Od kilku dni policjanci w całej Polsce, również w powiecie wadowickim, prowadzą strajk włoski. Nie w
Policja protestuje, społeczeństwo solidaryzuje z mundurowymi

Od kilku dni policjanci w całej Polsce, również w powiecie wadowickim, prowadzą strajk włoski. Nie wypisują mandatów, nawet za drobne kolizje, dając jedynie pouczenia. To powoduje mniejsze wpływy do budżetu. Społeczeństwo solidaryzuje z mundurowymi.

Jak już informowaliśmy, od wtorku (10.07) policjanci w całym kraju, również w powiecie wadowickim protestują prowadząc tzw. strajk włoski. Nie wypisują mandatów za drobne wykroczenia, a jedynie dają pouczenia. Jak się dowiadujemy, na naszych drogach pouczenia dostali nawet sprawcy niegroźnych stłuczek. Tylko w pierwszym dniu akcji do budżetu wpłynęło około 2 miliony złotych mniej pieniędzy z tego powodu.

Policja domaga się podwyżek pensji o 650 złotych, powrotu do możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę a także wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za L4 w pierwszych 30 dniach choroby.

W poniedziałek (16.07) do protestu mają dołączyć również inne służby mundurowe: strażacy, strażnicy Służby Więziennej, Straży granicznej i Służby Celno-Skarbowej. Decyzja ta jest podyktowana brakiem podpisania porozumienia z Ministrem  Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia to służby mundurowe przystąpią do ogólnopolskiej manifestacji.

Jak się okazuje, społeczeństwo solidaryzuje się z protestującą mundurówką. Na naszych ulicach można spotkać samochody, których właściciele popierają akcję policjantów:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-15 #1 Wieśiek 2018-07-14 11:53
Dlaczego autor zakłada, że społeczeństwo się z nimi solidaryzuje? Zdrowe chłopy przechodziły na emeryturę w wieku 50 lat. Niby czemu? Nie pasuje - mogą sobie do Lidla iść na kasę, nikt ich nie zmusza do noszenia munduru.
Cytować
+1 #2 oblatywacz 2018-07-14 12:26
Z tą emeryturą to lekko przesadzają.Jak Rząd wprowadzi ZUS od ich uposażeń to dostaną bankowo podwyżkę.
Cytować
+22 #3 Piotrek 2018-07-14 13:04
Mało kto szedł na emeryturę w wieku 50 lat... 40% z 2000 złotych to jakoś szału nie robilo. Tylko 2promile osób odchodziło w ten sposób ze służby.
Cytować
+2 #4 Do Piotrka 2018-07-14 13:07
No to po co się tego domagają?
Cytować
+17 #5 Gość 2018-07-14 13:30
Nie dawajcie im pieniędzy. Tylko za kilka tatuaży jak wyjdą gangusy z Pruszkowa, Mołotowa, szczecina i innych nagi w Polsce nie płacicie jak przyjdą po characz, nie widzicie o pomoc jak porwą wam dziecko czy zgzgwalcą siostrę. Bo za te psie pieniądze nikt nie będzie się narażać. Prościej tych z sejmu bu stali pod waszymi domami i was ochraniali
Cytować
+29 #6 @Wiesiek 2018-07-14 13:49
Protestują, bo od kilkunastu lat mają zamrożone płacę. Społeczeństwo karmione jest że dostają podwyżki i w to wierzy. Ci co mogli przechodzić wcześniej na emerytury to jest ich garstka. Obecnie mogą przechodzić na wcześniejszą niską emeryturę jak mają 55 lat życia. Jak jest już jakaś podwyżka to Ci co ich widzimy na drodze dostają 100zl a ich kadra kierownicza 1000zl i podają średnią 200zl. Co do zmiany pracy już większość to robi i idzie do zwykłej pracy bo tam płacą za nadgodziny, nocki, soboty, niedzielę i święta. Wiesiek masz racje ze nikt nie zmusza do noszenia munduru i co raz więcej osób go rzuca, więc może być tak że za chwilę będziesz czekał długo na przyjazd tych co jeszcze zostali! Na razie pozostaje się cieszyć z pouczeń.
Cytować
+9 #7 aa 2018-07-14 15:28
Przeciez można wysłużyć sie Ukraińcami tak jak w reszcie branż w których mamy wyzysk. Jak wszędzie to wszędzie... Zobaczymy do czego to w końcu doprowadzi
Cytować
+10 #8 Bezdomny 2018-07-14 16:37
Cytuję Wieśiek:
Dlaczego autor zakłada, że społeczeństwo się z nimi solidaryzuje? Zdrowe chłopy przechodziły na emeryturę w wieku 50 lat. Niby czemu? Nie pasuje - mogą sobie do Lidla iść na kasę, nikt ich nie zmusza do noszenia munduru.

Albo łowic pod SUPRMARKETAMI ! :D :D :D
Cytować
+12 #9 olo 2018-07-14 19:06
Takie oto mamy złodziejskie państwo!!!
PiS kradnie pod siebie, swoim daje żeby byli ich klakierami a resztę w dupie ma!!!
Popieram protest!!!
Cytować
+8 #10 פֿאָלקס שטימע 2018-07-14 21:38
Cytuję Gość:
Tylko za kilka tatuaży jak wyjdą gangusy z Pruszkowa, Mołotowa, szczecina i innych nagi w Polsce nie płacicie jak przyjdą po characz, nie widzicie o pomoc jak porwą wam dziecko czy zgzgwalcą siostrę. Bo za te psie pieniądze nikt nie będzie się narażać.


Twój komentarz dobitnie potwierdza, że gimnazja należało zlikwidować.
PS : Wiesz kto to był Mołotow ??
Cytować
-11 #11 Omg 2018-07-14 21:53
Nikt nie popiera to policjant który sobie sam wkleił
Dlatego nagle zawiało tu propaganda :o
Policja chce żeby społeczeństwo ich polubiła to niech zacznie szanować ludzi i robić co do nich należy
A nie gonić za workami czy dzieciakami
Minus dla portalu za sianie propagandy i mowy nie nienawiści
Cytować
-15 #12 dert 2018-07-15 08:38
W moim przekonaniu t ni mają cały czas strajk włoski :)
Nie popieram ale szanuje ich prace.Pierwsze wyniki a pózniej płaca.
Cytować
+11 #13 Czesiek 2018-07-15 12:22
Dziwią się że nie ma chętnych do policji i wszędzie tylko nabór do policji ( starostwo, urząd pracy, itd.) Wcale nikomu się tam nie kwapi. Za takie pieniądze iść narażać swoje życie i być w śród społeczeństwa wyszydzanym no to wcale się nie dziwię że tak to wygląda. Poprostu policja wymaga reformy nie od dziś, został zły obraz policji przed rokiem 1990 i ma to też duży skutek. Nie mówiąc o upolitycznieniu formacji, zły dobór kandydatów robią z ludzi wariatów na testach psychologicznyc h ( nie możesz być za inteligentny bo to źle, potrzebują ludzi którymi można manipulować i wymagać statystyk i tyle) znajomości, itd. Były komendant Maj chciał być dobrym policjantem to podał się do dymisji po naciskach że strony rządu i taki to oto obraz polskiej policji. W każdej innej pracy zarabia się więcej tak jak pisali koledzy w komentarzach. Teraz pewnie posypie się lawina negatywnych komentarzy. Pozdrawiam
Cytować
-11 #14 Tomek 2018-07-15 12:58
Pierwsze niech policjanci zaczną wykonywać swoją pracę tak jak należy, a dopiero potem mogą domagać się podwyżek. Ograniczyli się tylko do wypisywania mandatów na drogach. Jak komuś okradną mieszkanie to nawet przydałoby się ich błagać, aby zajęli się sprawą. A i tak po tygodniu przychodzi pismo, że z powodu braku dowodów umażają śledztwo.
Cytować
+3 #15 RAFAŁ 2018-07-15 22:32
Cytuję aa:
Przeciez można wysłużyć sie Ukraińcami tak jak w reszcie branż w których mamy wyzysk. Jak wszędzie to wszędzie... Zobaczymy do czego to w końcu doprowadzi

Policjantem może być tylko obywatel RP
Cytować
+3 #16 danusia 2018-07-17 12:06
Cytuję Wieśiek:
Dlaczego autor zakłada, że społeczeństwo się z nimi solidaryzuje? Zdrowe chłopy przechodziły na emeryturę w wieku 50 lat. Niby czemu? Nie pasuje - mogą sobie do Lidla iść na kasę, nikt ich nie zmusza do noszenia munduru.
No to Wieśku ze Wsi poczekaj jak Cie ktoś kiedyś okradnie, i policjant w wieku 64lat będzie gonił 17latka, sytuacja będzie poważna niczym ciecie w małych marketach typu biedronka :), chyba nie znasz żadnego policjanta twierdząc, że w wieku 50lat po 30 latach pracy to sa zdrowe chłopy :) , szczególnie psychicznie, pracuj sobie pośród kryminalistow, cpunow, meneli w ciągłym strachu, że w dzisiejszych czasach źle się odezwiesz do kogoś i lecisz z roboty, jak niektórzy będą sie mscic bo kogos zamknąles i potem będziesz mial gowno w drzwiach w zamku, porysowany samochód albo zniszczony, dzieci zastraszane, za dużo się w11 naogladales chyba w telewizorku gdzie kobietka 50kg krzyknie stoj policja i przestępca bron odklada i przeprasza :) a jesli i ja i Ty będziemy pracować w Lidlu :) to na ulicy bedziemy mieli mogadiszu albo to co w krajach 3 świata
Cytować
+4 #17 Mieszkaniec 2018-07-17 23:32
DRODZY MIESZKANCY !
Dolaczmy z protestem przeciwko-
Burmistrz Klinowski za przymusowym likwidowaniem starych kotłów węglowych
Razem z POLICJA bedzie razniej :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.