W wadowickim magistracie podpisano list intencyjny będący elementem szerszego planu współpracy PGE En
Bezpieczne i przyjazne ciepło dla Wadowic. Burmistrz Klinowski podpisał list intencyjny

W wadowickim magistracie podpisano list intencyjny będący elementem szerszego planu współpracy PGE Energii Ciepła z samorządami z całej Polski. Współpraca polega na pomocy w rozwoju lokalnego systemu ciepłowniczego i wsparciu w realizacji niezbędnych do tego inwestycji.

W poniedziałek (25.06) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, dyrektor Biura Rynków Małej Mocy PGE Energia Ciepła Mariusz Dziura oraz prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Termowad Jerzy Korkowski podpisali list intencyjny będący elementem szerszego planu współpracy PGE Energii Ciepła z samorządami z całej Polski. Współpraca polega na pomocy w rozwoju lokalnego systemu ciepłowniczego i wsparciu w realizacji niezbędnych do tego inwestycji.

PGE Energia Ciepła jest państwową spółką odpowiedzialną za realizację Strategii Ciepłownictwa Grupy PGE na lata 2018-2023 z perspektywą do 2030, której istotnym elementem jest rozwój infrastruktury ciepłowniczej. Intencją PGE jest bycie liderem zmian środowiskowych w sektorze poprzez prowadzenie działań wspierających walkę o czyste powietrze w polskich miastach. Tym samym Grupa PGE zapowiada umocnienie pozycji kluczowego dostawcy ciepła po konkurencyjnych dla klientów cenach.

Jak poinformował  Mariusz Dziura, dyrektor Biura Rynków Małej Mocy z PGE Energia Ciepła, w ramach porozumienia firma wykona szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną określającą potrzeby i możliwości inwestycji w rozwój istniejącej infrastruktury ciepłowniczej. PGE Energia Ciepła chce być lokalnym partnerem wspierającym samorządy w rozwoju ciepłownictwa, przy jednoczesnym zabezpieczenia jego dostaw.

Strategiczne partnerstwo z PGE wydaje są najlepszą drogą do zapewnienia przyszłości ciepłownictwu powiatowemu. Jest niezbędne, aby zapewnić rozwój sieci ciepłowniczej i modernizację źródeł ciepła, co stanowi jeden ze sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza generowanym przez indywidualne instalacje grzewcze. Jestem bardzo ciekaw efektów naszej współpracy, ale przede wszystkim czekają na nie nasi mieszkańcy – mówi burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 spitfier 2018-06-26 09:45
Termowad rzeczywiście walczy o klienta stale podnosząc ceny za swoje usługi.
Cytować
+1 #2 eliot 2018-06-26 11:07
spraCytuję spitfier:
Termowad rzeczywiście walczy o klienta stale podnosząc ceny za swoje usługi.


sprawdź najpierw zmiany cen węgla/miału i zasady działania rynku (w tym URE), to wtedy być może zrozumiesz podstawowe zależności ekonomiczne
Cytować
+5 #3 astmatyk 2018-06-26 15:58
za darmo ci beda grzac,przestanc ie palic workami plastikowymi z wod mineralnych a moze lodow codziennie miedzy godz 17 -18 przy skrzyzowaniu ulic lwowskiej ,a fatimskiej smrod z palenia plastikow nieda sie oddychac prosimy straz miejka o sprawdzanie tej sytuacji
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.