Wadowiczanka Janina Kamińska, która swoje życie poświęciła tańcowi i tą pasją zaraża innych, zo
Drukuj
Wadowiczanka Janina Kamińska Seniorką Roku 2017

Wadowiczanka Janina Kamińska, która swoje życie poświęciła tańcowi i tą pasją zaraża innych, została laureatką plebiscytu „Poza stereotypem – senior roku” udowadniając przy tym, że życie zaczyna się... na emeryturze.

Wyjątkowych seniorów, którzy żyją nieszablonowo, nagrodził wicemarszałek Wojciech Kozak podczas gali w Operze Krakowskiej. Tam też wyróżniono laureatów drugiej akcji - „Miejsce przyjazne seniorom”.

"Drodzy Seniorzy, to Wy na co dzień udowadniacie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wasz zapał do działania i niespożyta energia są godne podziwu. Dziękuję zwłaszcza za to, że będąc na emeryturze nie porzuciliście swoich zainteresowań i umiejętności, tylko z pasją przekazujecie je innym" – mówił podczas gali konkursowej wicemarszałek Wojciech Kozak.

Seniorką Roku 2017 została Janina Ewa Kamińska z Wadowic. Jej pasją jest taniec, któremu poświęciła wiele lat swego życia, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie swoje zamiłowania artystyczne oraz kulturalne rozwija w wadowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którego jest przewodniczącą. Aktywnie działa na rzecz seniorów, będąc ich głosem w rozmowach z włodarzami miasta i gminy.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Andrychów bez dotacji na budowę nowego basenu

Wadowice wypłacają podwyżki dla nauczycieli

Minister Jadwiga Emilewicz odwiedzi Kalwarię Zebrzydowską

Czy autobusy krakowskiego MPK dojadą do Kalwarii? Są plany

Nowa siedziba wadowickiej Solidarności