Wadowiczanka Janina Kamińska, która swoje życie poświęciła tańcowi i tą pasją zaraża innych, zo
Drukuj
Wadowiczanka Janina Kamińska Seniorką Roku 2017

Wadowiczanka Janina Kamińska, która swoje życie poświęciła tańcowi i tą pasją zaraża innych, została laureatką plebiscytu „Poza stereotypem – senior roku” udowadniając przy tym, że życie zaczyna się... na emeryturze.

Wyjątkowych seniorów, którzy żyją nieszablonowo, nagrodził wicemarszałek Wojciech Kozak podczas gali w Operze Krakowskiej. Tam też wyróżniono laureatów drugiej akcji - „Miejsce przyjazne seniorom”.

"Drodzy Seniorzy, to Wy na co dzień udowadniacie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wasz zapał do działania i niespożyta energia są godne podziwu. Dziękuję zwłaszcza za to, że będąc na emeryturze nie porzuciliście swoich zainteresowań i umiejętności, tylko z pasją przekazujecie je innym" – mówił podczas gali konkursowej wicemarszałek Wojciech Kozak.

Seniorką Roku 2017 została Janina Ewa Kamińska z Wadowic. Jej pasją jest taniec, któremu poświęciła wiele lat swego życia, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie swoje zamiłowania artystyczne oraz kulturalne rozwija w wadowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którego jest przewodniczącą. Aktywnie działa na rzecz seniorów, będąc ich głosem w rozmowach z włodarzami miasta i gminy.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Krzysztof Faber nie zajmie miejsca w radzie po Lenie Czechowicz

Burmistrz Bartosz Kaliński ma kłopoty z topografią Wadowic?

Były burmistrz Wadowic za to co stało się w Gdańsku wini PiS

Ewa Całus będzie dyrektorem krakowskiego wydziału edukacji

Są zmiany w Karcie Dużej Rodziny dla rodzin wielodzietnych!