Członek zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec (PO) skrytykował PiS za kolizje rządowych
Filip Kaczyński wypomina wicemarszałkowi rozbite limuzyny

Członek zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec (PO) skrytykował PiS za kolizje rządowych samochodów. Radny Filip Kaczyński odpowiedział "sprawdzam" i jak się okazało, marszałkowskie limuzyny w ostatnich latach uczestniczyły aż w 23 kolizjach.

W marcu na swoim Facebooku członek zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec (Platforma Obywatelska) skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za sporą ilość rządowych limuzyn. Najsłynniejszy przypadek to kolizja rządowej kolumny wiozącej była premier Beatę Szydło z seicento w Oświęcimiu 10 lutego 2017 roku. Kolizje miał również były szef MON Antoni Macierewicz czy prezydent Andrzej Duda.

Post Lipca zauważył radny małopolskiego sejmiku z Wadowic Filip Kaczyński, który złożył interpelacje do marszałka województwa z pytaniem o ilość wypadków służbowych samochodów Urzędu Marszałkowskiego w ostatnich 10 latach. I co się okazało?

Łącznie marszałkowskie samochody uczestniczyły w 23 kolizjach drogowych. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego spowodowali 11 kolizji. W samym tylko 2011 roku z ich winy doszło do 4 zdarzeń.

Wicemarszałek Lipiec popisał się niebywałą hipokryzją, to zresztą w mojej ocenie domena Platformy Obywatelskiej. W dzisiejszym świecie jazda samochodem często skutkuje kolizjami, samochodów jest bardzo dużo, ruch ogromny, to normalne zjawisko. Wytykanie rządowi kilku kolizji samochodów służbowych to zwykłe czepialstwo, ale tak bywa, gdy brak merytorycznych argumentów. Moja interpelacja miała za zadanie pokazać, że wbrew temu co pisał marszałek Lipiec kolizje zdarzają się po prostu wszystkim ludziom, czy jest to kierowca Marszałka Małopolski, czy Marszałka Sejmu, czy po prostu przysłowiowy Kowalski – mówi nam Filip Kaczyński, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 gonzo 2018-04-13 13:19
ciekawym jest ile za taką krytyke ma się pensji na miesiąc ja bym to powiedział za flaszke
Cytować
+3 #2 obiektywny 2018-04-13 13:38
Każdy z nich bierze kasę- i krytykowany i krytyk.
Cytować
+6 #3 olo 2018-04-13 14:59
PiS ofiara wszystkiego i wszystkich!!!
Błazenada tych ludzi z PiS jest groteskowa!!!
Mija już euforia PiSem....
Ksiądz polityk, lekarz polityk, z sędziów zrobili złodziei, policja staje na chodniku przeciwko obywatelom, kradną pieniądze pod stołem, Antek oszust... MASAKRA
A ten Kaczyński szuka dziury w szkodach komunikacyjnych !!! debili nie brak świecie!!!
Cytować
+18 #4 Mirr 2018-04-13 16:22
Ja Kaczyńskiego kojarzę, bo Przeklętych chciał odkopywać (zabawa w grabarzy to chyba w PiSie norma), a teraz będę kojarzył po tym idiotycznym zapytaniu (Przez osiem ostatnich lat...). Co zrobił dla Wadowic? CO? JEDNĄ RZECZ chociaż jakąś?
Cytować
+10 #5 Gryzli 2018-04-15 20:14
Liczba samochodów, liczba kolizji, nie ilość! Ktoś tu powinien wrócić z gimnazjum do szkoły podstawowej a nie wygłupiać się w Sejmikach.
Cytować
+6 #6 kika 2018-04-21 08:28
następny karierowicz
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.