Marszałek województwa Małopolskiego Jacek Krupa został wyróżniony medalem św. Józefa. Gospodarzow
Drukuj
Marszałek województwa wyróżniony medalem św. Józefa

Marszałek województwa Małopolskiego Jacek Krupa został wyróżniony medalem św. Józefa. Gospodarzowi województwa przyznały go Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolska Izba Budowlanych.

19 marca to dzień, w którym swoje imieniny obchodzi Józef, patron miasta Krakowa. Z tej okazji Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych już od 18 lat przyznaje medale św. Józefa, jako wyraz docenienia osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju regionu oraz rzemiosła.

W tym roku wyróżnienie to trafiło do marszałka województwa Jacka Krupy w podziękowaniu za zbudowanie w Małopolsce europejskiego regionu przedsiębiorczości. Właśnie ten tytuł – Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 – został przyznany województwu przez Komitet Regionów UE za wyróżniającą się w skali Europy strategię rozwoju i wspierania przedsiębiorczości. Dotychczas Małopolska to jedyny polski region, który może poszczycić się tym tytułem.

Św. Józef patronuje ludziom pracy. Cieszę się, że w moim przypadku ta praca od kilkunastu lat łączy się z pasją działania dla lokalnej i regionalnej społeczności. Bycie samorządowcem to wyjątkowe zadanie, które każdego dnia staram się wykonywać jak najlepiej. Myślę, że dziś najważniejszym osiągnięciem jest to, że w Małopolsce nie tylko powstają nowe drogi, instytucje kultury i inne wielkie inwestycje. Najważniejsze, że jesteśmy wspólnotą ludzi, których łączą podobne wartości, bogata kultura i tradycja. Wspólnotą opartą na współpracy, dzięki której zostaliśmy Europejskim Regionem Przedsiębiorczości. Dokonaliśmy tego wspólnie z przedsiębiorcami, samorządowcami, ludźmi nauki, organizacjami pozarządowymi. I jak widać razem możemy osiągać wspaniałe efekty – mówił podczas gali wręczenia medali marszałek Jacek Krupa.

Jacek Krupa jest marszałkiem województwa od listopada 2015 roku. Pochodzi ze Skawiny, jest absolwentem marketingu i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1990 - 1998 był burmistrzem Skawiny. Potem przez cztery lata pracował jako wicestarosta krakowski, a od 2002  do 2005 roku był starostą powiatu krakowskiego. W 2005 został wybrany na posła a w 2007 zdobył mandat poselski po raz drugi. Był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Od listopada 2011 do maja 2012 roku był wiceprezesem Krakowskiego Parku Technologicznego – spółki zarządzającej Specjalną Strefą Ekonomiczną. Od 8 maja 2012 roku członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Medal św. Józefa został ustanowiony w celu wyróżnienia osób i instytucji, które swoim działaniem przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i rozwoju branży budowlanej, zawodów budowlanych oraz wspierają dokonania sprzyjające usuwaniu barier w rozwoju działalności gospodarczej, a także wpływają swoją pracą na tworzenie przyjaznych warunków pracy dla rzemieślników. Pierwszy medal został wręczony Janowi Pawłowi II 19 marca 2000 roku na placu św. Piotra. Od 2002 roku przyznawany jest przedstawicielom życia publicznego i zawodowego w branżach budowlanych. Do tej pory wśród wyróżnionych tą nagrodą znaleźli się m.in. ówcześni marszałkowie województwa: Marek Nawara, Janusz Sepioł i Marek Sowa.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Naruszenie dyscypliny finansów i nieważność absolutorium dla burmistrza? Opozycja pisze do wojewody

Sądowy finał przepychanki w magistracie. Prokuratura skierowała akt oskarżenia Elżbiety Ł.

Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

Burmistrz Kaliński w szpitalu na terapii

Jest wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Kalińskiego. Radni opozycyjni zbojkotowali sesję