Nietypowy konwent wójtów, burmistrzów i starosty powiatu wadowickiego. Samorządowcy a także radni i
Nietypowy konwent wójtów, burmistrzów i starosty. W Wadowicach powstanie saunarium?

Nietypowy konwent wójtów, burmistrzów i starosty powiatu wadowickiego. Samorządowcy a także radni i parlamentarzyści spotkali się w  nietypowym miejscu, a mianowicie.... w saunie! Są szanse, że w naszym mieście powstanie największe w województwie saunarium!

W miniony  weekend w ekskluzywnych wnętrzach zabytkowego Pałacu Saturna w Czeladzi odbył się wyjazdowy konwent wójtów i burmistrzów gmin powiatu wadowickiego.  Na wspólne zaproszenie burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego oraz starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego do śląskiego miasta zjechali wójtowie i burmistrzowie, a także niektórzy radni i parlamentarzyści. Konwent odbył się w dość nietypowym miejscu, a mianowicie... w saunie. Na wybór tego dość nietypowego jak na wadowicką politykę lokalną miejsca  obrad  wpływ miały dwa czynniki: tematyka konwentu oraz chęć zaczerpnięcia wzorców u źródła.

To bardzo dobra okazja by poznać kulturę saunową u źródła i sprawdzić w praktyce czy fińska maksyma iż najlepsze efekty dyplomatyczne uzyskuje się podczas rozmów w saunie, sprawdza się także u nas – mówi nam burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, jeden z pomysłodawców konwentu.

O dziwo pomysł Klinowskiego spotkał się z aprobatą starosty wadowickiego, który skierował zaproszenia nie tylko do samorządowców ale i parlamentarzystów z regionu, którzy dopisali w komplecie. Z wyjątkiem posła Marka Polaka, który z uwagi na inne obowiązki musiał wyjść po 30 minutach, posłowie w towarzystwie samorządowców świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych.

Turystyka saunowa rozwija się w Polsce bardzo prężnie od przeszło 10 lat. Niestety powiat wadowicki nadal pozostaje pod tym względem białą plamą na mapie. Brakuje obiektów saunowych z prawdziwego zdarzenia, które pozwoliłyby na ściągnięcie do Wadowic turystów saunowych z innych części kraju. Sądzę, że zainwestowanie w tę dziedzinę rekreacji i sportu może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju turystycznego naszego regionu i na pewno przysporzy nowych miejsc pracy naszym mieszkańcom. Przykład Czeladzi pokazuje, że temat jest wart zainteresowania – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

W części oficjalnej konwentu, która odbyła się w pięknej Sali Wenus w centrum konferencyjnym pałacu,  samorządowcy rozmawiali o aktualnym stanie zaplecza saunowego w poszczególnych gminach powiatu wadowickiego, możliwościach rozbudowy istniejących obiektów i poprawy jakości świadczonych usług zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Poruszono także problem podniesienia poziomu  wiedzy na temat sauny oraz kultury saunowania wśród użytkowników obiektów  w  Wadowicach.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak koncepcja  wybudowania w Wadowicach największego w województwie saunarium, który spotkał się wśród zebranych z lawiną pomysłów na jego realizację. Padło wiele mniej lub bardziej realnych propozycji. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski przedstawił dwie alternatywne koncepcje:  adaptację na saunarium budynku byłych koszar 12 Pułku Piechoty przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach oraz budowę ogrodu saunowego przy parku nad Skawą planowanego na terenach  Maspeksu. Wójt Mucharza Wacław Wądolny oraz wójt Stryszowa Jan Wacławski postulowali za stworzeniem całkiem nowego dużego  obiektu nad powstającym Jeziorem Mucharskim z bezpośrednim dostępem do  jeziora, co umożliwiłoby korzystanie z sauny także w czasie zimy i kąpiel w przerębli wzorem Skandynawów. Zbliżony pomysł przedstawiła wójt Wieprza Małgorzata Chrapek, z tym, że obiekt taki miałby powstać nad brzegiem Wieprzówki.

Nie zabrakło też pomysłów z Andrychowa i Kalwarii Zebrzydowskiej. Tomasz Żak roztoczył wizję dużego obiektu saunowego przy nowej andrychowskiej krytej pływalni. Z kolei burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty w porozumieniu z wójtem Lanckorony Tadeuszem Łopatą postulowali za stworzeniem "Sauny Myśliwskiej", która miałaby być usytuowana w pobliżu ruin zamku w Lanckoronie. Starosta Bartosz Kaliński wraz z wójtami Tomic i Brzeźnicy zasugerowali by połączyć siły i wspólnie stworzyć na terenie wszystkich gmin sieć saunariów  o wspólnym standardzie i pod wspólną nazwą "Termy Wadowickie", które mogłyby stanowić alternatywę dla istniejących na Śląsku i w Krakowie dużych obiektów saunowych.

Ostatecznie postawiono jednak na współpracę z sektorem prywatnym i dofinansowanie rozbudowy już istniejących obiektów saunowych.  Z pozyskanych przez nas informacji wynika, że w najbliższym czasie w drodze przetargu ma zostać wyłoniony jeden istniejący obiekt, który będzie beneficjentem dużej dotacji ze specjalnie powołanego na ten cel  Funduszu  Rozwoju Turystyki Saunowej,  zasilonego środkami z budżetu powiatu oraz poszczególnych gmin. Uchwały w tej sprawie mają zostać podjęte na najbliższych sesjach rad poszczególnych jednostek samorządowych.  Całość projektu ma być nadzorowana przez Polskie Towarzystwo Saunowe,  do którego nowo powstały obiekt ma przystąpić w charakterze członka wspierającego.

To bardzo dobra wiadomość. Bardzo się cieszymy, że Wadowice dołączą do grona miast znanych z najlepszych saunariów w Polsce. Jeśli nowy obiekt sprosta naszym standardom, będziemy myśleć nad zorganizowaniem w nim dużych, ogólnopolskich imprez turniejowych czy festiwali, które corocznie odbywają się w zrzeszonych w PTS obiektach – komentuje sprawę Mariusz Górski, prezes Polskiego Towarzystwa Saunowego

Po części oficjalnej nadeszła pora na część artystyczną. Gospodarz konwentu Termy Rzymskie przygotował na tę okazję jedne z najlepszych seansów saunowych w Polsce i na świecie. Wśród występujących nie zabrakło nie tylko rodzimych saunamistrzów z Pałacu Saturna ale i zaproszonych na tę okazję gości specjalnych. W ramach trzech seansów show, przygotowanych dla wadowickich samorządowców,  znalazł się mistrzowski seans "Złodziejka" Anny Kluczyńskiej, którym zdobyła ona tytuł  II Wicemistrzyni Świata Aufguss WM 2017, "Nocna Zmiana" w wykonaniu wspaniałego duetu Izabeli Krupy i Darii Dembińskiej, która nie tylko wywoływała salwy śmiechu, ale zachwyciła techniką i umiejętnościami saunamistrzyń, a także "Bracia Wright" autorstwa  Krzysztofa Holeczka i Radosława Wielhorskiego - seansu znanego z pierwszej rundy tegorocznej edycji Sauna Cup w Termach Krakowskich. Powtarzane co jakiś czas wykrzyknienie "right" za każdym razem wprawiało zebranych w wesoły nastrój.

To jest coś niezwykłego, nigdy nie spodziewałem się, że w saunie mogę zobaczyć wystawę malarstwa Leonarda Da Vinci i kradzież Mona Lizy w formie niemal teatralnego przedstawienia – mówił zaskoczony poseł Józef Brynkus z Kukiz'15.

Burmistrz Wadowic z okazji konwentu przygotował specjalne ręczniki i szlafroki z promocyjnym logo Wadowic, które spotkały się z uznaniem większości  uczestników spotkania. Prawdziwym hitem okazał się jednak  wyprodukowany przez firmę Maspex nowy napój  o nazwie "Aloes z Wadowic", który promował nasze miasto w Czeladzi i który - jak udało się dowiedzieć - ma być produkowany hurtowo - m.in. dla nowego wadowickiego saunarium na zlecenie wydziałów promocji wszystkich jednostek samorządowych w powiecie.

Jak mówi stare porzekadło "muzyka łagodzi obyczaje".  Sauna z kolei, jak się okazuje, łagodzi nie tylko obyczaje ale i nastroje polityczne.  Podczas konwentu samorządowcy i parlamentarzyści, którzy na co dzień prowadzą ze sobą polityczną walkę świetnie bawili się we wspólnym gronie. Radości i zachwytom nie było końca. Nie zabrakło też pytań o kulturę saunowania ze strony radnych, którzy z dużym zainteresowaniem obserwowali to co działo się w obiekcie.

Ostateczne decyzje dotyczące projektu zapadły za zamkniętymi drzwiami. Mówi się jednak nieoficjalnie że starosta Kaliński i burmistrz Klinowski doszli do niespotykanego dotąd między nimi porozumienia skwitowanego serdecznym uściskiem dłoni. My jako jedyni wiemy to na pewno, gdyż posiadamy zdjęcie wykonane przez naszego paprazzi przez szparę w drzwiach sauny, na której dokładnie to widać.

To niesamowite, że pomimo tak bardzo dzielących nas różnic możemy się porozumieć dla dobra naszego regionu. Nie wiem czy to kwestia wysokiej temperatury, czy to ta niezwykła atmosfera tego miejsca... a może fakt, że zrzuciliśmy z siebie nie tylko ubranie, ale i może te formalne "gęby" jakie na co dzień narzucają nam pełnione funkcje. Po raz pierwszy zobaczyłem, że bez względu na to z jakiej jesteśmy opcji politycznej, to tak naprawdę jesteśmy tacy sami. Jesteśmy ludźmi, których zadaniem jest działać we wspólnym interesie mieszkańców i obywateli – komentuje rozentuzjazmowany radny Sejmiku Wojewódzkiego Filip Kaczyński.

Po zakończonej części artystycznej samorządowcy złożyli sobie wzajemnie życzenia wielkanocne, wspólnie wypili szampana, dla uczczenia tegoż niezwykłego spotkania i przedsięwziętych postanowień w sprawie saunarium oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, po czym w miłym nastroju rozjechali się do swoich codziennych obowiązków.

Zdecydowanie na poważnie musimy podejść do tematu turystyki saunowej w Wadowicach. Nasz wydział promocji już otrzymał odpowiednie wytyczne i rozpoczynamy współpracę z największymi lokalnymi obiektami saunowymi w celu wyłonienia najlepszego kandydata na przyszłe Termy Wadowickie – mówi wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus.

Wygląda na to, że Wadowice nareszcie odkryły potencjał drzemiący w turystyce saunowej  i  są na dobrej drodze by stać jednym z lepszych ośrodków saunowych w Polsce, z czego cieszą się nie tylko członkowie PTS zamieszkali na terenie Wadowic oraz inni saunowcze, ale również mieszkańcy, dla których nowy obiekt ma stworzyć około 200 nowych miejsc pracy.

 

ŻART NA PRIMA APRILIS

 

(KŚ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Kwas 2018-04-01 12:45
Można?
+3 #2 Mieszko 2018-04-01 12:46
No i dobrze, że na święta zakopali topory i jak trzeba działać dla mieszkańców, to potrafią się dogadać. Brawo, tak trzymać!
+5 #3 Mieszkaniec Gminy 2018-04-01 12:50
Wspaniała informacja na święta. No to będzie się działo. Trzymamy kciuki bo to co się w Wadowicach do tej pory wyprawiało w kwestii saunowania to jakaś masakra jest.
+22 #4 Fanta 2018-04-01 12:51
Świetna wiadomość przy dziejszej dacie :D ale "Mieszkaniec Gminy" bardzo by się z tego ucieszył ;-)
+3 #5 Ulka 2018-04-01 12:51
Jak widać i polityk może pokazać ludzką twarz. Brawo panie i panowie!
+36 #6 haha 2018-04-01 12:53
prima aprilis... jacy ludzie są naiwni już po zdjęciu Klina I Kalina wyglądających jak guru fitnesu to widać ;]
+31 #7 Hffh 2018-04-01 12:54
Prima aprilis
+33 #8 Obserwator 2018-04-01 12:55
Fajny żart na prima a prilis ;-)widzę ,że niektórzy się na to nabrali...Pozdr awiam i życze dalszego świętowania.
+4 #9 Ciekawy 2018-04-01 12:55
Kocicha nie zaprosili?
+13 #10 Czekamy 2018-04-01 12:58
Koszary mogłoby być świetnym ośrodkiem fitness i właśnie saunarium.
+30 #11 Wotchack 2018-04-01 13:15
Prima aprilis

Nie widzicie Photoshopa?
+18 #12 Psisko 2018-04-01 13:16
Cytuję Ciekawy:
Kocicha nie zaprosili?


A po co? Wszystko by zepsuł jak to ma w zwyczaju...
+30 #13 Misia 2018-04-01 13:21
Brawo dla grafików :D
+16 #14 Mieszkaniec Gminy 2018-04-01 13:39
Cytuję Fanta:
Świetna wiadomość przy dziejszej dacie :D ale "Mieszkaniec Gminy" bardzo by się z tego ucieszył ;-)Pewnie, a póki co zostają Wadowickie Wyjazdy Saunowe organizowane przez członków Polskiego Towarzystwa Saunowego. P.S. Uścisk dłoni Burmistrza i Starosty do obejrzenia na stronie saunawadowice.p l w dziale aktualności :)
+24 #15 WADOWICE 2018-04-01 14:16
TO JEST ŚCIEMA 1 KWIECIEŃ
+9 #16 Mieszkaniec Gminy 2018-04-01 14:20
Cytuję WADOWICE:
TO JEST ŚCIEMA 1 KWIECIEŃ

Ściema ściemą, ale co prawda to prawda. W Wadowicach saunowanie leży i kwiczy.
-28 #17 Nasze Video 2018-04-01 14:40
Weź się lepiej chłopie do normalnej roboty zamiast obrażać ludzi !!
+24 #18 Saunamajster 2018-04-01 15:42
Cytuję Nasze Video:
Weź się lepiej chłopie do normalnej roboty zamiast obrażać ludzi !!

Gdzie tu ktoś kogokolwiek obraża? To żart primaaprilisowy , nie widzę tu niczego obraźliwego. A etat saunamistrza to jest jak najbardziej normalna robota. P.S. Nie podszywaj się pod kogoś kim nie jesteś.
-15 #19 berek 2018-04-01 15:49
W Czeladzi a nie w Będziniu ?
-9 #20 majka 2018-04-01 19:25
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Na głupote nie ma lekarstwa niestety.
+1 #21 Mieszkaniec Gminy 2018-04-01 19:32
Cytuję majka:
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Na głupote nie ma lekarstwa niestety.

Promocję zdrowego trybu życia nazywasz głupotą?
+13 #22 SW 2018-04-01 20:57
Super przeróbka niektórych osób. Gratulacje pomysłu. Opieka medyczna nie potrzebowała Photoshopa :). Piszcie kogo poznajecie na zdjęciach i co myślicie o ich zmianie wyglądu.
-22 #23 Złe gratulacje 2018-04-01 20:59
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Trudno im gratulować, kiedy spieprzyli robotę. Szkoda opisywać wszystkie zdjęcia. Wystarczy 3 i 10. na trzecim Całusowa ma cycki większe od dupy, co jest nierealne, a na 10 po cieniach widać, ze każdy na oryginalnym zdjęciu stał w innym świetle. Dlatego nawet prima aprilis nie mógł wypalić.
+19 #24 Kij w dupie 2018-04-01 21:02
Cytuję Złe gratulacje:
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Trudno im gratulować, kiedy spieprzyli robotę. Szkoda opisywać wszystkie zdjęcia. Wystarczy 3 i 10. na trzecim Całusowa ma cycki większe od dupy, co jest nierealne, a na 10 po cieniach widać, ze każdy na oryginalnym zdjęciu stał w innym świetle. Dlatego nawet prima aprilis nie mógł wypalić.


Zazdrość straszna rzecz... ;)
+11 #25 Złe gratulacje 2018-04-01 21:02
Zapomniałem. I ta klata Klinowskiego, to tylko w marzeniach.
+15 #26 Świetny żart 2018-04-01 21:28
Cytuję Złe gratulacje:
Zapomniałem. I ta klata Klinowskiego, to tylko w marzeniach.


Kaliński też zaskoczony ilością mięśni :lol:
-10 #27 falcon 2018-04-01 22:12
Cytuję Kij w dupie:
Cytuję Złe gratulacje:
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Trudno im gratulować, kiedy spieprzyli robotę. Szkoda opisywać wszystkie zdjęcia. Wystarczy 3 i 10. na trzecim Całusowa ma cycki większe od dupy, co jest nierealne, a na 10 po cieniach widać, ze każdy na oryginalnym zdjęciu stał w innym świetle. Dlatego nawet prima aprilis nie mógł wypalić.


Zazdrość straszna rzecz... ;)

A co prawda w oczy kole !!! :lol: :lol: :lol:
-12 #28 falcon 2018-04-02 13:31
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
Cytuję majka:
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Na głupote nie ma lekarstwa niestety.

Promocję zdrowego trybu życia nazywasz głupotą?

Tak ! głupotą ! Bo ktoś kto pokazuje goły tyłek w internecie powinien najpierw się zbadać czy jest normalny a dopiero później brać się za promocje i pisanie artykułów na portalach.
+12 #29 Mieszkaniec Gminy 2018-04-02 14:16
Cytuję falcon:
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
Cytuję majka:
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Na głupote nie ma lekarstwa niestety.

Promocję zdrowego trybu życia nazywasz głupotą?

Tak ! głupotą ! Bo ktoś kto pokazuje goły tyłek w internecie powinien najpierw się zbadać czy jest normalny a dopiero później brać się za promocje i pisanie artykułów na portalach.

A kto tu pokazuje goły tyłek w Internecie? I jaki jest związek przyczynową skutkowy między przytoczonym pokazywaniem gołego tyłka w Internecie i normalnością lub jej brakiem? A wracając do tematu to w saunie normalność to brak stroju kąpielowego - ale żeby to wiedzieć to trzeba, no właśnie... być normalnym.
+12 #30 Saunowicz 2018-04-02 14:20
Cytuję falcon:
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
Cytuję majka:
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Na głupote nie ma lekarstwa niestety.

Promocję zdrowego trybu życia nazywasz głupotą?

Tak ! głupotą ! Bo ktoś kto pokazuje goły tyłek w internecie powinien najpierw się zbadać czy jest normalny a dopiero później brać się za promocje i pisanie artykułów na portalach.


Falcon, żal ci dupę ściska, ewidentnie.
+8 #31 Saunowicz 2018-04-02 15:19
Cytuję Fanta:
Świetna wiadomość przy dziejszej dacie :D ale "Mieszkaniec Gminy" bardzo by się z tego ucieszył ;-)

Sądzę, że więcej mieszkańców gminy i powiatu by się z tego ucieszyło.
+3 #32 Jaja 2018-04-02 18:03
Mozna sie popłakac ze smiechu oglądając takie fotki. Wyobazacie sobie Mateusza z taką muskulatura albo Waclawskiego ? Kalinski super wygląda z nieco odslonietym posladkiem heheh. Najbardziej oblesny Małecki, fuj...Ale brawo dla redaktora za zabawną treść i urozmaicenie szarej codzienności. To najlepszy artykuł i powinien dostać niejedną nagrode.
+9 #33 Saunowicz 2018-04-02 18:45
Cytuję Jaja:
Mozna sie popłakac ze smiechu oglądając takie fotki. Wyobazacie sobie Mateusza z taką muskulatura albo Waclawskiego ? Kalinski super wygląda z nieco odslonietym posladkiem heheh. Najbardziej oblesny Małecki, fuj...Ale brawo dla redaktora za zabawną treść i urozmaicenie szarej codzienności. To najlepszy artykuł i powinien dostać niejedną nagrode.

Zanim zaczniesz oceniać wygląd innych - ciało osoby, której zdjęcie zostało wykorzystane w tym fotomontażu - to nie jest ciało radnego Małeckiego, stań nago przed lustrem i sprawdź czy jesteś ideałem. Może wtedy nabierzesz trochę pokory w stosunku do innych i przestaniesz oceniać na prawo i lewo. takie artykuły są bardzo cenne, bo pokazują nastawienie ludzi do innych - i nie mam tu na myśli osób przedstawionych na zdjęciach ani autorów montażu.
-10 #34 wiollla 2018-04-02 19:40
bawmy się :) ... co tam reszta ... wiaderko i do piaskownicy- można
-4 #35 Radny Malecki 2018-04-02 19:49
Cytuję Saunowicz:
Cytuję Jaja:
Mozna sie popłakac ze smiechu oglądając takie fotki. Wyobazacie sobie Mateusza z taką muskulatura albo Waclawskiego ? Kalinski super wygląda z nieco odslonietym posladkiem heheh. Najbardziej oblesny Małecki, fuj...Ale brawo dla redaktora za zabawną treść i urozmaicenie szarej codzienności. To najlepszy artykuł i powinien dostać niejedną nagrode.

Zanim zaczniesz oceniać wygląd innych - ciało osoby, której zdjęcie zostało wykorzystane w tym fotomontażu - to nie jest ciało radnego Małeckiego, stań nago przed lustrem i sprawdź czy jesteś ideałem. Może wtedy nabierzesz trochę pokory w stosunku do innych i przestaniesz oceniać na prawo i lewo. takie artykuły są bardzo cenne, bo pokazują nastawienie ludzi do innych - i nie mam tu na myśli osób przedstawionych na zdjęciach ani autorów montażu.

Alez ja kazdego rana staje przed lustrem i niesmialo powiem,ze jestem idealem. Nie po to korystam z basenu cztery razy w tygodniu i silowni tyle samo, by miec kompleksy twojego pokroju. Pokora jest moim mottem zyciowym wiec tlumaczenie twojej nadmiernej tkanki tłuszczowej jest dziecinada.
+4 #36 Saunowicz 2018-04-02 20:26
Cytuję Radny Malecki:
Cytuję Saunowicz:
Cytuję Jaja:
Mozna sie popłakac ze smiechu oglądając takie fotki. Wyobazacie sobie Mateusza z taką muskulatura albo Waclawskiego ? Kalinski super wygląda z nieco odslonietym posladkiem heheh. Najbardziej oblesny Małecki, fuj...Ale brawo dla redaktora za zabawną treść i urozmaicenie szarej codzienności. To najlepszy artykuł i powinien dostać niejedną nagrode.

Zanim zaczniesz oceniać wygląd innych - ciało osoby, której zdjęcie zostało wykorzystane w tym fotomontażu - to nie jest ciało radnego Małeckiego, stań nago przed lustrem i sprawdź czy jesteś ideałem. Może wtedy nabierzesz trochę pokory w stosunku do innych i przestaniesz oceniać na prawo i lewo. takie artykuły są bardzo cenne, bo pokazują nastawienie ludzi do innych - i nie mam tu na myśli osób przedstawionych na zdjęciach ani autorów montażu.

Alez ja kazdego rana staje przed lustrem i niesmialo powiem,ze jestem idealem. Nie po to korystam z basenu cztery razy w tygodniu i silowni tyle samo, by miec kompleksy twojego pokroju. Pokora jest moim mottem zyciowym wiec tlumaczenie twojej nadmiernej tkanki tłuszczowej jest dziecinada.

Nadinterpretowu jesz przekaz, który do Ciebie kieruję. Nigdzie nie napisałem niczego, z czego mogłoby wynikać, że mam kompleksy albo nadmierną tkankę tłuszczową. A jeśli ktoś ma, to co? Nie może korzystać z basenu czy sauny poprawnie? Chodzi o patrzenie na innych z góry tylko dlatego że chodzisz na siłkę, które ewidentnie sobą reprezentujesz, a to mi się nie podoba, bo nie wszystko w człowieku sprowadza się do pięknego ciała. Szkoda, że to właśnie w Wadowicach tak trudno to niektórym zrozumieć. Nauki Świętego Jana Pawła 2 są w tym mieście z tego co widzę w większości przypadków tylko na pokaz, a w praktyce każdy tylko myśli o tym jak tu drugiemu dowalić.
-12 #37 Radny Malecki 2018-04-02 20:41
Cytuję Saunowicz:
Cytuję Radny Malecki:
Cytuję Saunowicz:
Cytuję Jaja:
Mozna sie popłakac ze smiechu oglądając takie fotki. Wyobazacie sobie Mateusza z taką muskulatura albo Waclawskiego ? Kalinski super wygląda z nieco odslonietym posladkiem heheh. Najbardziej oblesny Małecki, fuj...Ale brawo dla redaktora za zabawną treść i urozmaicenie szarej codzienności. To najlepszy artykuł i powinien dostać niejedną nagrode.

Zanim zaczniesz oceniać wygląd innych - ciało osoby, której zdjęcie zostało wykorzystane w tym fotomontażu - to nie jest ciało radnego Małeckiego, stań nago przed lustrem i sprawdź czy jesteś ideałem. Może wtedy nabierzesz trochę pokory w stosunku do innych i przestaniesz oceniać na prawo i lewo. takie artykuły są bardzo cenne, bo pokazują nastawienie ludzi do innych - i nie mam tu na myśli osób przedstawionych na zdjęciach ani autorów montażu.

Alez ja kazdego rana staje przed lustrem i niesmialo powiem,ze jestem idealem. Nie po to korystam z basenu cztery razy w tygodniu i silowni tyle samo, by miec kompleksy twojego pokroju. Pokora jest moim mottem zyciowym wiec tlumaczenie twojej nadmiernej tkanki tłuszczowej jest dziecinada.

Nadinterpretowujesz przekaz, który do Ciebie kieruję. Nigdzie nie napisałem niczego, z czego mogłoby wynikać, że mam kompleksy albo nadmierną tkankę tłuszczową. A jeśli ktoś ma, to co? Nie może korzystać z basenu czy sauny poprawnie? Chodzi o patrzenie na innych z góry tylko dlatego że chodzisz na siłkę, które ewidentnie sobą reprezentujesz, a to mi się nie podoba, bo nie wszystko w człowieku sprowadza się do pięknego ciała. Szkoda, że to właśnie w Wadowicach tak trudno to niektórym zrozumieć. Nauki Świętego Jana Pawła 2 są w tym mieście z tego co widzę w większości przypadków tylko na pokaz, a w praktyce każdy tylko myśli o tym jak tu drugiemu dowalić.

masz rację, lepiej wychodzi ci potajemne nagrywanie kolegów. Tym nie dowalisz nokomu. Żegnam i nie wykorzystuj JP2 dla własnych celów.
-11 #38 ela 2018-04-02 20:52
Nie przegadujcie się ludzie, bo to do niczego nie prowadzi tym bardziej z kimś kto tak do końca normalny nie jest.
+6 #39 Saunowicz 2018-04-03 01:13
Cytuję Radny Malecki:
Cytuję Saunowicz:
Cytuję Radny Malecki:
Cytuję Saunowicz:
Cytuję Jaja:
Mozna sie popłakac ze smiechu oglądając takie fotki. Wyobazacie sobie Mateusza z taką muskulatura albo Waclawskiego ? Kalinski super wygląda z nieco odslonietym posladkiem heheh. Najbardziej oblesny Małecki, fuj...Ale brawo dla redaktora za zabawną treść i urozmaicenie szarej codzienności. To najlepszy artykuł i powinien dostać niejedną nagrode.

Zanim zaczniesz oceniać wygląd innych - ciało osoby, której zdjęcie zostało wykorzystane w tym fotomontażu - to nie jest ciało radnego Małeckiego, stań nago przed lustrem i sprawdź czy jesteś ideałem. Może wtedy nabierzesz trochę pokory w stosunku do innych i przestaniesz oceniać na prawo i lewo. takie artykuły są bardzo cenne, bo pokazują nastawienie ludzi do innych - i nie mam tu na myśli osób przedstawionych na zdjęciach ani autorów montażu.

Alez ja kazdego rana staje przed lustrem i niesmialo powiem,ze jestem idealem. Nie po to korystam z basenu cztery razy w tygodniu i silowni tyle samo, by miec kompleksy twojego pokroju. Pokora jest moim mottem zyciowym wiec tlumaczenie twojej nadmiernej tkanki tłuszczowej jest dziecinada.

Nadinterpretowujesz przekaz, który do Ciebie kieruję. Nigdzie nie napisałem niczego, z czego mogłoby wynikać, że mam kompleksy albo nadmierną tkankę tłuszczową. A jeśli ktoś ma, to co? Nie może korzystać z basenu czy sauny poprawnie? Chodzi o patrzenie na innych z góry tylko dlatego że chodzisz na siłkę, które ewidentnie sobą reprezentujesz, a to mi się nie podoba, bo nie wszystko w człowieku sprowadza się do pięknego ciała. Szkoda, że to właśnie w Wadowicach tak trudno to niektórym zrozumieć. Nauki Świętego Jana Pawła 2 są w tym mieście z tego co widzę w większości przypadków tylko na pokaz, a w praktyce każdy tylko myśli o tym jak tu drugiemu dowalić.

masz rację, lepiej wychodzi ci potajemne nagrywanie kolegów. Tym nie dowalisz nokomu. Żegnam i nie wykorzystuj JP2 dla własnych celów.

Nie wiem o czym gadasz, ale normalny to ty nie jesteś... konfabuluj dalej.
Cytuję ela:
Nie przegadujcie się ludzie, bo to do niczego nie prowadzi tym bardziej z kimś kto tak do końca normalny nie jest.

100% racji. Ja pasuję.
+2 #40 Mieszkaniec Gminy 2018-04-03 13:40
Cytuję Czekamy:
Koszary mogłoby być świetnym ośrodkiem fitness i właśnie saunarium.

Tylko pytanie jak przekonać zarządcę obiektu by się tym zainteresował, skoro nikt nie wykazuje nawet chęci by zobaczyć jak to wygląda gdzie indziej i jak funkcjonuje? Wadowice to państwo w państwie, punkt odniesienia w dół, czyli do standardu co najwyżej wadowickiego. Dobre wzorce z innych miejsc w ogóle nie są brane pod uwagę, poczytajcie sobie odpowiedzi dyrektora Delfina na zapytania dotyczące saunowania w tym przybytku: http://www.saunawadowice.pl/1_3_5_wniosek-do-krytej-plywalni-delfin-w.s.-poprawnego-saunowania..html Śmiech an sali.
+9 #41 Sauna bywalec 2018-04-03 17:24
Pałac Saturna to jedno z najlepszych saunariów w kraju i jedyne takie w centralnej Europie. Abstrahując od primaaprilisowe go żartu, lokalni notable mogliby się tam kiedyś wybrać by zobaczyć jak daleko są Wadowice w tyle pod kątem korzystania z sauny w porównaniu z resztą normalnego świata i wyciągnąć jakieś wnioski, bo zmiany w regulaminach nie wymagają wielotysięcznyc h nakładów finansowych a mogą znacząco poprawić sytuację.
+5 #42 Kris 2018-04-04 20:56
Ładny fotoszop :lol:
+3 #43 Kris 2018-04-04 20:57
ładny fotoszop
+11 #44 Ben 2018-04-05 10:55
Cytuję falcon:
Cytuję Mieszkaniec Gminy:
Cytuję majka:
Cytuję Misia:
Brawo dla grafików :D

Na głupote nie ma lekarstwa niestety.

Promocję zdrowego trybu życia nazywasz głupotą?

Tak ! głupotą ! Bo ktoś kto pokazuje goły tyłek w internecie powinien najpierw się zbadać czy jest normalny a dopiero później brać się za promocje i pisanie artykułów na portalach.

Zbadać to się powinien ktoś kto w profesjonalnej instrukcji dot. poprawnego saunowania widzi TYLKO goły tyłek. Takich jak ty się z saunariów wyrzuca, podglądaczy tam nie potrzeba.
-5 #45 @ben 2018-04-09 16:23
psycholi też :lol:

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.