Ponad 80 osób pojawiło się na spotkaniu w WCK z burmistrzem Wadowic Mateuszem Klinowskim. Momentami by
Ponad 80 osób pojawiło się na spotkaniu z burmistrzem. Momentami było gorąco...

Ponad 80 osób pojawiło się na spotkaniu w WCK z burmistrzem Wadowic Mateuszem Klinowskim. Momentami było gorąco. Trzygodzinne rozmowy poświęcono w znacznej części zmianie planu zagospodarowania terenów przy drodze krajowej nr 52 w Choczni.

W poniedziałek (9.04) o godzinie 17:00 burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski zorganizował w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury spotkanie z handlowcami i mieszkańcami Wadowic pod tytułem "Co dalej z handlem w centrum Wadowic?".

Włodarz pochwalił się na nim zrealizowanymi i zaplanowanymi inwestycjami a także przedstawił swoją wizję miasta na najbliższe lata. To m.in. przyciągnięcie turystów, ograniczenie ruchu samochodowego w centrum Wadowic i wyprowadzenie go na obwodnice, wybudowanie parkingów na obrzeżach miasta, rewitalizacja linii kolejowej nr 117, co pozwoliłoby skrócenie czasu przejazdu pociągów do Bielska i Krakowa, a także pozbycie się smogu poprzez przejście na ogrzewanie gazowe.

Burmistrz pochwalił się też zaplanowanymi w najbliższym czasie inwestycjami takimi jak przebudowa stadionu Skawy, woonerfem na ulicy Lwowskiej, przebudową Sienkiewicza czy wybudowaniem nowoczesnej hali na Placu Bohaterów Getta dla tamtejszych kupców.

Sporo czasy podczas blisko trzygodzinnego spotkania poświęcono przekształceniu gruntów i terenów rolnych na działalność usługowa i produkcyjną na terenach przy drodze krajowej nr 52 w Choczni, co od jakiegoś czasu wywołuje protesty wśród mieszkańców tamtych okolic. Pojawili się oni z koszulkami z napisami "Burmistrz musi odejść" i banerami "Nic o nas bez naszego udziału" i "Działania burmistrza wbrew woli mieszkańców".

Nie zabrakło też pytań zgromadzonych.

Zapis wideo ze spotkania:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 zaproszony 2018-04-10 13:26
Klinowski to mitoman i fantasta. Dużo opowiadania i mydlenia oczu a żadnych konkretów. Mgliste plany i wizje bez pokrycia oraz opowieści o milionach, których nigdzie nie ma. Prawda jest taka, że Klinowski w trakcie swojej kadencji niczego nie zrobił poza pomysłami Ewy i jakąś drobnicą remontową. Reszta to marzenia doktorka i kiełbasa dla wyborców. Już temu pajacykowi w nic nie wierze. A odrolnieniem w Choczni powinny się zająć odpowiednie służby.
Cytować
+26 #2 Interesujące Fakty 2018-04-10 13:38
1. Parkuj i Jedź:
finanse.wp.pl/wydali-miliony-otworzyli-z-pompa-i-klapa-mieszkanka-chwycila-za-telefon-by-obnazac-urzedniczy-niewypal-6235064257353345a

Przykład z innej części Polski pokazuje że to utopia. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na wybudowanie dodatkowego pasa ruchu na obwodnicy niż na parking położony tak daleko !!!

2. Dlaczego w Choczni gmina nie skupiła sama działek i nie sprzedała po zmianie zagospodarowani a za grube miliony tylko pozwolono by firma z zachodnim kapitałem się dorobiła ???
Cytować
+13 #3 Interesujące Fakty 2018-04-10 13:43
poprawny link Parkuj i Jedź:

Wpiszcie w Google:
Wydali miliony, otworzyli z pompą i klapa
artykuł z 28 mar 2018 opisuje niewypał pomysłu Parkuj i Jedź

"....5 lutego uroczyście uruchomiono parking przy stacji PKP Legionowo Piaski. Zaproszono wiceprezydenta Warszawy, bo to głównie do Warszawy dojeżdżają z niej podróżni. Miejsca postojowe miały być ułatwieniem i sposobem, na ograniczenie liczby samochodów ciągnących każdego dnia do stolicy i z powrotem...." - finał totalny nie wypał
Cytować
+20 #4 MAKS 2018-04-10 13:48
Smutek człowieka ogarnia słuchając takiej megalomanii.
Cytować
+17 #5 stonka 2018-04-10 13:55
Czy moja babcia oraz dzieci 2 i 4 latka dojdą z parkingu przy obwodnicy czy moze burmistrz pożyczy skuter? Druga sprawa zakazu opalania węglem: to nie powinno býć na zasadzie zakazu tylko zachęty,dotacji ,by cena gazu nie straszyła w porównaniu z ruskim węglem. I ostatnie: jakoś nie wierzę że nikt z nie wie co powstanie konkretnie w Choczni. Kilku radnych rzuca się jak pączki na oleju gdy sìę pyta o ten temat, zwłaszcza najgrubszy pączek. Dziwne jak dziwne było też tajne spotkanie prywatne z inwestorem w publicznym urzędzie. Niedlugo wybory..I basta!
Cytować
+27 #6 NIKI2309 2018-04-10 13:59
doktorek to szkodnik i nieudacznik ,marnuje pieniadze na swoje urojone pomysły rodem z bajki to podejrzany element otoczony kolesiami i układami ,a miało byc tak przejrzyście ,a tu sami kumple w interesie trwonia kase i konta rosna ,sponsor MASPEXU HAHAHAHAHH ,stanowisko ;wice' to marnowanie kasy to papierowa postać opłacana z naszych podatków
Cytować
+37 #7 Andrzej 2018-04-10 14:13
Rozwój Wadowic wg burmistrza:
1. Miasto-sypialni a dla Krakowa i Bielska (pracujemy w Krk i BB, mieszkamy w Wadowicach)
2. Na zakupy jeździmy do galerii i Hipermarketów w Choczni
3. Do pracy dojeżdżamy szybką koleją do KrK i BB
4. Wprowadzamy ograniczenia w ruchu samochodowym w Centrum Wadowic (w przyszłości zamkniemy)
5. Po mieście poruszamy się na rowerach
6. Prywatne domy ogrzewamy gazem
7. Rozwój Wadowic i napływ kapitały zapewni Burmistrz-celeb ryta ( tak jak p. Biedroń w Słupsku)
8. Na iwenty i inne wydarzenia kulturalne chodzimy do nowo powstałego centrum rozrywki za Maspexem i Oczyszczalnią ścieków (pewnie w maskach)
P. Burmistrzu - nie kupuję tej pańskiej wizji!
Moje pokolenie powiedziałoby "Nie lej pan wody"
Młode pokolenie powie "Nie ściemniaj Pan"
A propos kiedy zapisuje się pan do Tańca z gwiazdami lub np. zmieni płeć aby zaistnieć w TV i zostać celebrytą, a w konsekwencji zdobyć dla Gminy olbrzymie pieniądze, aby zrealizować te utopijne wizje miasta lub gminy?
Cytować
+1 #8 Mietek 2018-04-10 15:03
Paru awanturników z Choczni, którzy sprzedali działki inwestorowi i na tym zarobili, teraz wielkie larum robi. Co ciekawe, to im zabije handel w mieście, ale nie protestowali bo mieli w tym interes żeby duża galeria powstała w miejscu po bumarze. Hipokryzja level pro...
Cytować
+13 #9 adolf 2018-04-10 16:22
TEGO idioty uczelnianego ,nigdy nie przekonacie to juz lewak z spranym mozgiem,uczelni e produkuja takich lewackich idiotow zeby zniszczyc myslenie samodzielne,dla tego ma dr. bo idiota lewacki -nowy porzadek swiata sie kłania -czyli spineli garbaty komunista rzadzi,czytac ludziska a nie słuchac idiotow z tytułami dr. profesor,to juz nie to co przed ,,,,2 wojna swiatowa,,
Cytować
+15 #10 bolo 2018-04-10 17:01
"pożyteczny idiota" tak komuniści rosyjscy nazywali "intelektualist ów" zachodnich popierających ich mrzonki - a dla kogo ten jest pożyteczny???
Cytować
+16 #11 księżna Katja 2018-04-10 19:41
Dostałam wczoraj koszulkę z napisem BURMISTRZ MUSI ODEJŚĆ. Następnym razem poproszę w zestawie pasek od Coco Chanel.
Cytować
+2 #12 street 2018-04-11 07:44
rano przed godziną 7.00 , wieczorem po godzinie 18.00 w zasadzie można w Wadowicach swobodnie wybrać miejsce do parkowania samochodu na ulicy,urzędnicy , nauczyciele, pracownicy handlu ... jeszcze nie zajęli wolnych miejsc do parkowania lub po 18.00 już odjechali, łatwo sobie wyobrazić te samochody na bezpłatnych parkingach 5 min od Placu JP2 a na ich miejscu samochody klientów sklepów, zakładów usługowych, duże zakupy robimy w dużych sklepach, ale komu się chce wchodzić do do supermarketu po przysłowiowe bułki? ( vide kolejki po pieczywo w wadowickich piekarniach), rotacja na miejscach parkingowych w mieście to zwiększenie sprzedaży w mieście bo więcej klientów jest na ulicach, z tego punktu widzenia najdziwniejszym jest fakt parkowania na Zatorskiej przez właścicieli lokali i handlowców co przecież utrudnia dostęp do sklepów, znów łatwo sobie wyobrazić manewrującą np z wózkiem dziecięcym osobę między samochodami tam parkującymi i dostarczającymi towar; swoją drogą budy na Placu Bohaterów Getta powinno się już wpisać do rejestru zabytków i pokazywać za biletami turystom jako jedną z atrakcji miasta
Cytować
+9 #13 oblatywacz 2018-04-11 11:13
Ale tłumy i same gwizdy.
Cytować
-3 #14 kika 2018-04-12 20:55
Dziady dzialki sprzedali a teraz protestują tak jak pod wysypisko smieci w latach 90
Cytować
+3 #15 @kika 2018-04-12 23:49
Kika-pierdoło saska, ci co sprzedali nie protestują, wbij to sobie do pustego łba. Tak dyrdymay publicznie pieprzy klinu, struga też głupa że nie zna "pana barlady"
Cytować
-1 #16 Przyszły Burmistrz 2018-04-22 10:13
RYNEK TYLKO DLA ROWERÓW !!!
Cytować