Działacze Komitetu Obrony Demokracji ubrali "Andrychowiankę" czyli pomnik-fontannę kobiety stojącej n
Przypominają rządowi PiS o konstytucji. Ubrali w koszulkę "Andrychowiankę"

Działacze Komitetu Obrony Demokracji ubrali "Andrychowiankę" czyli pomnik-fontannę kobiety stojącej na Placu Mickiewicza w Andrychowie w koszulkę z napisem KONSTYTUCJA. W ten sposób zwracają uwagę na działania prezydenta Andrzeja Dudy i rządu PiS.

We wtorek (4.09) około 16:00 grupa kilku mieszkańców spotkała się na Placu Adama Mickiewicza w Andrychowie i ubrali  "Andrychowiankę", czyli stojący tutaj pomnik-fontannę kobiety w koszulkę z napisem KONSTYTUCJA.

To forma zamanifestowania naszego przywiązania dla najważniejszych dla nas wartości, a także próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniającą Sąd Najwyższy w kolejną – po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej - atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja – informuje w swoim komunikacie Komitet Obrony Demokracji.

Akcja organizowana jest przez KOD w całym kraju w proteście przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy  którzy ich zdaniem nie szanują i łamią Konstytucję. W całej Polsce ubierane są pomniki, rzeźby i monumenty. Działacze KOD spotykają się też pod sądami i palą znicze, albo przyłączają się do niemych protestów tak jak to było w ostatnim czasie na Placu Jana Pawła II, podczas prezentacji kandydatów PiS na wójtów i burmistrzów w powiecie wadowickim.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-21 #1 fajfus 2018-09-04 18:41
Za zaśmiecanie przestrzeni publicznej...ma ndat.
Cytować
-23 #2 Mieszkańcy 2018-09-04 19:06
Domagamy się ukarania sprawców !!!

Fontanna jest przedmiotem użyteczności publicznej, a nie prywatnym folwarkiem. Gdy PO rządziło wyborcy PiS nie zachowywali się tak, potrafili uszanować wybory demokratyczne - to co dziś robi KOD to zachowania PATOLOGICZNE i POSTKOMUNISTYCZ NE !!! To niema nic wspólnego z obroną demokracji ponieważ obecny rząd WYGRAŁ DEMOKRATYCZNIE WYBORY WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW = reprezentuje głos większości demokratycznej !!!
Cytować
+12 #3 olo 2018-09-04 19:59
Brawo!!!
Pis to masakra, wszystko lamią i depczą!!!
Bardzo dobrze że są tacy ludzie i takie gesty!!!
Duda to marionetka, tak jak Morawiecki!!!
Cytować
+11 #4 jjrr 2018-09-04 20:45
Inni Mieszkańcy
PIS wygrał wybory ale nie ma wiekszości Konstytucyjnej i nie dostał zgody od suwerena na zmianę Konstytucji ... więc ją notorycznie łamie. I tyle w temacie
Cytować
0 #5 desmodur one 2018-09-05 07:49
Cytuję jjrr:
Inni Mieszkańcy
PIS wygrał wybory ale nie ma wiekszości Konstytucyjnej i nie dostał zgody od suwerena na zmianę Konstytucji ... więc ją notorycznie łamie. I tyle w temacie


A może by tak podać przykłady tego "łamania" Hm ?
Cytować
-3 #6 Wybory 2018-09-05 08:07
Cytuję desmodur one:
Cytuję jjrr:
Inni Mieszkańcy
PIS wygrał wybory ale nie ma wiekszości Konstytucyjnej i nie dostał zgody od suwerena na zmianę Konstytucji ... więc ją notorycznie łamie. I tyle w temacie


To nawet w TVP było: "Andrzej Duda złamał konstytucje przynajmniej trzy razy – twierdzi profesor Jan Zimmermann z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdaniem promotora pracy doktorskiej Andrzeja Dudy prezydent złamał konstytucję ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni Sejm i dziś w nocy zaprzysięgając czterech sędziów wybranych w środę przez obecny Sejm."

https://www.tvp.info/22911826/andrzej-duda-zlamal-konstytucje-przynajmniej-trzy-razyHm ?


A Ty co wychowałeś się na TVP ?
Cytować
-4 #7 asi 2018-09-05 09:42
Ja popieram PiS .
Cytować
-5 #8 Fakty: 2018-09-05 12:45
Cytat:
Zdaniem promotora pracy doktorskiej Andrzeja Dudy prezydent złamał konstytucję ułaskawiając Mariusza Kamińskiego
pl.wikipedia.org/wiki/U%C5%82askawienie

Ułaskawienie – indywidualny akt ingerencji odpowiedniego organu władzy wykonawczej lub ustawodawczej w kompetencje władzy sądowniczej polegający najczęściej na całkowitym darowaniu kary lub też częściowym złagodzeniu postanowień wyroku sądowego.

Ułaskawienie jest tradycyjną prerogatywą głowy państwa; w Polsce uprawnienie to przysługuje Prezydentowi Rzeczypospolite j Polskiej.


więc nie opowiadaj głupot czasy postkomunizmu się skończyły !!!
Cytować
+2 #9 Inni Mieszkańcy 2018-09-05 19:54
@Fakty

Jak o FAKTACH mowa to ułaskawić można TYLKO osobę prawomocnie, jeszcze raz powtórzę PRAWOMOCNIE skazaną za przestępstwo co zostało potwierdzone uchwałą Sądu Najwyższego. Inaczej można by było sobie ułaskawiać osoby wobec których toczą się procesy i osoby te unikałyby sprawiedliwości - byłyby uprzywilejowane wobec prawa.
Cytować
-1 #10 Haha 2018-09-07 15:40
Gdzie byli jak PO I PSL lamali konstytucję kto zap.... kasę z OFE itp
Cytować
0 #11 tiaaa 2018-09-07 17:24
Cytuję Haha:
Gdzie byli jak PO I PSL lamali konstytucję kto zap.... kasę z OFE itp

Proszę o przykłąd złamania konstytucji przez PO i PSL.
Cytować
0 #12 FAKTY 2018-09-12 15:00
PO dziś 12.09 poparło w głosowaniu ACTA 2 które ogranicza wolności w internecie !!!

CO ZA ZDRAJCY I JUDASZE !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.