Po ponad roku Sąd Rejonowy w Wadowicach skazał Elżbietę Ł. za spoliczkowanie podczas komisji Rady Mi
Sąd skazał Elżbietę Ł. za spoliczkowanie burmistrza i "naruszenie miru domowego" w magistracie

Po ponad roku Sąd Rejonowy w Wadowicach skazał Elżbietę Ł. za spoliczkowanie podczas komisji Rady Miejskiej burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego a także za "naruszenie miru domowego" w magistracie. Wyrok jest nieprawomocny.

We wtorek (13.03) Sąd Rejonowy w Wadowicach zakończył proces przeciwko Elżbiecie Ł. którą Prokuratura Rejonowa w Wadowicach oskarżyła o spoliczkowanie burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Do zdarzenia doszło 12 grudnia 2016 roku w Urzędzie Miejskim, podczas połączonych komisji Rady Miejskiej w Wadowicach na której radni zajmowali się przygotowaniem uchwały budżetowej. W sekretariacie magistratu podczas nagrywania telefonem przez Elżbietę Ł., burmistrza  Klinowskiego, gdy ten nie zgodził się na nagrywanie, doszło między nimi do przepychanek. Podczas nich włodarz, jak sam mówi i co potwierdzają świadkowie, został kilkukrotnie spoliczkowany przez opozycjonistkę. Sama podejrzana twierdzi, że to Klinowski pierwszy naruszył jej nietykalność, wyrywając jej wcześniej telefon, za co został kilkukrotnie uderzony w twarz. W trakcie zajścia jeden z radnych zabrał jej telefon, w którym podobno całe zdarzenie zostało zarejestrowane.

Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze mieli problem z wyprowadzeniem wadowiczanki bo ta uparcie chciała powrócić na salę na komisję a także odzyskać telefon, nie widząc problemu w swoim zachowaniu i pytając o podstawę prawną takich działań. Po kilkukrotnym uprzedzeniu przez mundurowych, że w przypadku oporu będą musieli użyć siły, Elżbieta Ł. została zakuta w kajdanki i wyprowadzona z magistratu. Podejrzana została w tym samym dniu zatrzymana, przesłuchana i zwolniona po 6 godzinach do domu. Przesłuchano także świadków.

Prokuratura zarzuciła również Elżbiecie Ł. "naruszenie miru domowego" w magistracie, kiedy to weszła do pokoju asystentki burmistrza Karoliny Czyżowicz,  a kiedy nie chciała opuścić pomieszczenia, wezwano strażników miejskich, którzy wyprowadzili, a właściwie to wynieśli kobietę z pokoju.

Sąd skazał Elżbietę Ł. na grzywnę oraz karę zadośćuczynienia zarówno dla burmistrza jak i jego asystentki. Kobieta, która odpowiadała za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego i groziło jej do trzech lat pozbawienia wolności, musi również zapłacić koszty postępowania sądowego. To w sumie około 14 tysięcy złotych. Wyrok sądu jest nieprawomocny. Elżbiecie Ł. przysługuje apelacja po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku.

Elżbieta Ł. od dłuższego czasu stoi w opozycji do włodarza Wadowic. Znana jest z sieci głównie z publikowania także pod pseudonimem "Ola" sporej ilości czasem chyba nie za bardzo przemyślanych komentarzy, prób prowadzenia politycznego "bloga", obklejania Wadowic karteczkami, nagrywaniu urzędników magistratu i zebrań wiejskich (z których kilkukrotnie była wyprowadzana z powodu zakłóceń porządku) i publikacją swoich chaotycznych filmów na platformie YouTube.



(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+37 #1 Dobrze tak łasicy 2018-03-13 20:18
No i bardzo dobrze. Która to już z kolei przegrana sprawa przez tą Panią?
Cytować
+54 #2 No cóż... 2018-03-13 20:21
Powiedzcie mi, co trzeba mieć w głowie, żeby dać w ryj funkcjonariuszo wi publicznemu i to przy świadkach? Nawet jak jej wziął ten telefon to trzeba chyba panować nad odruchami. Ta Pani nie nadaje się do polityki, raz widziałem jej zachowanie na zebraniu wiejskim i to nie był zbyt przyjemny widok...
Cytować
+50 #3 Dr House 2018-03-13 20:25
Tu nie trzeba sądów ale dobrego lekarza chyba...
Cytować
-2 #4 nowy 2018-03-13 20:39
Cytuję Dobrze tak łasicy:
No i bardzo dobrze. Która to już z kolei przegrana sprawa przez tą Panią?

Pani Łaski to osoba prywatna. A tymczasem Pan burmistrz ( jeżeli się nie odwołał ) również popełnił przestępstwo co rok temu stwierdził sąd. Jakoś mu to nie przeszkadza
Cytować
-10 #5 nowy 2018-03-13 20:44
Cytuję No cóż...:
Powiedzcie mi, co trzeba mieć w głowie, żeby dać w ryj funkcjonariuszowi publicznemu i to przy świadkach? Nawet jak jej wziął ten telefon to trzeba chyba panować nad odruchami. Ta Pani nie nadaje się do polityki, raz widziałem jej zachowanie na zebraniu wiejskim i to nie był zbyt przyjemny widok...
Za to burmistrz nie musi panować nad odruchami i jak nie przymierzając małolat na "dziesionie" może wyrwać telefon komórkowy. Co ciekawe- mimo tego nadaje się do polityki
Cytować
+44 #6 Drama 2018-03-13 20:50
Najgorzej, że się babsku wydaje, że się na wszystkim zna. Na dziennikarstwie , samorządzie, polityce, edukacji. No normalnie kwa omnibus! A jedyne co potrafi tak na prawdę to robienie awantur i hurtowe pisanie kretyńskich komentarzy w necie...
Cytować
+28 #7 haha 2018-03-13 22:36
Ja sie pytam czemu nie więzienie na rok albo psychiatryk ? Były spokój
płaskiego też mogli by skazać za bajki
W sumie płaski łaski sie rymuje oboje swiry
Cytować
+26 #8 Hahaha 2018-03-13 23:00
Tyle emocji...
Kompetencji i niestety wiedzy jak juz to ktos zauwazyl u tej pani brak!
Haha haha ha.. :D
Cytować
-48 #9 Elżbieta Łaski 2018-03-14 00:55
Proszę poprawić treść artykułu i wpisać tam moje nazwisko, bez inicjałów. To po pierwsze.
Po drugie - żądam usunięcia ubliżających mi komentarzy.

Jeśli tego nie zrobicie, sprawę już jutro skieruję do prokuratury.
Cytować
+23 #10 Biedna 2018-03-14 08:43
Kariera polityczna skończyła się nawet jeszcze się nie zaczynając...
Cytować
-9 #11 nowy 2018-03-14 09:08
Cytuję Drama:
Najgorzej, że się babsku wydaje, że się na wszystkim zna. Na dziennikarstwie, samorządzie, polityce, edukacji. No normalnie kwa omnibus! A jedyne co potrafi tak na prawdę to robienie awantur i hurtowe pisanie kretyńskich komentarzy w necie...

No proszę- wypisz wymaluj nasi samorządowcy z Panem burmistrzem na czele. Też wydaje im się, że na wszystkim się znają a i wypowiedzi krety ńskie
Cytować
+8 #12 Sherlock 2018-03-14 10:08
Cytuję Elżbieta Łaski:
Proszę poprawić treść artykułu i wpisać tam moje nazwisko, bez inicjałów. To po pierwsze.
Po drugie - żądam usunięcia ubliżających mi komentarzy.

Jeśli tego nie zrobicie, sprawę już jutro skieruję do prokuratury.


Nawet Wielka Brytania odmowila extradycji Polaka do Polski twierdzac ze w Polsce nie ma SPRAWIEDLIWYCH SADOW.
I o czym tu wszyscy mowimy.
Putin powinien zakrecic gaz.
UE dac embargo do czasu wprowadzenia ladu i sprawiediwosci w Polsce!
Sprawa Jaroszewiczow i niesluszny wyrok 25lat na niewinnego człowieka potwierdza ze nie ma SADOW SPRAWIEDLIWYCH.
Powinna Pani sprawę rozpatrzyc Sad w Wroclawiu.
Cytować
+10 #13 TEMIDA 2018-03-14 10:27
Przecież przyzekali???
Stróże prawa, praworządności, sprawiedliwości ???
I co z tego wyszło???
Zapomnieli co to TEMIDA??? - liczy się tylko KASA!???
Cytować
-6 #14 adolf 2018-03-14 11:17
nie na darmo brodaty rumcajs swieczki palil pod sadem,w krakowie łasek wygra
Cytować
+3 #15 oblatywacz 2018-03-14 11:17
Widzieliście jak sędzia przywłaszczył sobie pieniądze starszej pani i temida stwierdziła,że to przez roztargnienie i uniewinniła sprawcę,albo pan prokurator jechał nawalony a sąd go uniewinnił stwierdzając,że oskarżony nie wiedział że jest nawalony. Widzimy jak kuriozalne mogą być wyroki więc bądźmy dobrej myśli i poczekajmy w sprawie Pani Łaski na apelacje.Poniew aż w przyrodzie nic nie ginie,zapewne prawo i sprawiedliwość nadejdzie i sprawa ponownie zostanie rozpatrzona.
Cytować
0 #16 obserwator 2018-03-14 14:16
Cytuję oblatywacz:
Widzieliście jak sędzia przywłaszczył sobie pieniądze starszej pani i temida stwierdziła,że to przez roztargnienie i uniewinniła sprawcę,albo pan prokurator jechał nawalony a sąd go uniewinnił stwierdzając,że oskarżony nie wiedział że jest nawalony. Widzimy jak kuriozalne mogą być wyroki więc bądźmy dobrej myśli i poczekajmy w sprawie Pani Łaski na apelacje.Ponieważ w przyrodzie nic nie ginie,zapewne prawo i sprawiedliwość nadejdzie i sprawa ponownie zostanie rozpatrzona.


Oby. Jest to wyrok nie sprawiedliwy. Klinowski nie jest bez winy w tym incydencie. Wykorzystał swoje stanowisko do upokorzenia Pani Łaski, a za to też powinien dostać karę. Powinna być sprawa umorzona, albo oboje powinni dostać ten sam wymiar kary. Tak byłoby najsprawiedliwi ej.
Cytować
-7 #17 spitfiere 2018-03-14 15:02
"Kanapka" zaatakował kobietę bo otwierała oczy ludziom i pokazywała jakie jest prawdziwe oblicze tych pozorowanych szkodliwych rządów. Cała społeczność Wadowic już niebawem pokaże w wyborach,gdzie jest miejsce dla nieudaczników i ich wyautuje,a ofiary tego "organu" który mienił się wyzwolicielami Wadowic i na tym wózku wjechał do magistratu,ich ofiary, poczują satysfakcję gdyż prześladowcy znajdą się na śmietniku historii naszego miasta.
Cytować
+6 #18 Bla Bla Bla 2018-03-14 15:09
Cytuję spitfiere:
"Kanapka" zaatakował kobietę bo otwierała oczy ludziom i pokazywała jakie jest prawdziwe oblicze tych pozorowanych szkodliwych rządów. Cała społeczność Wadowic już niebawem pokaże w wyborach,gdzie jest miejsce dla nieudaczników i ich wyautuje,a ofiary tego "organu" który mienił się wyzwolicielami Wadowic i na tym wózku wjechał do magistratu,ich ofiary, poczują satysfakcję gdyż prześladowcy znajdą się na śmietniku historii naszego miasta.



Ble ble ble...
W Polskim prawie póki co nie ma zgody na to, żeby kogoś bezkarnie lać po mordzie. Czy się go lubi czy nie...
Cytować
+17 #19 Kiedyś 2018-03-14 15:13
Kiedyś bezpodstawnie i niespodziewanie dostałem w twarz od podpitej nieznajomej dziewczyny,gdy spytałem sie :za co, to probowala mnie uderzyć jeszcze raz. Uchylił się i dałem jej takiego plaskacza, że od razu wytrzeźwiała. Dostałem brawa, bo nie byłym pierwszy, którego bezpodstawnie uderzyła ale byłem pierwszy, który jej oddał. Stała się posmiewiskiem i w efekcie przestała machać rękami . Pewnie mi napiszecie, że jestem damski bokser. Być może , ale rozwydrzoną idiotke trzeba uczyć w taki sposób, żeby do niej dotarło. I tyle
Cytować
+12 #20 Konio 2018-03-14 15:19
Cytuję Kiedyś:
Kiedyś bezpodstawnie i niespodziewanie dostałem w twarz od podpitej nieznajomej dziewczyny,gdy spytałem sie :za co, to probowala mnie uderzyć jeszcze raz. Uchylił się i dałem jej takiego plaskacza, że od razu wytrzeźwiała. Dostałem brawa, bo nie byłym pierwszy, którego bezpodstawnie uderzyła ale byłem pierwszy, który jej oddał. Stała się posmiewiskiem i w efekcie przestała machać rękami . Pewnie mi napiszecie, że jestem damski bokser. Być może , ale rozwydrzoną idiotke trzeba uczyć w taki sposób, żeby do niej dotarło. I tyle



Klinowski nie jest troglodyta, tylko załatwił sprawę cywilizowanie. 14 koła to nie w kij dmuchał jak się wyrok uprawomocni...

Taka kara raz na kwartał i każdego można nauczyć normalnych relacji ze społeczeństwem
Cytować
+2 #21 #Ble ble 2018-03-15 09:02
Ble ble ble...
W Polskim prawie póki co nie ma zgody na to, żeby kogoś bezkarnie lać po mordzie. Czy się go lubi czy nie...

W USA dawno by dostal kule w leb!
Cytować
-2 #22 nowy 2018-03-15 16:45
Cytuję Bla Bla Bla:
Cytuję spitfiere:
"Kanapka" zaatakował kobietę bo otwierała oczy ludziom i pokazywała jakie jest prawdziwe oblicze tych pozorowanych szkodliwych rządów. Cała społeczność Wadowic już niebawem pokaże w wyborach,gdzie jest miejsce dla nieudaczników i ich wyautuje,a ofiary tego "organu" który mienił się wyzwolicielami Wadowic i na tym wózku wjechał do magistratu,ich ofiary, poczują satysfakcję gdyż prześladowcy znajdą się na śmietniku historii naszego miasta.



Ble ble ble...
W Polskim prawie póki co nie ma zgody na to, żeby kogoś bezkarnie lać po mordzie. Czy się go lubi czy nie...

Za to zapewne jest zgoda na kradzież przy użyciu przemocy telefonu komórkowego? ( do wyboru art. 280 do 282 KK )
Cytować
+5 #23 Koralgor 2018-03-15 17:22
Cytuję nowy:
Cytuję Bla Bla Bla:
Cytuję spitfiere:
"Kanapka" zaatakował kobietę bo otwierała oczy ludziom i pokazywała jakie jest prawdziwe oblicze tych pozorowanych szkodliwych rządów. Cała społeczność Wadowic już niebawem pokaże w wyborach,gdzie jest miejsce dla nieudaczników i ich wyautuje,a ofiary tego "organu" który mienił się wyzwolicielami Wadowic i na tym wózku wjechał do magistratu,ich ofiary, poczują satysfakcję gdyż prześladowcy znajdą się na śmietniku historii naszego miasta.



Ble ble ble...
W Polskim prawie póki co nie ma zgody na to, żeby kogoś bezkarnie lać po mordzie. Czy się go lubi czy nie...

Za to zapewne jest zgoda na kradzież przy użyciu przemocy telefonu komórkowego? ( do wyboru art. 280 do 282 KK )



Tylko jakoś Klinowski potrafił przed sądem udowodnić, ze dostał po mordzie a ta ruda sierota nie bardzo, że jej ktoś ukradł ten telefon ;)
Cytować
0 #24 to ja 2018-03-15 23:24
Łaski śmieje się z wyroku. 14 tysięcy? Co to dla Łaski? To bardziej prowokacja, żeby jeszcze bardziej ośmieszyć urzędasów, którzy za dużo mniejsze pieniądze robią z siebie ... pośmiewisko>
Klinowski nazywał ich dziwkami. Tak. Dziwki - tak nazywał ich Mateusz Klinowski.
DZIWKI - JEST WYROK.
Na takich ludzi legalnie można mówić dziwki.
Łaski się z tego cieszy.
Łaski zna tych ludzi.
Tak, M.Klinowski - dobrze ich nazwałeś.
Skarbniczka gminy i twój kolega, który dla ciebie pisze za darmo :lol:
to PIS
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ to się tu nazywa :-)
Cytować
+5 #25 Olo 2018-03-16 00:52
Jedyna wadowicka dziwka to ta: http://inicjatywawadowice.pl/sad-orzekl-marcin-plaszczyca-to-prostytutka-polityczna/
Cytować
+8 #26 bogdan 2018-03-16 14:37
Wyrok jest za niski bo wyrok powinien odstraszać. Jaki wyrok dostałby mężczyzna gdyby uderzył kobietę burmistrza założę się że w zawiasach czyli surowszy. U nas ciągle dominuje przekonanie że jak kobieta uderzy chłopa to jest nisko szkodliwość czynu,tymczasem jest równouprawnieni e więc prawa powinny być równe.
Cytować
-4 #27 ma farta 2018-03-18 21:56
Że chciał ukraść telefon kobiecie, bo dostał tylko z plaskacza. Jakby trafił na faceta i dostał w ryj, to by mu łeb urwało, a na środku urzędu ino by jego cichobiegi zostały. A tym co dostali erekcji po wyroku wydanym przez sędzię, która za fałszowanie oświadczeń majątkowych pogłaskała Klinowskiego po główce radzę zażyć bromu, bo może im fujara nogi połamać, kiedy spadnie po wyroku sądu okręgowego, który na bank uchyli tę kompromitującą wadowicką decyzję.
Cytować
0 #28 Kokoszanel 2018-03-29 10:33
Cytuję to ja:
Łaski śmieje się z wyroku. 14 tysięcy? Co to dla Łaski? To bardziej prowokacja, żeby jeszcze bardziej ośmieszyć urzędasów, którzy za dużo mniejsze pieniądze robią z siebie ... pośmiewisko>
Klinowski nazywał ich dziwkami. Tak. Dziwki - tak nazywał ich Mateusz Klinowski.
DZIWKI - JEST WYROK.
Na takich ludzi legalnie można mówić dziwki.
Łaski się z tego cieszy.
Łaski zna tych ludzi.
Tak, M.Klinowski - dobrze ich nazwałeś.
Skarbniczka gminy i twój kolega, który dla ciebie pisze za darmo :lol:
to PIS
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ to się tu nazywa :-)


Problem w tym, że mieszkańcy mają w nosie to co robi Łaski i oprócz paru bankrutów politycznych w rodzaju płaszczycy, gładysza, targosza czy wyroby, który wykorzystują tą biedną sierotkę do walenia w klina, nikt nie traktuje jej poważnie.
Cytować