Jeden z mieszkańców Kalwarii wyszedł z inicjatywą budowy w tym mieście krytej pływalni. Sprawą zaj
Sprawa basenu w Kalwarii nabiera rozpędu

Jeden z mieszkańców Kalwarii wyszedł z inicjatywą budowy w tym mieście krytej pływalni. Sprawą zajął się burmistrz Augustyn Ormanty. Odbyło się spotkanie z inicjatorem i radnymi. Co z niego wynikło?

Jak już informowaliśmy, w kwietniu tego roku mieszkaniec Kalwarii,  Dawid Herbut na ręce burmistrza  Augustyna Ormantego i Radnych Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej złożył pismo – wniosek o podjęcie działań mających na celu budowę krytej pływalni na terenie miasta. Dołączył do niego listę osób popierających tą inwestycję, wśród których znalazł się też włodarz Kalwarii. W maju zorganizowano spotkanie burmistrza i radnych w tej sprawie.

W czasie spotkana burmistrz przypomniał, że podobna koncepcja została przez niego już wypracowana w 1995 roku. W Kalwarii miał powstać Ośrodek Rehabilitacyjno – Sportowy, w skład którego wchodziła m.in budowa krytej pływalni. Pozyskano nawet na ten cel 50% dotację z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Ostatecznie jednak pomysł ten nie zyskał aprobaty ówczesnej Rady Miejskiej.

W ostatnich miesiącach w Kalwarii Zebrzydowskiej trwała też dyskusja nad utworzeniem  na terenie gminy Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych. Uchwalając budżet gminy na ten rok wydzielono rezerwę celową na utworzenie i funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy lub jego filii na terenie gminy, na ten cel przeznaczono: 200.000,00 zł. W ramach tych środków zawarł umowę w sprawie opracowania koncepcji 6 wariantów utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy.

W ramach utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy zaplanowano 6 koncepcjii: adaptację Dworu w Zespole Dworsko-Parkowym (tereny byłej Winiarni BRODWIN), adaptację budynku Starej Szkoły w Brodach oraz budowę nowego obiektu na działkach gminnych w okolicy Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zaznaczono, że koncepcja ŚDS ma obejmować po dwa warianty  dla 15 i 30 osób – łącznie 6 wariantów opracowań.

W trakcie majowego spotkania w sprawie krytej pływalni, ustalono, że wspomniana umowa zostanie poszerzona o opracowanie koncepcji budowy Środowiskowego Domu Samopomocy z oszacowaniem kosztów robót budowlanych i wyposażenia połączonego z budową basenu. Zamysłem jest aby basen spełniał dwie funkcję rehabilitacyjną dla osób niepełnosprawnych oraz rekreacyjną. Planowana lokalizacja to działki gminne w sąsiedztwie Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wato dodać, iż  teren ten pozwala  na przeprowadzenie tego rodzaju inwestycji i jest zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.

Jak informuje nas Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w połowie września tego roku zostaną przedstawione wypracowane koncepcje,  a także  będą trwały konsultacje do których poza inicjatorem tego przedsięwzięcia zostaną włączeni radni Rady Miejskiej, Zarządy Osiedli nr 1 i 2, rady sołeckie oraz sami mieszkańcy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 karol 2018-07-08 13:40
Piękny rozpęd z inwestycja pomysł 1995 widać szybkość działania i skuteczność nie do pozazdroszczeni a
A tak na poważnie idą wybory i trzeba coś znowu obiecać I TAKA MI TO STRATEGIA
Pan B zajmuje się balsamowaniem MUMII czyli pana O
Pan O chce rozbić głosy w wyborach i przez słomkę pompuje pana H
Jednym ruchem obiecuje się jedno i odwleka drugie
Efekt pewnie będzie taki że nic nie powstania zrobi się tak jak zwykle ktoś się nie zgodzi
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.