Podczas 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jedną z atrakcji był potężny tor z wizerunkiem papie
Krojenie tortu z wizerunkiem papieża przez wiceburmistrz Ewę Całus obrazą uczuć religijnych?

Podczas 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jedną z atrakcji był potężny tor z wizerunkiem papieża pokrojony przez wiceburmistrz Ewę Całus. Jak się okazuje, jedna z mieszkanek złożyła na policję zawiadomienie o... naruszenie uczuć religijnych.

18 maja Wadowice hucznie obchodziły 98. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Przygotowano sporo atrakcji, a jak informowaliśmy, jedną z nich był ważący około 120 kilogramów tort z wizerunkiem papieża, na który zużyto około 200 jaj, którym częstowano mieszkańców. Jego główną część o wadze 18 kilogramów pokroiła osobiście wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus.

Jak się okazuje, jedna z mieszkanek, która od jakiegoś czasu stoi w opozycji do obecnych władz miasta, znana w sieci głównie z publikowania masowej ilości "eksperckich" komentarzy na każdy temat, krótkich i chaotycznych filmików na popularnej platformie YouTube, skazana też nieprawomocnym wyrokiem przez sąd za spoliczkowanie burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego, złożyła w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wiceburmistrz. Ewa Całus według niej miała dopuścić się "naruszenie uczuć religijnych" przez pokrojenie nożem wizerunki świętego Jana Pawła II.

Przeprowadzono czynności a materiały w tej sprawie zostały wysłane do prokuratury w Wadowicach z postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia – poinformował nas Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Sprawę opisała Gazeta Wyborcza, w której wiceburmistrz twierdzi, że aby stwierdzić, że zostały wypełnione znamiona czynu karalnego, trzeba uznać, że tort z wizerunkiem papieża jest przedmiotem czci religijnej, nie zaś zwykłym deserem. To raczej będzie  trudne...

Samo doniesienie jest pojedynczym takim przypadkiem, podczas imprezy nikt nie czuł się urażony, wręcz przeciwnie. Z rozmów z ludźmi teraz widzę, że jest to odosobniona opinia, mocno krytykowana. A my się nie zrażamy i działamy dalej – mówi nam wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+36 #1 Biedactwo 2018-07-11 19:58
Bidna ta Ela, jak chciała błysnąć mogła się brokatem obsypać...
Cytować
+27 #2 Konio 2018-07-11 20:10
Łaski ma pierdolca na punkcie Klina i Całusowej, wystarczy poczytać te jej gorzkie żale na Fejsie.. Tym się lekarze powinni zainteresować.. .
Cytować
+27 #3 sa 2018-07-11 20:12
Ta baba po prostu jest chora psychicznie.
Cytować
+25 #4 Mała 2018-07-11 20:33
Łasica juz popada w paranoje te jej wypociny przyprawiaja o mdlosci.Tutaj psychiatra jest potrzebny natychmiast.Wsz ystkich zgłasza do prokuratury i co z tego ma? Jedynie tyle ze jest posmiewiskiem.
Cytować
+26 #5 dżesika 2018-07-11 20:51
A wam widzę papa smakował :))))))
Cytować
-26 #6 na deser 2018-07-11 22:22
Zgłoszenia dokonały dwie osoby, a piszecie tylko o jednej.

Całus stwierdziła, że Papież może być deserem, którego można upiec, pokroić i zjeść.
Tak katolicy w Wadowicach świętują urodziny Jana Pawła II.

Po uroczystej Mszy na DESER PAPIEŻ JAN PAWEŁ II

Wielu ludzi się z tego śmiało nie rozumiejąc o co chodziło w zawiadomieniu, bo media prawdy im nie podały.
Cytować
+7 #7 Em Em 2018-07-11 23:36
Lol, niemal z krzesła spadłem. Jak można być takim kretynem :D :D :D
Cytować
+7 #8 Wieśiek 2018-07-11 23:52
Jest Kościół Latającego Potwora Spaghetti, może Ela należy do jakiegoś Kościoła Papieżowego Ciasta?
Człowiek może się modlić do czego sobie chce w zasadzie ;)
Cytować
-15 #9 inne spojżenie 2018-07-12 06:18
Moim zdaniem ma rację. Tort można było zrobić np z widokiem na rynek, a nie z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II. To było obrazą. Ja osobiście w takich imprezach gdzie dają się najeść ludowi nie uczestniczę, ale mam swoje zdanie na ich temat. Już wówczas byłam zdziwiona pomysłem tortu z wizerunkiem Jana Pawła II. Ci, którzy choć trochę myślą chyba też byli tym zdziwieni i zbulwersowani. Oczywiście obecna ekipa tym posunięciem chciała uzyskać sympatię u smakoszy "deseru" przed wyborami samorządowymi.
Cytować
+7 #10 maruda 2018-07-12 06:30
Progresywna Pani wiceburmistrz i tort z JP II.
Nawet postęp w naszych Wołkowicach jakiś formy pokraczne przybiera.
Cytować
+13 #11 Mieszkaniec Gminy 2018-07-12 07:48
Żaden wizerunek nie może być przedmiotem czci religijnej, a tym bardziej deser. To jest zapisane w Piśmie Świętym. Czci y Boga a nie obrazy, a tym bardziej torty.
Cytować
+4 #12 Pawel 2018-07-12 08:39
łaski bo zapewne tutaj tez czytasz podaje ci linka tam tez zgłoś zawiadomienie o przestępstwie
http://rozmaitosci.com/tradycje-spoldzielcze-wciaz-zywe-w-ostrolece/
jak walczysz to walcz na całej lini a nie tylko w Wadowicach
Cytować
+3 #13 lala 2018-07-12 09:25
Cytuję inne spojżenie:
Moim zdaniem ma rację. Tort można było zrobić np z widokiem na rynek, a nie z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II. To było obrazą. Ja osobiście w takich imprezach gdzie dają się najeść ludowi nie uczestniczę, ale mam swoje zdanie na ich temat. Już wówczas byłam zdziwiona pomysłem tortu z wizerunkiem Jana Pawła II. Ci, którzy choć trochę myślą chyba też byli tym zdziwieni i zbulwersowani. Oczywiście obecna ekipa tym posunięciem chciała uzyskać sympatię u smakoszy "deseru" przed wyborami samorządowymi.

Już sama ortografia świadczy o twojej inteligencji. Po "j" piszemy RZ.
Cytować
+12 #14 trol 2018-07-12 09:31
Ciekawe, co by na to powiedział sam Jan Paweł II. Jak go znam, to by ze smakiem zjadł spory kawałek tego tortu.
Cytować
+3 #15 olo 2018-07-12 09:37
Ale te Wadowice drętwe,
skretyniałe,
zaściankowe,
małostkowe,
wsiowe,
nic tylko pokuta i wieczne odpusty sobie odprawiajcie!!!
Bardzo dobry pomysł na tort!!!
Był bardzo smaczny!!!
Ja poprosiłem o twarz Papierza bo uważam że to było coś, być tak blisko człowieka który dawał mi bierzmowanie!!!
Cytować
+5 #16 Wadoman 2018-07-12 09:38
Obraza uczuć religijnych :-) Trza było nie żreć torta.
Cytować
+8 #17 Mieszkaniec 2018-07-12 09:58
Ta kobieta ma chyba poważne problemy z sobą. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby od kilu lat robić z siebie pośmiewisko na całe Wadowice i nie wyciągać w wniosków, że skoro praktycznie wszyscy krytykują jej działania i ekscesy, że coś jest nie tak...
Cytować
-2 #18 dżesika 2018-07-12 10:09
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
Żaden wizerunek nie może być przedmiotem czci religijnej, a tym bardziej deser. To jest zapisane w Piśmie Świętym. Czci y Boga a nie obrazy, a tym bardziej torty.


A Czarna Madonna, do której właśnie wyruszacie z pielgrzymką, premier Zmorawiecki ostatnio nawet powierzył cały kraj tym bohomazom... czy czasem to nie uprawiany przez was kult obrazów? :))))))))
Cytować
+10 #19 zajc 2018-07-12 11:01
teraz kolej na tort z rydzykiem
Cytować
-7 #20 żarłok 2018-07-12 12:39
Cytuję zajc:
teraz kolej na tort z rydzykiem

Albo z parą Klinowski i Całus....
Cytować
-12 #21 czas na zamianę 2018-07-12 12:49
ŻENADA ,STANOWISKO BEZ SENSU ,TYLKO WYCIĄGA KASĘ OD PODATNIKÓW ,JAKAŚ PRZYBŁĘDA Z KOSMOSU ,BEZ KOMPETENCJI ALE KASA DO KIESZENI LECI ,BEZ SENSU ,TAK SIĘ BAWI KTO BURMISTRZ WADOWIC Z KLANU P-O
Cytować
-1 #22 A ja mam to gdzieś 2018-07-12 14:52
To, kto i o czym zawiadomił. Wstyd mi za tę hołotę, która rzuciła się na margarynowy placek, jakby nic jeszcze w życiu nie żarła. To jest miasto Wadowice. Żałosne.
Cytować
+2 #23 wow-niewadowiczanin 2018-07-13 05:11
Do czas na zmianę:-tak czas na zmianę Twojego wizerunku,bo taki "żargon" nieprzystoi Polakowi katolikowi, ty musiałeś się za to bawić za duźo na podwórku
Cytować
-3 #24 Nikola 2018-07-13 20:03
Nie rozumiem, po co tort? Debilny pomysł świętowania urodzin Jana Pawła II. Jak tak bardzo chcą za lysnac, niech maszeruja do kościoła, pomodlić się do Świetego. Głupi pomysł,jak wiele zresztą w tych Wadowicach. Acha, jeszcze parę słów do Dżesiki :rozumiem, że nie idziesz do Czarnej Madonny, to zamilcz.
Cytować