Wiceburmistrz Ewa Całus zredagowała liczącą 33 strony publikację "Progresywne miasta", w której wł
Wiceburmistrz Ewa Całus zredagowała publikację "Progresywne miasta"

Wiceburmistrz Ewa Całus zredagowała liczącą 33 strony publikację "Progresywne miasta", w której włodarze dzielą się praktykami i  rozwiązaniami miejskimi, które są stosowane m.in. w Wadowicach.

Pewnie nie każdy mieszkaniec wie, ale nasze miasto podobno znajduje się w sieci "progresywnych miast", która powstała w 2015 roku z inicjatywy prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Teraz, po czterech latach, w ramach sieci powstała publikacja z dwunastoma zagadnieniami, które  realizowane w tych miastach. Zredagowała ją wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus. Została ona wydana ze wsparciem Fundacji Friedricha Eberta, która sfinansowała jej powstanie.

W publikacji oprócz dwunastu zagadnień miejskich jest także tekst wprowadzający Edwina Bendyka, dziennikarza „Polityki”, są też rekomendacje innych ciekawych publikacji miejskich i mnóstwo zdjęć, także zrobionych w naszym mieście. Chwalimy się zatem tym, co mamy dobrego – zachęcają jej autorzy.

W liczącej 33 stron książeczce, której premiera odbyła się niedawno w Starachowicach, możemy przeczytać m.in. co to jest progresywna polityka, partycypacja, jak dbać o czyste powietrze, jest też sporo o polityce transportowej, mieszkaniowej, energetycznej, reklamie czy ekonomii społecznej.

Całość można pobrać i przeczytać TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 PIS-uar 2018-07-10 10:43
No to w książeczce o osiągnieciach Wadowice za wiele nie będzie!
Cytować
-7 #2 PASIE 2018-07-10 11:31
się pani wiceburmistrz spasła przez te ostatnie lata... tuczy koryto tuczy... czy taka pokaźna książka była redagowana w godzinach pracy urzędu?
Cytować
+11 #3 Jaś 2018-07-10 13:40
Złośliwością nie wygrywa się wyborów.
Cytować
+2 #4 .... UWAGA WAŻNE !!! 2018-07-10 15:24
Otwieramy biuletyn i czytamy:

Wydawca:
Friedrich-Ebert -Stiftung, Przedstawiciels two w Polsce

Wchodzimy na stronę tego wydawcy i czytamy:

"Założona w 1925 r. FES jest najbogatszą w tradycje niemiecką fundacją polityczną...."

feswar.org.pl/fes2009/01fes/fes.php

Co my jesteśmy jakimś landem niemieckim, że z naszych podatków płacimy za wydanie jakiegoś biuletynu Niemcom - CO NIE MAMY W POLSCE POLSKICH WYDAWCÓW ???

To jest promowanie syfu w naszym kraju i mieście !!! Jesteśmy Polakami nie Niemcami którzy do dziś nie zapłacili nam reparacji wojennych !!!

Publikujecie biuletyny za nasze pieniądze niemieckim fundacją politycznym, a tymczasem Andrychów otwiera kolejną inwestycję, które przyniesie setki nowych miejsc pracy:
wadowiceonline.pl/biznes/12130-w-andrychowie-rozpoczela-sie-budowa-strefy-ekonomicznej

Co zrobił Burmistrz z Panią Całus dla Wadowic przez 4 lat ???

ZERO INWESTYCJI - Andrychów ma Strefę ekonomiczną, Zator ma, a Wadowice największe miasto w okolicy ZERO, największe osiągnięcie to ławki z palet + bus który wynajmujemy z Pszczyny (jak przestaniemy płaci bus znika - jakbyśmy nie mogli w własny elektryczny tabor zainwestować), a całą reszta to czysta fikcja na papierze !!!
Cytować
-2 #5 Notabl 2018-07-10 23:42
Niech każdy mieszkaniec Wadowic pchs się do wyborów. Skoro takie szarlatany zasiadają w radzie miejskiej, to uważam że każdy powinien bez żadnych wahań i oporów tam się dobijać. ANTYPISOWIEC!!!
Cytować
+4 #6 wow-niewadowiczanin 2018-07-11 07:10
I znowu piszą te same osoby ,którym zazdrość T.ściska -landem nie jesteśmy, ale uczyć się i brać przykład trzeba od tych ,co umieją czytać ,pisać a przede wszystkim lepiej liczyć .tylko tyle ,albo aź tyle w temacie.
Cytować
+10 #7 Bella 2018-07-12 17:30
"z naszych podatków płacimy za wydanie jakiegoś biuletynu Niemcom"
Czytał Pan/Pani w ogóle ten artykuł?? Przecież jak byk jest napisane że fundacja sfinansowała wydanie biuletynu.
Cytować
-4 #8 Nowy 2018-07-13 12:07
Cytuję Bella:
"z naszych podatków płacimy za wydanie jakiegoś biuletynu Niemcom"
Czytał Pan/Pani w ogóle ten artykuł?? Przecież jak byk jest napisane że fundacja sfinansowała wydanie biuletynu.


Wydawca:
Friedrich-Ebert-Stiftung niemiecka fundacja polityczna !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!


Ludzie Wy na głowę upadliście ???
Nie chcemy aby jakieś niemieckie partie polityczne wchodziły w relacje z naszymi burmistrzami, wójtami itd. NIEMCY DO DZIŚ NIE UREGULOWAŁY REPARACJI WOJENNYCH, a wiceburmistrz afiszuje się biuletynem wydawnictwa niemieckiej partii politycznej. Pojedź do Oświęcimia i zobacz jak wyglądała historia, bo to co robicie w tym mieście to jest KPINA z ludzi, którzy oddawali życie za ten kraj !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.