Piknik z różnymi atrakcjami dla dzieci, biało-czerwona sztafeta na wadowickim stadionie a także rozda
Wadowice patriotycznie obchodziły Święto Flagi

Piknik z różnymi atrakcjami dla dzieci, biało-czerwona sztafeta na wadowickim stadionie a także rozdawanie flag: Wadowice patriotycznie obchodzą Święto Flagi Państwowej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest polskim świętem wprowadzonym na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja – Świętem Państwowym (Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski nie jest dniem wolnym od pracy.

W środę (2.05) wadowicki samorząd po raz kolejny zorganizował piknik rodzinny na Placu Jana Pawła II. Przygotowano tutaj sześć różnorodnych stref dla najmłodszych. Nie zabrakło malowania twarzy,  malowania kredą, historycznego quizu, zabawy "Co oznacza patriotyzm?" toru przeszkód, zabaw i warsztatów. Tradycyjnie już podczas obchodów Dnia Flagi w ręce mieszkańców trafiły również biało-czerwone flagi.

Na stadionie MKS Skawa zorganizowano też biało-czerwoną sztafetę, w której wzieło udział 100 biegaczy. Przed biegiem rozgrzali się w rytmach zumby, a dla każdego przygotowano kremówkę. Kibice mogli tutaj również wziąć udział w grach i zabawach ruchowych.

Otrzymane flagi przydadzą się jutro: w czwartek  (3.05) powieszone na elewacjach podkreślą patriotyczny charakter przypadającego Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja: od jej podpisania mija 227 lat. W Wadowicach rozpocznie się ono o godzinie 12:00 w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. Po mszy nastąpi wspólny przemarsz pod Pomnik żołnierzy 12 Pułku Piechoty i złożenie kwiatów. Po zakończeniu oficjalnej części magistrat zaprasza mieszkańców na rynek, gdzie odbędzie się pokaz musztry paradnej i wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej śpiewania pieśni patriotyczne. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego już poczęstunku żołnierską grochówką.

W Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach o godzinie 17.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru pod dyrekcją  Alicji Jakubiak. Wstęp na wolny!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 wujek Alfred 2018-05-02 21:16
biedne dziecko
Cytować
+1 #2 as 2018-05-04 15:24
żwawo żwawo żwawo
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.