Po kilku dniach oklejony wadowicką identyfikacją wizualną pojazd  przewoźnika PKS Pszczyna powróci
Jednodrzwiowy bus wrócił na trasę. Burmistrz Klinowski: "wielkie nieporozumienie"

Po kilku dniach oklejony wadowicką identyfikacją wizualną pojazd  przewoźnika PKS Pszczyna powrócił na trasę i wozi pasażerów bezpłatną komunikacją miejską (czy też gminną). "Cała to sprawa i donos to jedno wielkie nieporozumienie" podsumowuje burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Jak już informowaliśmy, 13 czerwca inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzali kontrolę wśród wadowickich taksówkarzy. Zainteresowali się oni również pojazdem obsługującym gminę Wadowice i zabronili jego kierowcy świadczyć usługi przewozu pasażerów tym pojazdem, ze względu na posiadanie jednych drzwi a nie jak nakazuje rozporządzenie, pary. Przewoźnik w zastępstwo podstawił większy pojazd wyposażony w dwoje drzwi. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski działania inspektorów drogowych skomentował na swoim Facebooku w swoim stylu, twierdząc, że to... represje polityczne a przed wyborami... państwo polskie robi wszystko, żeby uprzykrzać życie w Wadowicach.

Zobacz: Inspekcja Transportu Drogowego zabroniła jazdy miejskiemu busowi
Busowa awantura w Wadowicach. Jest odpowiedź Inspekcji Transportu Drogowego

Jak się okazuje,  po kilku dniach oklejony wadowicką identyfikacją wizualną pojazd  przewoźnika PKS Pszczyna powrócił na trasę i wozi pasażerów. Jak się okazuje, cała awantura wynikła najprawdopodobniej z interpretacji przez inspektorów ITD napisu na busie BEZPŁATNA KOMUNIKACJA MIEJSKA (dla której rozporządzenie faktycznie nakazuje posiadanie przez pojazd dwóch drzwi), kiedy de facto przewoźnik zgodnie z umową realizuje transport gminny (dla pojazdów których nie ma takich wymogów i wystarczą jedne drzwi).

Cała to sprawa i donos to jedno wielkie nieporozumienie. Zmieniliśmy jeden zwrot w jednym dokumencie i bus wraca na trasę. Po co była ta afera? To tylko podkopuje zaufanie do instytucji państwa. Szkoda czasu na takie jałowe przepychanki, zwłaszcza, że tracą na tym obywatele – mówi nam burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Przypomnijmy, że bezpłatna komunikacja miejska została wprowadzona 1 marca 2016 roku przez gminę Wadowice. Na początku dowoziła mieszkańców i pasażerów z dworca autobusowego do centrum miasta liczącą około 3,2 kilometra trasą. Zgodnie z pomysłem burmistrza  Klinowskiego porządkującym komunikację zbiorową w gminie, który poparli praktycznie jednogłośnie radni Rady Miejskiej w Wadowicach, przystanki na placu Kościuszki oraz ulicy Szpitalnej od tego czasu nie są już dostępne dla przewoźników przejeżdżających przez miasto. Korzystają oni odpłatnie z dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy. Niezmienione zostały dotychczasowe przystanki: przy ulicy Lwowskiej, Sikorskiego i Mickiewicza. Powstał też nowy na Gimnazjalnej. Pozwalają one wsiadać i wysiadać pasażerom w centrum miasta,

Komunikacyjne zmiany spowodowały spore poruszenie wśród mieszkańców. Na wyludniony Plac Kościuszki narzekali pobliscy właściciele sklepów i punktów gastronomicznych, bo spadły im obroty. Za to dworzec autobusowy wreszcie można nazwać dworcem: tłumy ludzi, spory ruch autobusowy i busowy, wygodna ocieplana poczekalnia, wc, dyżurny ruchu a także punkt informacyjny. W rozmowach z mieszkańcami okazuje się, że busowa rewolucja chyba ucichła i mieszkańcy oraz pasażerowie przyzwyczaili się do zmian i w większości przypadków są zadowoleni, podobnie jak z bezpłatnego busa, który od początku tego roku jeździ na dłuższej i chyba przydatniejszej 8 kilometrowej pętli z 13 przystankami.



(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Łom 2018-06-22 13:08
Ha ha przewozy gminne. Gra słowna na poziomie prawnika z magistratu. Gminne przewozy ? To proszę mnie do Choczni zawieźć tym busem albo do Jaroszowic. On widział gminne przewozy ku*wa.
Cytować
+15 #2 bezprzebaczenia 2018-06-22 13:46
@ łom
Jeżeli w umowie gmina zażyczyła sobie sformułowanie: transport miejsko-gminny, czy gminny i tak jest zapisane, to w majestacie litery prawa kursujący autobus nie musi posiadać 2 drzwi.
Natomiast czy aktualnie obsługuje linię pozamiejską na obszarze gminy czy też nie, to jest już zupełnie inna sprawa .
Drogi Łomie, jeżeli mas jakiekolwiek pojęcie o prawie to powinieneś wiedzieć, że w dokumentach posiadających moc prawną nawet przecinek ma decydujące znaczenie.
Cytować
+22 #3 ABC 2018-06-22 13:55
Coś musi być na rzeczy z tym donosem, bo nawet jeden z kierowców obsługujących trasę prywatną do stolicy województwa mówił że zaczyna się kampania polityczna i stąd nagle ta kontrola.
Cytować
-9 #4 Jan 2018-06-22 15:45
To ten bękart popzprowski z wiadomej opcji i poryta;lu, były asystencina i zwykły gnojek od lat przynoszący wstyd Wadowicom!!! Ale jedni mają dziadka z PZPR i ci sami z tej fraterii z volkdeutchów, ta opcja tak ma, widocznie dziadek asystenta nie załapał się za Niemca, ale szybko znalazł w nowej rzeczywistości, jak u znanego tu i uwdzie starosty!!!!
Cytować
-10 #5 1650 złotych 2018-06-22 17:53
Cytuję Jan:
To ten bękart popzprowski z wiadomej opcji i poryta;lu, były asystencina i zwykły gnojek od lat przynoszący wstyd Wadowicom!!! Ale jedni mają dziadka z PZPR i ci sami z tej fraterii z volkdeutchów, ta opcja tak ma, widocznie dziadek asystenta nie załapał się za Niemca, ale szybko znalazł w nowej rzeczywistości, jak u znanego tu i uwdzie starosty!!!!


Przecież to taki frajer, że jakbyś mu napluł w pysk to by powiedział, że deszcz pada. ;)
Cytować
+8 #6 olo 2018-06-22 18:46
To co który teraz z Brynkusów lub starostów PiSowskich uprzejmie doniesie do ITD????
To skurwysyństwo jakich mamy reprezentantów w Powiecie i Sejmie!!!
Klinu sobie poradził już z nie jedną hołotą!!!
Cytować
+2 #7 wadowiczanin 2018-06-22 20:32
Cytuję Jan:
To ten bękart popzprowski z wiadomej opcji i poryta;lu, były asystencina i zwykły gnojek od lat przynoszący wstyd Wadowicom!!! Ale jedni mają dziadka z PZPR i ci sami z tej fraterii z volkdeutchów, ta opcja tak ma, widocznie dziadek asystenta nie załapał się za Niemca, ale szybko znalazł w nowej rzeczywistości, jak u znanego tu i uwdzie starosty!!!!
Mam nadzieję Panie Janie, że się wstydzisz... widzisz, znam Cię. Do kościoła często biegasz... do komunii św. przystępujesz.. . Mam nadzieję, że się wstydzisz, że plamisz honor Jezusa...
Cytować
-8 #8 Stanley 2018-06-22 20:49
I tak to nie pomoże Klonoskiemu, aby utrzymać się nadal na stołku. Jesienią będzie musiał wrócić do KRK ze swoim zastępem. Nawet umowy poprawnie nie umieją przygotować.Żen ada.
Cytować
-10 #9 spitfier 2018-06-23 09:53
Państwo Polskie zaatakowało tego pstrokatego busa,nie mylić z "szajbusem",tak ą narrację przygotował w obronie swojej niekompetencji "kanapka".A w razie nie daj Boże wypadku i pożaru oraz zakleszczenia jedynych wyjściowych drzwi w "szajbusie" jest na wyposażeniu młotek do rozbicia szyb?żeby pasażerowie w razie "w" mieli którędy uciekać.!
Cytować
-1 #10 Edith 2018-06-23 23:12
Do autora tego wpisu. Piszę do pana ten list abyś pan wiedział co myślę o pańskim zachowaniu. Jesteś pan zdrajcą narodu polskiego, jesteś nierób, tchórz i łajdak. Zachowanie pańskich przodków przyczyniło się do przegrania Powstania Warszawskiego. Ponadto pański ojciec i brat sprzedawali obywateli UB-ekom za flaszkę wódki...

Cytuję Jan:
To ten bękart popzprowski z wiadomej opcji i poryta;lu, były asystencina i zwykły gnojek od lat przynoszący wstyd Wadowicom!!! Ale jedni mają dziadka z PZPR i ci sami z tej fraterii z volkdeutchów, ta opcja tak ma, widocznie dziadek asystenta nie załapał się za Niemca, ale szybko znalazł w nowej rzeczywistości, jak u znanego tu i uwdzie starosty!!!!
Cytować
-1 #11 pilgrim 2018-06-24 10:37
"Zmieniliśmy jeden zwrot w jednym dokumencie i bus wraca na trasę. Po co była ta afera?"
Moze po to aby Pan Burmistrz mial porzadek w dokumentach? Jest to przezabawne w kontekscie np słynnych "lub czasopisma" oraz faktu ze Pan Burmitstrz jest doktorem praw (czyli człowiekiem któremu papier nieobcy). To jak się tłumaczy Pan Burmistrz nie bylo by przezabawne gdyby to mówil pólanalfabeta po 3 klasach podstawowki a nie wybrany przez nas powazny urzednik. Kabaret za nasze pieniadze.
Cytować
-1 #12 pilgrim 2018-06-24 18:40
Cytuję olo:
To co który teraz z Brynkusów lub starostów PiSowskich uprzejmie doniesie do ITD????
To skurwysyństwo jakich mamy reprezentantów w Powiecie i Sejmie!!!
Klinu sobie poradził już z nie jedną hołotą!!!

Biorac pod uwage konfronatcyjny styl Pana Burmistrza to akceleracyjnie zbiliza sie on do poziomu tejże hołoty, oby nie ziscił sie scenariusz przebicia tego poziomu.
Cytować
+1 #13 pilgrim 2018-06-24 18:45
Cytuję ABC:
Coś musi być na rzeczy z tym donosem, bo nawet jeden z kierowców obsługujących trasę prywatną do stolicy województwa mówił że zaczyna się kampania polityczna i stąd nagle ta kontrola.

Tak, spiski i uklad jest wszedzie, wraży "szatani" sa wciaz czynni. Prosze wybrac odpowiedz(i): a) ogłupia tak polityk PiS b) ogłupia tak młody progresywny polityk c) mówi tak populista manupulat aby lepiej dzielic i co z tym idzie kontrolowac "ciemny lud"
Cytować
+5 #14 lodzia 2018-06-25 15:25
ale durne wpisy jedno dobre ze bus kursuje dziekuje panie burmistrzu ze moge ja moje dzieci wnuki i sasiedzi jechac tym busem do pracy szkoly przedszkola DZIEKUJEMY
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.