Od kilku dni policjanci w całej Polsce protestują i prowadzą strajk włoski. Nie wypisują mandatów z
Policja protestuje i wypisuje mniej mandatów. Dołączyć maja też inne służby

Od kilku dni policjanci w całej Polsce protestują i prowadzą strajk włoski. Nie wypisują mandatów za drobne wykroczenia, dając jedynie pouczenia. W ten sposób domagają się podwyżek i innych postulatów. Do protestu mają też dołączyć inne służby mundurowe.

Od wtorku (10.07) policjanci w całym kraju protestują prowadząc tzw. strajk włoski. Nie wypisują mandatów za drobne wykroczenia, a jedynie dają pouczenia. Policja domaga się podwyżek pensji o 650 złotych, powrotu do możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę a także wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za L4 w pierwszych 30 dniach choroby.

W poniedziałek (16.07) do protestu mają dołączyć również inne służby mundurowe: strażacy, strażnicy Służby Więziennej, Straży granicznej i Służby Celno-Skarbowej. Decyzja ta jest podyktowana brakiem podpisania porozumienia z Miinistrem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia to służby mundurowe przystąpią do ogólnopolskiej manifestacji.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Kierowca 2018-07-12 12:02
Super! :D to nie dawać im żadnych podwyżek :) w końcu teraz należycie wykonują swoją prace :) a nie że za każdą małą drobnostkę mandat...

Jak dacie podwyżkę to wrócą do starych (głupich) nawyków
Cytować
-16 #2 dert 2018-07-12 12:36
jak im zle to niech zmienią prace i wezną kredyt !!!!!!!!
Cytować
+10 #3 olo 2018-07-12 13:31
PiS- banda nieudaczników!!!
Sponsoruje Rydzyka a na służby mundurowe nie ma!!!
Czekam na strażaków, straż graniczną, służbę celną, służbę więzienną....
ratowników medycznych, personel szpitali ( już strajkują w podkarpackim)
Skoro banda Kaczyńskiego daje Rydzykowym patafianom miliony, wyprowadza gigantyczne pieniądze ze spółek Skarbu Państwa do śmierdzących na kilometr fundacji (np. Fundacja Narodowa albo Fundacja Pietrzaka Towarzystwo Patriotyczne) to nie ma się ludziom dziwić!!! A propaganda w krainie wiecznej szczęśliwość TVPinfo trąbi jak to super w tym kraju się żyje to nie ma co się dziwić ludziom że strajkują!!!
Jutro protest rolników!!!
Kaczyńskiego na taczkach trzeba wywieść jak najszybciej!!!
To są złodzieje jacy jeszcze w Polsce nie kradli.
PO to marny grosz ukradła!!!
W Armii brak nowego sprzętu, nie ma zakupów za to samolociki sobie pokupowali.
Marynarka idzie na dno, a Maciar mówi że to nie ich wina!!!
500 + na kredyt.
poszperajcie w internetach to znajdziecie wszystko o największych dziejach złodziei w najnowszej historii wolnej Polski.
Cytować
+8 #4 nawiedzony 2018-07-12 20:17
500+ daje szanse tym co jeszcze nigdzie na wakacjach nie byli Coraz wiecej osob wyjezdza na wakacje oczywiscie za 500+ Oczywiscie nie kazdy za te pieniazki jedzie bo niektorych zamoznych stac za ciezko zarobiona kase Ale coz jak darmocha to sie korzy NAM NIKT DZIECI NIE WYCHOWYWAŁ CZŁOWIEK SAM musiał od wypłaty do wypłaty oszczedzac zeby starczyło
Cytować
-5 #5 dert 2018-07-12 21:43
Cytuję dert:
jak im zle to niech zmienią prace i wezną kredyt !!!!!!!!

Odpowiem na minusy
normalny człowiek szuka dobrze płatnej pracy i dąży do lepszego życia. Tutaj robic sie nie chce tylko wiek obnizyć i pensje w górę.Normalni ludzie pracują do 60 i 65 i nie marudza tylko sa zaradni a tu wyników brak a aspiracje wielkie!!!!
Cytować
-3 #6 dert 2018-07-12 21:49
Popatrzcie na ronda gdzie sa potężne korki!!! wystarczy tylko podjechać co jakiś czas i rozładować ale po co ??? Z całym szacunkiem do policji ale swoją robotę trzeba wykonywać i rozumiec co ważne i dlaczego wybrało się taki zawód!!!!
Cytować
0 #7 Policjant 2018-07-14 08:59
Panie Minisrze! Wystarczy podnieść dodatki słuzbowe policjantom o 350zł w tym roku i dołożyć zagospodarowane 300zł w przyszłym roku z programu modernizacji i wystarczy. Patologia jaka jest obecnie w Policji polega na tym ze Wy jako rząd przeznaczacie środki z maksymalnym możliwym dodatkiem na daną grupę zaszeregowania a KWP nie dają w grupach 2-8 nawet 30% możliwego dodatku służbowego... z proponowanego przeze mnie rozwiązania nie skorzystają jedynie grupy od 10 w górę bo oni już w większości mają maksymalne dodatki;) za rok powtórzyć rozwiązanie z dodatkami i wszyscy będą zadowoleni...a budrzet to spokojnie to udzwignie... krótko zcharakteryzuje co się zmieni... policjant Opp czy OWP czy sztabu z kilku czy kilkunastoletni m stażem bedąc na 3 grupie zaszeregowania ma 200-350zł dodatku... jaki uśmiech na jego twarzy się pojawi ze po podniesieniu dodatku JEGO grupy na który rząd już pieniadze dał z budrzetu wyniesie od 600zł do 750zł? I tak wyzej i wyżej... jak ktoś nie dostanie bo ma już maxa to sory...już masz dobre wynagrodzenie.. . przecież Wy daliście już te pieniądze z budrzetu... każdy etat jest z max dodatkiem... Patologie z ich przyznaniem jest po stronie KWP i KGP bo wykażą na koniec roku oszczędności... Panie Ministrze te oszczędności są wykazane na nas policjantach którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo obywateli i naszych dzieci aby wracając do domu czuły się bezpiecznie...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.