W sali obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego obradowały dzieci i młodzież z całej Małopolski. W
Uczniowie z Radoczy obradowali w Sejmiku. To dzięki wygranej w konkursie

W sali obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego obradowały dzieci i młodzież z całej Małopolski. Wśród nich była również 3-osobowa reprezentacja Centrum Kształcenia  Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy. Aby się tam dostać, trzeba było wygrać konkurs.

W czwartek (7.06) w sali obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego obradowały dzieci i młodzież z całej Małopolski. W rolę radnych wcielili się uczniowie szkół średnich i podstawowych z terenu całego województwa. Wśród nich była również 3-osobowa reprezentacja Centrum Kształcenia  Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy. Młodzież wybrała prezydium Sejmiku oraz Zarząd Województwa. Następnie obradowała w temacie "Jak oceniasz samorząd dziś i jakim widzisz go jutro? Współczesna rola samorządu w Polsce".

Młodych radnych przywitała przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska i Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Filip Kaczyński, który życzył zgromadzonym, aby o ile jest to ich marzenie zasiedli w przyszłości w tych ławach jako dorośli radni Sejmiku.

Bycie radnych naszego województwa to niezwykły zaszczyt, honor. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że reprezentowanie przeszło 3 milionów mieszkańców to też wielka odpowiedzialność. Na tej sali podejmowane są bowiem decyzje mające wpływ na życie nas wszystkich – mówił radny małopolskiego Sejmiku Filip Kaczyński.

Aby zasiąść w ławach małopolskiego Sejmiku Dzieci i Młodzieży trzeba było wykazać się dużą wiedzą o naszym województwie w konkursie "Co Ty wiesz o regionie?", który odbywał się jesienią ubiegłego roku. Tegoroczny Sejmik Dzieci i Młodzieży to już druga edycja wydarzenia, podczas którego przez jeden dzień młodzi mieszkańcy Małopolski rządzą województwem. W tym roku w ławach Sejmiku zasiadło 41 młodych radnych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Jaś 2018-06-07 20:15
Radocza górą. Gratulacje dla młodzieży, nauczycieli i dyrektora.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.