę osiem lat temu stworzyć konstruktywną opozycję. Przypomnę, że J. Jończyk dopiero pół roku przed wyborami wymówił "posłuszeństwo" tamtemu układowi. Anonimowi przeciwnicy Klinowskiego zarzucają mu wszystko, nawet własne niepowodzenia i frustracje. Klinowski cudów przez 4 lata nie zrobił, ale to co zrobił w infrastrukturze - to na pewno wadowiczanie docenią. Wywiązał się z przedwyborczej umowy społecznej. Także z TMZW, z którym od prawie pół wieku jestem związany. Klinowski uwolnił wreszcie miasto od strachu przed władzą i układami, przed "dworem carycy" - jak to nazywał jeden z popularnych blogerów. Miasto jest wreszcie radosne, dostępne dla młodzieży i wszelkich stowarzyszeń, nie tylko tych mających życzliwość urzędu i parafii. Klinowski przez tradycyjne pojmowanie uczciwości, nadepnął na nogę ludziom interesu, którzy z uczciwością poprzedniej władzy jakoś się dogadywali, stąd zapewne sojusz tej "antyklinowej" opozycji w anonimowej twórczości na portalu czy fb, gdzie znajduję znany mi z przeszłości styl publicystyki rzecznika prasowego byłej burmistrz. Nie jestem przewrażliwiony . Klinowski pokazał perspektywę dla rodzinnego miasta Karola Wojtyły: nowoczesnego, kulturalnego, pełnego życia, młodzieży i turystyki centrum regionalnego Małopolski Zachodniej, a nie rozmodlonego ośrodka parafialnego tylko dla pielgrzymów - jaki gotują miastu jego konkurenci.
Cytować
+5 #42 Ok kłamczuchu 2018-10-19 18:05
Cytuję Zbyszek Jurczak:
Szanowni Anonimowi Wadowiczanie. Obywatele i parafianie. Zapomnieliście już czasów tej swoistej dworskiej autokracji byłej burmistrz? Tego monopolu PO i PiS-u na wszystko? Tego strachu w podległych urzędowi jednostkach budżetowych miasta i powiatu? Tej hipokryzji przy podpieraniu się kościołem i proboszczem? Dzisiaj o stołek burmistrza ubiega się 6 czy 7 konkurentów. Prawie wszyscy kandydaci wywodzą się z wadowickiego PO-PiS-u kiedy szefowali tym partiom E. Filipiak i S.Kotarba. Cel jest jeden, wydrzeć miasto z rąk obecnego burmistrza, bo wtedy powrócą w miejsce leżaków - klęczniki a wszelkie imprezy będą musieć mieć akces parafialny. Tak, bronię Klinowskiego choć zaczynał działalność samorządową w ugrupowaniu E. Filipiak, ale miał odwagę i siłę osiem lat temu stworzyć konstruktywną opozycję. Przypomnę, że J. Jończyk dopiero pół roku przed wyborami wymówił "posłuszeństwo" tamtemu układowi. Anonimowi przeciwnicy Klinowskiego zarzucają mu wszystko, nawet własne niepowodzenia i frustracje. Klinowski cudów przez 4 lata nie zrobił, ale to co zrobił w infrastrukturze - to na pewno wadowiczanie docenią. Wywiązał się z przedwyborczej umowy społecznej. Także z TMZW, z którym od prawie pół wieku jestem związany. Klinowski uwolnił wreszcie miasto od strachu przed władzą i układami, przed "dworem carycy" - jak to nazywał jeden z popularnych blogerów. Miasto jest wreszcie radosne, dostępne dla młodzieży i wszelkich stowarzyszeń, nie tylko tych mających życzliwość urzędu i parafii. Klinowski przez tradycyjne pojmowanie uczciwości, nadepnął na nogę ludziom interesu, którzy z uczciwością poprzedniej władzy jakoś się dogadywali, stąd zapewne sojusz tej "antyklinowej" opozycji w anonimowej twórczości na portalu czy fb, gdzie znajduję znany mi z przeszłości styl publicystyki rzecznika prasowego byłej burmistrz. Nie jestem przewrażliwiony. Klinowski pokazał perspektywę dla rodzinnego miasta Karola Wojtyły: nowoczesnego, kulturalnego, pełnego życia, młodzieży i turystyki centrum regionalnego Małopolski Zachodniej, a nie rozmodlonego ośrodka parafialnego tylko dla pielgrzymów - jaki gotują miast jego konkurenci.

Jurczak. Piszesz o sobie? Bo chyba nie zapomniałeś jak sam biegałeś do Ewy i Staszka na pogawędki? No ale jeżeli rzekomo piszesz prawdę, to wyjaśnij co z tamtym układem mieli wspólnego kandydaci: Skorecki, Jamrożek czy Brynkus? Bo tylko układ Klinowski-Filip iakowa blokował m.in. BDI. No i wasz, twój i Klinowskiego, popis w rozwalaniu TMZW - bezcenny!
Cytować
+4 #43 Wadowiczanin 2018-10-19 18:16
Cytuję Zbyszek Jurczak:
Szanowni Anonimowi Wadowiczanie. Obywatele i parafianie. Zapomnieliście już czasów tej swoistej dworskiej autokracji byłej burmistrz? Tego monopolu PO i PiS-u na wszystko? Tego strachu w podległych urzędowi jednostkach budżetowych miasta i powiatu? Tej hipokryzji przy podpieraniu się kościołem i proboszczem? Dzisiaj o stołek burmistrza ubiega się 6 czy 7 konkurentów. Prawie wszyscy kandydaci wywodzą się z wadowickiego PO-PiS-u kiedy szefowali tym partiom E. Filipiak i S.Kotarba. Cel jest jeden, wydrzeć miasto z rąk obecnego burmistrza, bo wtedy powrócą w miejsce leżaków - klęczniki a wszelkie imprezy będą musieć mieć akces parafialny. Tak, bronię Klinowskiego choć zaczynał działalność samorządową w ugrupowaniu E. Filipiak, ale miał odwagę i siłę osiem lat temu stworzyć konstruktywną opozycję. Przypomnę, że J. Jończyk dopiero pół roku przed wyborami wymówił "posłuszeństwo" tamtemu układowi. Anonimowi przeciwnicy Klinowskiego zarzucają mu wszystko, nawet własne niepowodzenia i frustracje. Klinowski cudów przez 4 lata nie zrobił, ale to co zrobił w infrastrukturze - to na pewno wadowiczanie docenią. Wywiązał się z przedwyborczej umowy społecznej. Także z TMZW, z którym od prawie pół wieku jestem związany. Klinowski uwolnił wreszcie miasto od strachu przed władzą i układami, przed "dworem carycy" - jak to nazywał jeden z popularnych blogerów. Miasto jest wreszcie radosne, dostępne dla młodzieży i wszelkich stowarzyszeń, nie tylko tych mających życzliwość urzędu i parafii. Klinowski przez tradycyjne pojmowanie uczciwości, nadepnął na nogę ludziom interesu, którzy z uczciwością poprzedniej władzy jakoś się dogadywali, stąd zapewne sojusz tej "antyklinowej" opozycji w anonimowej twórczości na portalu czy fb, gdzie znajduję znany mi z przeszłości styl publicystyki rzecznika prasowego byłej burmistrz. Nie jestem przewrażliwiony. Klinowski pokazał perspektywę dla rodzinnego miasta Karola Wojtyły: nowoczesnego, kulturalnego, pełnego życia, młodzieży i turystyki centrum regionalnego Małopolski Zachodniej, a nie rozmodlonego ośrodka parafialnego tylko dla pielgrzymów - jaki gotują miastu jego konkurenci.


Panie Jurczak drugi raz do tej samej rzeki się nie wchodzi. W poprzednich wyborach zrobił Pan Wadowiczan w capa, dlatego że startując na Burmistrza w ostatniej chwili Pan się wycofał przekazując wszystkie głosy na Mateusza Klinowskiego.
Drugi raz chce Pan zrobić ten sam numer? to się Panu tym razem nie uda z Wadowiczanami.
to co obecny burmistrz zrobił wyborcom niech wyjeżdża do Krakowa a Pan razem z nim.

A teraz Panu radze dobry wybór tak dla Pana jak i dla reszty Wadowiczan, GŁOSUJ PAN NA STAROSTĘ !!!
Cytować
-3 #44 Zbyszek Jurczak 2018-10-19 19:18
Cóż, z anonimami trudno polemizować. Żeby to to jeszcze jakąś wiedzę miało w temacie?
Jeden zarzuca mi kłamstwo i suponuje, że chodziłem na pogawędki do pani Ewy. Drugi twierdzi, że zrobiłem wyborców w capa. Widocznie nie ogarnął faktu, że celem poprzednich wyborów było pokonanie E.Filipiak i układu wygranie wyborów. P.Marcinie ten pański "Hyde Parc"- to ściana, Berdyczów i Wołkowice. Pozdrawiam.
Cytować
+7 #45 Edward Wyroba 2018-10-19 20:25
Panie Jurczak, piszesz Pan - by nie było wątpliwości, zacytuję "... Wywiązał się z przedwyborczej umowy społecznej. Także z TMZW, z którym od prawie pół wieku jestem związany. Klinowski uwolnił wreszcie miasto od strachu przed władzą i układami, przed "dworem carycy" - jak to nazywał jeden z popularnych blogerów. Miasto jest wreszcie radosne, dostępne dla młodzieży i wszelkich stowarzyszeń, nie tylko tych mających życzliwość urzędu i parafii. Klinowski przez tradycyjne pojmowanie uczciwości, nadepnął na nogę ludziom interesu, którzy z uczciwością poprzedniej władzy jakoś się dogadywali /.../".
Więc po kolei. Wywiązał się z umową z Jurczakiem /bo nie z TMZW/, szantażując Pana: lokal za moją głowę. Pan doszedł ze mną do konsensusu, którego szukał Pan około dwa miesiące, a którym było, że dzień przed decydującym posiedzeniem Zarządu TMZW z własnej inicjatywy, dla dobra Towarzystwa, które i ja po części budowałem, złożyłem na Pana ręce rezygnację z członkostwa w TMZW. Ale Pańskie miało być na wierzchu! Chciał Pan zrobić ze mnie złodzieja, chociaż to z umowy komisu jasno wynikało, że zadłużenie TMZW na szkodę komisu wynosiło już ponad 200 tysięcy złotych /słownie złotych: dwieście tysięcy/. Jednak tak bywa, kiedy nie czyta się umów, albo nie pojmuje ich treści. Potem skierował Pan sprawę osoby, która już członkiem TMZW nie była, przed Sąd Koleżeński, w którym prym wodził Pański synek, nie będący członkiem tegoż Sądu. Nadto, chciał mnie Pan wyrzucić z Towarzystwa za krytykowanie Klinowksiego, któremu właził Pan bez wazeliny odkąd zrezygnował Pan z kandydowania na burmistrza, bo Klinowskiemu groziła porażka z Jończykiem, co było i jest sprzeczne z ustawą o stowarzyszeniac h, bo nic Panu do prywatnego życia członków TMZW i tego co robią prywatnie! A na koniec, kiedy w ślepia zajrzało Panu widmo zlikwidowania TMZW na drodze sądowej, szybciutko i do tego jednogłośnie podjęliście uchwałę o przywróceniu mnie na członka TMZW, chociaż już dawno nim nie byłem z własnej woli /po złożeniu na Pańskie ręce rezygnacji/. Kompromitacja.
No to pora na to uwolnienie przed układami. A, że wszystko zainteresowani znajdą na moim bogu, podam hasłowo: Koper, EMPOL, Barleda Poland, Maspex i Krisbud z Myślachowicami w tle. To nie wszystko, ale na razie starczy. Więc faktycznie, uwolnienie przed układami. :lol: Czy pospołu z Panem? Bo jak dla mnie - chociaż wszyscy wiedzą, że nie mam za co być wdzięczny Filipiakowej i jej rzecznikowi - to z układami Filipiakowa oszustowi, którego łupem padły Wadowice, nawet do pięt nie dorasta. I Pan wpisuje się w ten krajobraz, próbując wyzywać wszystkich, którzy potrafią uczciwie ocenić minioną kadencję.
A Pan co potrafi w swojej nienawiści?
Dla mnie tylko "wygumkować" Wyrobę z katalogu X-lecia Plenerów malarsko-fotogr aficznych TMZW i naruszyć moje prawa autorskie!
Do tego, panie Jurczak, nie potrzeba Pana, bo to, to... każda łajza potrafi.
Edward Wyroba.
Cytować
+5 #46 Wadowiczanin 2018-10-19 21:55
Cytuję Edward Wyroba:
Panie Jurczak, piszesz Pan - by nie było wątpliwości, zacytuję "... Wywiązał się z przedwyborczej umowy społecznej. Także z TMZW, z którym od prawie pół wieku jestem związany. Klinowski uwolnił wreszcie miasto od strachu przed władzą i układami, przed "dworem carycy" - jak to nazywał jeden z popularnych blogerów. Miasto jest wreszcie radosne, dostępne dla młodzieży i wszelkich stowarzyszeń, nie tylko tych mających życzliwość urzędu i parafii. Klinowski przez tradycyjne pojmowanie uczciwości, nadepnął na nogę ludziom interesu, którzy z uczciwością poprzedniej władzy jakoś się dogadywali /.../".
Więc po kolei. Wywiązał się z umową z Jurczakiem /bo nie z TMZW/, szantażując Pana: lokal za moją głowę. Pan doszedł ze mną do konsensusu, którego szukał Pan około dwa miesiące, a którym było, że dzień przed decydującym posiedzeniem Zarządu TMZW z własnej inicjatywy, dla dobra Towarzystwa, które i ja po części budowałem, złożyłem na Pana ręce rezygnację z członkostwa w TMZW. Ale Pańskie miało być na wierzchu! Chciał Pan zrobić ze mnie złodzieja, chociaż to z umowy komisu jasno wynikało, że zadłużenie TMZW na szkodę komisu wynosiło już ponad 200 tysięcy złotych /słownie złotych: dwieście tysięcy/. Jednak tak bywa, kiedy nie czyta się umów, albo nie pojmuje ich treści. Potem skierował Pan sprawę osoby, która już członkiem TMZW nie była, przed Sąd Koleżeński, w którym prym wodził Pański synek, nie będący członkiem tegoż Sądu. Nadto, chciał mnie Pan wyrzucić z Towarzystwa za krytykowanie Klinowksiego, któremu właził Pan bez wazeliny odkąd zrezygnował Pan z kandydowania na burmistrza, bo Klinowskiemu groziła porażka z Jończykiem, co było i jest sprzeczne z ustawą o stowarzyszeniach, bo nic Panu do prywatnego życia członków TMZW i tego co robią prywatnie! A na koniec, kiedy w ślepia zajrzało Panu widmo zlikwidowania TMZW na drodze sądowej, szybciutko i do tego jednogłośnie podjęliście uchwałę o przywróceniu mnie na członka TMZW, chociaż już dawno nim nie byłem z własnej woli /po złożeniu na Pańskie ręce rezygnacji/. Kompromitacja.
No to pora na to uwolnienie przed układami. A, że wszystko zainteresowani znajdą na moim bogu, podam hasłowo: Koper, EMPOL, Barleda Poland, Maspex i Krisbud z Myślachowicami w tle. To nie wszystko, ale na razie starczy. Więc faktycznie, uwolnienie przed układami. :lol: Czy pospołu z Panem? Bo jak dla mnie - chociaż wszyscy wiedzą, że nie mam za co być wdzięczny Filipiakowej i jej rzecznikowi - to z układami Filipiakowa oszustowi, którego łupem padły Wadowice, nawet do pięt nie dorasta. I Pan wpisuje się w ten krajobraz, próbując wyzywać wszystkich, którzy potrafią uczciwie ocenić minioną kadencję.
A Pan co potrafi w swojej nienawiści?
Dla mnie tylko "wygumkować" Wyrobę z katalogu X-lecia Plenerów malarsko-fotograficznych TMZW i naruszyć moje prawa autorskie!
Do tego, panie Jurczak, nie potrzeba Pana, bo to, to... każda łajza potrafi.
Edward Wyroba.

"Jurczok co ty na to? jak na lato idzie zima i Zbyszka nima" :oops:
Tylko spokój i opanowanie pozwoli Panu zjeść śniadanie.
Dobra rada ZAGŁOSUJ NA STAROSTE !!!
Cytować
+3 #47 Hello 2018-10-19 22:44
Cytuję Zbyszek Jurczak:
Cóż, z anonimami trudno polemizować. Żeby to to jeszcze jakąś wiedzę miało w temacie?
Jeden zarzuca mi kłamstwo i suponuje, że chodziłem na pogawędki do pani Ewy. Drugi twierdzi, że zrobiłem wyborców w capa. Widocznie nie ogarnął faktu, że celem poprzednich wyborów było pokonanie E.Filipiak i układu wygranie wyborów. P.Marcinie ten pański "Hyde Parc"- to ściana, Berdyczów i Wołkowice. Pozdrawiam.

Pan się zalicza do Berdyczków? czy Wołkowic?
Cytować