"Nikt poważny na razie się jeszcze nie pojawił" - tak o swoich  konkurentach w walce o kolejną kaden
"Nikt poważny na razie się jeszcze nie pojawił". Klinowski o swoich przeciwnikach w wyborach

"Nikt poważny na razie się jeszcze nie pojawił" - tak o swoich  konkurentach w walce o kolejną kadencję mówił burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski w programie "Prawy do lewego, lewy do prawego" w Polsat News.

To chyba pierwsze takie oficjalne potwierdzenie tego, że aktualny włodarz Wadowic będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Burmistrz Mateusz Klinowski rozmawiał w programie "Prawy do lewego, lewy do prawego" w Polsat News o samorządzie i o tym, jak wyglądała dotychczas jego dotychczasowa 3,5 letnia kadencja. Nie zabrakło właśnie pytania redaktora o reelekcję.

Myślę, że tak, to jest konieczne następstwo tego, co zrobiłem do tej pory w mieście i nie tylko – potwierdził burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski

Nie da się ukryć, że mimo, że żaden z potencjalnych kandydatów tego jeszcze nie potwierdził, nieoficjalnie mówi się, że o fotel burmistrza Wadowic powalczy z Klinowskim w jesiennych wyborach samorządowych m.in. obecny starosta Bartosz Kaliński (PiS), aktualny poseł Kukiz '15 Józef Brynkus a także prawnik Michał Skorecki. Pierwsza dwójka od jakiegoś czasu mocno atakuje obecnego włodarza, ale ten, mimo sporej krytyki (nakręcanej również przez osoby, którym dzięki niemu nie udało się w ostatnich wyborach, bądź przez niego utracili cieplutkie stanowiska...), robi swoje i tak na prawdę nawet jego opozycja twierdzi, że jeśli nie pokaże się jakiś wyrazisty kandydat, ma on ponowną wygraną w kieszeni. Co więcej, chyba za bardzo na razie nie traktuje ich zbyt poważnie....

Niestety nikt poważny na razie się jeszcze nie pojawił, ale z pewnością się pojawi – odpowiedział Klinowski, na pytanie, czy zna już swojego przyszłego przeciwnika w wyborach.

Jako największego przeciwnika obecny włodarz Wadowic uważa... partię rządzącą, czyli Prawo i Sprawiedliwość, która "miesza się w samorządowe sprawy i to bardzo intensywnie" na co podał przykład  niedawnego unieważnienie przez wojewodę uchwały Rady Miejskiej odnośnie terenów w Choczni, naruszającą według niego w istotny sposób niezależność i suwerenność naszego samorządu, tylko dlatego, że wynik głosowania nie odpowiadał miejscowemu PiS. Z tej okazji dostało się też należącemu właśnie do PiS staroście Bartoszowi Kalińskiemu...

Burmistrz pochwalił się też w wywiadzie tradycyjnie już jakościowym zarządzania w mieście za jego kadencji, "ogromnymi pozyskanymi środkami" (jak wyliczył każdego dnia to 60 tysięcy złotych), polityką progresywną w mieście, bezpłatną komunikacją w mieście i planami rewitalizacji kolei.

Całą rozmowę można obejrzeć TUTAJ (zaczyna się od 29 minuty i 20 sekundy)

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Muka 2018-06-07 10:40
No i ma rację. Jakim kontrkandydatem jest dla Klina Kaliński i Brynkus? Żadnym... Jedynie chyba sensownym jest Skorecki, ale on tak na prawdę jeszcze nie potwierdził, że będzie walczył o fotel burmistrza.
Cytować
+42 #2 zpłaskacza 2018-06-07 10:45
Jest jeszcze poważny kandydat Łaski, która ma poparcie 50 osób (tak przynajmniej wynika z jej "popularnego" profilu w którym ratuje Wadowice... ;)

Oj będzie śmiesznie w tych wybroach...
Cytować
0 #3 Skore 2018-06-07 10:49
Skorecki to Klinowski - bis. Właśnie to są poważni kandydaci: Kaliński i Brynkus. Niepoważnym kandydatem jest stolarz-mistrz robienia ławek z palet
Cytować
+29 #4 Nie blokujcie BDI 2018-06-07 10:51
Zaglosuje obojetne na kogo kto nie bedzie blokowal tej poludniowej BDI
Cytować
+29 #5 fan wadzy 2018-06-07 10:53
tytuł bardzo dobry. Dotyczy także obecnego burmistrza. Niepoważny pasuje do niego cudownie
Cytować
-11 #6 Hydraulik 2018-06-07 10:53
Cytuję Nie blokujcie BDI:
Zaglosuje obojetne na kogo kto nie bedzie blokowal tej poludniowej BDI


Przecież Klin nie blokuje. Chce pólnocnego, lepszego moim zdaniem wariantu dla Wadowic. Poza tym póki co BDI to kiełbasa wyborcza. Nie ma kasy na nią w najbliższych latach i nawet jakby Klin nie skarżył decyzji środowiskowej, nie powstanie ona na 100% w perspektywie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Mimo tego, co bredzą przeciwnicy Klinowskiego, którym taka narracja jest na rękę
Cytować
+26 #7 Jojo 2018-06-07 10:55
Cytuję Skore:
Skorecki to Klinowski - bis. Właśnie to są poważni kandydaci: Kaliński i Brynkus. Niepoważnym kandydatem jest stolarz-mistrz robienia ławek z palet


Proszę Cię... Przeczytałem post Brynkusa o parku. Jest tak bezsensowny jak całą działalność tego pana, po resztę nawet nie sięgam. Wystarczy mi też, że jego prawą ręką jest michał dwojga imion. Boże chroń Wadowice przed kimś takim...
Cytować
-5 #8 kropp 2018-06-07 11:07
Klinowski bardzo dobrze wypadł w tym wywiadzie. Częściej ten portal musi pokazywać go w DOBRYM ZWIERCIADLE aby miał szansę wygrać wybory.
Cytować
+18 #9 niki 2018-06-07 11:08
Znowu oszukuje wyborców ,gdzie kolega z urzedu bankrut ,kumpel od piwa ,ile wyciagnął kasy a urzedu ?????żenujacy szkodnik
Cytować
+13 #10 niki 2018-06-07 11:10
jak wygra wybory ten nieudacznik to wadowice ze średniowiecza do starożytnośći ,ciekawe kto lobbował za inwestycją w choczni i ojką kase tam chodzi ??
Cytować
0 #11 Óżendnig pszemodźały 2018-06-07 11:19
A nie chcieliście Źaka z Andrychowa? Miałby bliżej do domu....
Cytować
0 #12 Óżendnig pszemodźały 2018-06-07 11:20
Miało być "chcielibyście"
Cytować
+11 #13 bernard7 2018-06-07 11:22
jakby te 3,5 roku pisano o nim dobrze to dzisiaj Klinowski byłby nie do pokonania przez nikogo nawet kandydata PISu. Tak niestety nie jest i będzie miał bardzo ciężko wygrać.
Cytować
+19 #14 P1PL 2018-06-07 11:25
na pewno z hipermarketami sobie zaszkodził na chwilę przed wyborami radni zresztą tak samo
Cytować
+23 #15 Mieszkanka 2018-06-07 11:27
Czekamy na kandydata/kandy datke nie partyjnego - z komitetu mieszkańców. Przedstawiciela potrzeb mieszkańców, pracodawców prywatnych płacących ttu podatki, pracowników i poszukujących pracy, przedstawiciela potrzeb wiosek i miasta. Partiom mówię NIE bo to bezwile marionetki rozgrywające interesy partii a nie mieszkańców! Ludzie głosujcie na ludzi nie na partie - chcemy współpracy nie kłótliwej polityki
Cytować
+21 #16 mieszkaniec 2018-06-07 12:29
Przecież by wygrać z klinowskim nie trzeba być nawet poważnym kandydatem, po prostu trzeba być, chyba on sam nie wierzy że go wybiorzemy ponownie
Cytować
-6 #17 Ania Bania 2018-06-07 12:46
Cytuję niki:
Znowu oszukuje wyborców ,gdzie kolega z urzedu bankrut ,kumpel od piwa ,ile wyciagnął kasy a urzedu ?????żenujacy szkodnik


Może przypomnij, dlaczego został bankrutem? Bo za czasów Ewy Filipiak urzędasy nie potrafiły podać na stronie magistratu aktualnego numeru konta do wpłat? Jakoś o tym zapomniałeś...
Cytować
+23 #18 oblatywacz 2018-06-07 12:49
Tak "kanapka "sonduje środowisko,spra wdza kto mu zagraża przy ponownym objęciu głównego miejsca przy korycie.Jego trole już mydlą oczy pseudo osiągnięciami tej kadencji.Prawda jest jednak nieubłagana,ten koleś nie ma szans. W nieoficjalnym sondażu przeprowadzonym przez członków "eskadry" zdobywa zaledwie dwa procent poparcia,daleko za wymienianymi wyżej sugerowanymi kandydatami i kandydatką.I to jest dobra wiadomość dla Wadowiczan.
Cytować
+25 #19 dert 2018-06-07 12:54
Kto normalny zaglosuje na niego
Cytować
+16 #20 Kandzias 2018-06-07 12:54
Cytuję bernard7:
jakby te 3,5 roku pisano o nim dobrze to dzisiaj Klinowski byłby nie do pokonania przez nikogo nawet kandydata PISu. Tak niestety nie jest i będzie miał bardzo ciężko wygrać.


A kto o nim pisze źle? Płaski, którego pozbawił dobrej fuchy w magistracie i jego kolega punk Bogumioł ;) Też mi autorytety... A zapomniałbym, dwa blogi
ery, którym marzyło się rządzenie pod bokiem Jończyka, ale wyborcy te marzenia zweryfikowali dosyć zgrabnie ;)
Cytować
+16 #21 Blagam 2018-06-07 12:55
Jeśli klinowski nie traktuje Skoreckiego i Brynkusa jako poważnych ludzi względem siebie to żyje we własnym urojonym świecie


nie pozdrawiam!!!!
Cytować
+17 #22 Stanley 2018-06-07 13:06
Jak ten Klinowski znowu wygra to się wyprowadzam z Wado. Dłużej tego mistrza propagandy nie zdzierzę. Co on zrobił przez obecną kadencję? Wielkie Nic. A ponadto bilet powrotny do KRK dla tego zaciągu już czeka.
Cytować
+12 #23 spitfier 2018-06-07 13:07
Bądźmy dobrej myśli,wszystko przed nami Wadowiczanami,j ak sobie zadysponujemy uczciwe i mądre zarządzanie, będziemy spać spokojnie a nasze miasto i okolice wreszcie otrząsną się z obecnego marazmu i nienawiści.
Cytować
+24 #24 obiektywny 2018-06-07 13:08
Popieram głosujmy na ludzi nie na partie.
Cytować
+18 #25 dron 2018-06-07 13:19
Jaki komitet poprze obecnego zarządce magistratu.Prze cież kiedy startował na burmistrza miał poparcie komitetu któremu następnie wbił nóż w plecy.
Cytować
-14 #26 .... 2018-06-07 13:22
Cytuję Nie blokujcie BDI:
Zaglosuje obojetne na kogo kto nie bedzie blokowal tej poludniowej BDI


Człowieku nikt nie chce tej drogi koło miasta: WARINAT POŁUDIONY idzie zaraz obok klasztoru, ogrodu Daniela, parku, przez osiedla....KTO przy zdrowych zmysłach chce mieć taka drogę 100m od parku w który obecnie pakujemy 10 MLN zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skoro poprzednia burmistrz także tego nie chciał i obecny (jedyna rzecz w której bezsprzecznie się zgadzają) to widzisz jak bardzo pomysł z pchaniem wariantu południowego jest poroniony !!!

Północny przejdzie jak PO straci swoich ludzi w wyborach do EU bo by można było iść przez obszar natura 2000 potrzeba zgody EU bo droga jest finansowana z ich środków.
Cytować
+23 #27 Katarzyna 2018-06-07 14:45
Człowieku a widziałeś jakąkolwiek mapę faktycznego przebiegu BDI?
Klasztor- 850 m, Ogrody Daniela- 250 m, park - 300 m, osiedla - 120 m od estakady.
Cytować
0 #28 Płaska Hipokryzja 2018-06-07 15:48
Odnośnie płaskacza z wadowickiego pudelka i jego pretensji do świata i Klinowskiego, to ja tu tylko to tak zostawie:

Tak się zarabiało w ratuszu! 138 tysięcy dla asystenta Ewy Filipiak: https://wadowiceonline.pl/polityka/6071-tak-sie-zarabialo-w-ratuszu-138-tysiecy-dla-asystenta-ewy-filipiak
Cytować
+16 #29 Andrzej 2018-06-07 17:39
Panu Klinowskiemu już dziękujemy. Cztery lata "rządzenia" tą gmina wystarczą.
Cytować
-4 #30 Misiek 2018-06-07 18:02
Cytuję Płaska Hipokryzja:
Odnośnie płaskacza z wadowickiego pudelka i jego pretensji do świata i Klinowskiego, to ja tu tylko to tak zostawie:

Tak się zarabiało w ratuszu! 138 tysięcy dla asystenta Ewy Filipiak: https://wadowiceonline.pl/polityka/6071-tak-sie-zarabialo-w-ratuszu-138-tysiecy-dla-asystenta-ewy-filipiak

OK, ale jest to suma z 4 lat, i miała tylko jednego asystenta. Obecny burmistrz teraz, bo wczesniej było więcej, ma Vi-ce, asystentkę, prawników i innż rozbudowana administrację, więc Pani Filipiak przy tym rozliczeniu wychodzi bardzo skromniutko.
Cytować
+8 #31 Fakty 2018-06-07 18:37
Cytuję Misiek:
Cytuję Płaska Hipokryzja:
Odnośnie płaskacza z wadowickiego pudelka i jego pretensji do świata i Klinowskiego, to ja tu tylko to tak zostawie:

Tak się zarabiało w ratuszu! 138 tysięcy dla asystenta Ewy Filipiak: https://wadowiceonline.pl/polityka/6071-tak-sie-zarabialo-w-ratuszu-138-tysiecy-dla-asystenta-ewy-filipiak

OK, ale jest to suma z 4 lat, i miała tylko jednego asystenta. Obecny burmistrz teraz, bo wczesniej było więcej, ma Vi-ce, asystentkę, prawników i innż rozbudowana administrację, więc Pani Filipiak przy tym rozliczeniu wychodzi bardzo skromniutko.


Co za głupoty piszesz?! Filipiak zatrudniała Płaszczycę, Bieńka, Kopacza (dziennikarze), żonę Storcha (dziennikarza), Kotarbę i Hajnosza, Kaczyńskiego i wielu innych według tego klucza.

Trzymajmy się faktów!
Cytować
-23 #32 Wpisz swój nick 2018-06-07 19:26
Dobrze wypadł burmistrz w tym wywiadzie. Spokojny, konkretny. Myślę że rozniesie konkurencje w drobny mak.
Cytować
0 #33 Ad 2018-06-07 21:38
Ten portal wyśmiewa panią Łaski, a ją uważam że byłaby po stokroć głębszą burmistrz od obecnego!
Cytować
+4 #34 Ad 2018-06-07 21:40
Cytuję Ad:
Ten portal wyśmiewa panią Łaski, a ją uważam że byłaby po stokroć głębszą burmistrz od obecnego!

Oczywiście miało być, lepszą.
Cytować
+11 #35 dert 2018-06-07 22:02
Cytuję ....:
Cytuję Nie blokujcie BDI:
Zaglosuje obojetne na kogo kto nie bedzie blokowal tej poludniowej BDI


Człowieku nikt nie chce tej drogi koło miasta: WARINAT POŁUDIONY idzie zaraz obok klasztoru, ogrodu Daniela, parku, przez osiedla....KTO przy zdrowych zmysłach chce mieć taka drogę 100m od parku w który obecnie pakujemy 10 MLN zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skoro poprzednia burmistrz także tego nie chciał i obecny (jedyna rzecz w której bezsprzecznie się zgadzają) to widzisz jak bardzo pomysł z pchaniem wariantu południowego jest poroniony !!!

Północny przejdzie jak PO straci swoich ludzi w wyborach do EU bo by można było iść przez obszar natura 2000 potrzeba zgody EU bo droga jest finansowana z ich środków.

Cytuję Kandzias:
Cytuję bernard7:
jakby te 3,5 roku pisano o nim dobrze to dzisiaj Klinowski byłby nie do pokonania przez nikogo nawet kandydata PISu. Tak niestety nie jest i będzie miał bardzo ciężko wygrać.


A kto o nim pisze źle? Płaski, którego pozbawił dobrej fuchy w magistracie i jego kolega punk Bogumioł ;) Też mi autorytety... A zapomniałbym, dwa blogi
ery, którym marzyło się rządzenie pod bokiem Jończyka, ale wyborcy te marzenia zweryfikowali dosyć zgrabnie ;)

Tutaj nie trzeba pisać ,czytać! tutaj widzimy na własne oczy.Przeciez nie czarujmy się wygrał tylko dlatego ze nie chcielismy juz dłuzej p.Filipiakowej !!!! no i mieliśmy za swoje.
Cytować
+13 #36 dert 2018-06-07 22:06
Cytuję Wpisz swój nick:
Dobrze wypadł burmistrz w tym wywiadzie. Spokojny, konkretny. Myślę że rozniesie konkurencje w drobny mak.

Na sołtysa tez go nie widze !.
Cytować
+17 #37 konfucjusz 2018-06-07 22:28
Jestem mieszkańcem wadowic i stwierdzam że za panowania p.Kalinowskiego nic dobrego w wadowicach nie powstało! Bym zapomniał, parę ławek z palet.
Cytować
+1 #38 bezprzebaczenia 2018-06-07 22:48
Dżender, stary satyr i Abelard w proch rozniosą Klinowskiego. Czasem się zastanawiam, czy komentujący tu w ogóle myślą. Takie właśnie będziecie mieć Wadowice jak dziennikarskie pisanie. Papka i brak refleksji, a co głupszy to wyrywniejszy.
Cytować
+13 #39 fan wadzy 2018-06-07 23:31
tak patrzę na to zdjęcie, i nasuwa się jedno - on ci już nie kanapka. On ci już pączuś. Za nasze pieniądze
Cytować
+17 #40 mario 2018-06-08 01:25
Klinowski out, naprawdę mam dość tego zadufanego gbura
Cytować
+9 #41 czas na zamianę 2018-06-08 04:53
Łubu dubu niech żuje nam prezes naszego klubu ,hahhahahahh
Cytować
+9 #42 drrrr 2018-06-08 12:00
może przegrać przez markety powyżej 2000 metrów w Choczni. Ludzie tego nie popuszczą
Cytować
+5 #43 hans 2018-06-08 20:14
temu panu na pewno podziękuję -każdy tylko nie on przez 4 lata nic nie zrobił dla miasta, a ta pikna calusowa to już oddzielny rozdział
Cytować
+2 #44 Smutna wiadomość 2018-06-09 09:51
Cytuję Ania Bania:
Cytuję niki:
Znowu oszukuje wyborców ,gdzie kolega z urzedu bankrut ,kumpel od piwa ,ile wyciagnął kasy a urzedu ?????żenujacy szkodnik


Może przypomnij, dlaczego został bankrutem? Bo za czasów Ewy Filipiak urzędasy nie potrafiły podać na stronie magistratu aktualnego numeru konta do wpłat? Jakoś o tym zapomniałeś...

Ciekawe to twierdzenie, bo kumpel klina sam podał i klin też, że numer konta nie był zmieniony przez kilka poprzednich lat. To jak płacił przez te lata poprawnie i miał koncesję? To klin zajarzył, że numer konta przez kilka lat nie jest na stronie aktualizowany i razem uknuli, że zarobią na tym 3,5 miliona. A że potem im nie wyszło. Jakoś o tym zapomniałeś!
Cytować
+12 #45 Mądrze radzi 2018-06-09 10:11
Jaki ten klin mądry chłop jest. Widząc tylko koniec własnego nosa nie widzi poważnego kandydata na burmistrza Wadowic! Czy nie ma racji? No ma chłop 100 % racji! Bo on jest pierwszym, który na miano poważnego nie zasługuje. o on to takie duże przerośnięte dziecko bawiące się w banknotnicy. Nie wtajemniczonym dodam - to taka duża piaskownica pełna pieniędzy.
Coby chcieli usunąć, se skopiuję.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.