Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat organizuje na Placu Jana Pawła II w Wadowicach pikietę, mającą na c
Popierają protestujących w Sejmie, będą pikietować na rynku

Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat organizuje na Placu Jana Pawła II w Wadowicach pikietę, mającą na celu poparcie rodzin protestujących w Sejmie. Utworzą tutaj przy melodii "Barki" serce na płycie rynku.

Od 20 dni w Sejmie protestują niepełnosprawni i ich rodziny. Walczą między innymi o 500 złotych miesięcznego dodatku rehabilitacyjnego w gotówce dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia a także zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

W poniedziałek (7.05) protestujący na konferencji prasowej zaprezentowali archiwalne wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczących sytuacji niepełnosprawnych za rządów Platformy Obywatelskiej, m.in. obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wicepremier Beaty Szydło czy wicemarszałka Sejmu i rzeczniczki PiS Beaty Mazurek. Politycy wtedy apelowali do ówczesnego premiera Donalda Tuska o wsparcie dla niepełnosprawnych. Teraz, kiedy są u władzy, jest problem z uzyskaniem kompromisu.

We wtorek (8.05) od godziny 11:00 Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat, który w swej specyfice ma na celu zajmowanie się pomocą rodzinom dotkniętym autyzmem, organizuje na Placu Jana Pawła II w Wadowicach pikietę, mającą na celu poparcie rodzin protestujących w Sejmie. Jak czytamy w komunikacie wysłanym do naszej redakcji, organizatorzy chcą w nietypowy sposób połączyć  się z niepełnosprawnymi, o godzinie 15:15 tworząc przy melodii "Barki", ulubionej pieśni papieża św. Jana Pawła II serce na płycie wadowickiego rynku z osób trzymających się za ręce.

Data 8 maja nie jest wybrana przypadkowo, to dzień kiedy w Sejmie będą obrady w tej sprawie. Pomysł na hasło przewodnie pikiety "Całym sercem" powstał z myślą, że popieramy całym sercem postulaty protestujących rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Zapewniamy, że pikieta, którą organizujemy nie jest żadną formą walk politycznych – czytamy w komunikacie.

Jak dodają organizatorzy, to nie będzie protest walczących, sfrustrowanych ludzi, będzie to apel o rozwagę, o obronę godności drugiego człowieka.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 gonzo 2018-05-07 20:20
URBAN MIAŁ RACJĘ RZĄD SIĘ SAM WYŻYWI precz z pis i po
Cytować
+4 #2 Bożena 2018-05-07 20:42
I bardzo dobrze ja też przyjdę ze swoim chorym dzieckiem w gadce silni, ale pomòc nie chcą wstyd wielki wstyd
Cytować
+6 #3 Irena z z Ponikwi 2018-05-07 20:47
Ktoś rzeczywiście upomniał się o te rodziny w sejmie. Nie zrobił tego żaden starosta nie zrobili inni ważni i mocni zrobił to Komitet i zwykli ludzie którym zależy na ich losie. Tych matek i dzieci może już dorosłych ale dzieci które są tak samo kochane przez swoich rodziców jak te malutkie niewinne. Zachęcam wszystkich bądźcie tam o 15.15 i zamanifestujcie swoje poparcie dla tego protestu który mimo przeciwnością i heitowi trwa i będzie trwał do skutku. Wielki szacunek dla nich i dla Komitetu Otwórzcie Drzwi na Świat który nie bacząc na polityczne aspekty tej sprawy pokazał że i tu w Wadowicach w Andrychowie Kalwarii Ketach i w każdej gminie można coś zrobić poza polityką. Będziemy na pewno córką jutro na rynku. Kolejny raz mamy dowód ze nie trzeba nam wielkich słów wystarczy gest i ludzie którzy nie boją się upomnieć i drugiego człowieka.
Cytować
0 #4 Popieram protest 2018-05-07 21:49
obłuda Kaczyńskiego i jego bandy osiąga apogeum chamstwa!!!
Rydzyk przez swoje wypchane po brzegi kasą media mówi "rodźcie dzieci", nie zastanawiajcie się potem kto Wam pomoże jak same sobie nie poradzą!!!
Obłuda i zakłamanie
Cytować
-12 #5 Prawda 2018-05-08 09:07
Nic się nie należy tym rodzinom, taka jest prawda.
Cytować
+3 #6 Gościu 2018-05-08 11:53
Właśnie oglądałem wiadomości w TVN 24 i zobaczyłem jak tą blondynę z niepełnosprawny m chłopakiem na wózku dziennikarze wypuszczali na korytarzu sejmowym na posłów PIS-u a potem nagranie.Bardzo niesmaczne zachowanie rozdartej blondyny, przypomina mi ona Anetę Krawczyk wmanipulowaną do Samoobrony Leppera przez służby specjalne żeby zdyskredytować Leppera i innych Łyżwińskich.Ale PIS robił też przedstawienie jak rządziło PełO.Dla mnie to są brudy, ja na takie chwyty nie idę.Ja już to przeszedłem , jak mnie Bolek w h..a zrobił i innych roboli.Teraz mam taką wolność że łażą mi strażnicy demokracji po piwnicach.
Cytować
+5 #7 bibi 2018-05-08 13:51
Cytuję Prawda:
Nic się nie należy tym rodzinom, taka jest prawda.

mam nadzieję że nigdy cię nie spotka niepełnosprawno ść , sikanie w pieluchy i karmienie przez rurkę , i wszyscy z twojej rodziny dożyją 100 w szczęciu i zdrowiu
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.