W gminie Lanckorona powstała Gminna Rada Seniorów, która będzie reprezentować środowisko osób star
W Lanckoronie powstała Gminna Rada Seniorów

W gminie Lanckorona powstała Gminna Rada Seniorów, która będzie reprezentować środowisko osób starszych. To trzecia tego typu rada, po Wadowicach i Andrychowie.

Jak informuje nas Paulina Tomczykiewicz z Urzędu Gminy w Lanckoronie, w czwartek (11.01) miało miejsce zebranie, na którym ostatecznie ukonstytuowała się Gminna Rada Seniorów. Na spotkanie zorganizowane przez wójta Tadeusza Łopatę stawiło się 11 kandydatów chętnych do pracy w tej radzie. Część z nich została zgłoszona przez stowarzyszenia, a część samodzielnie zbierała podpisy pod swoją kandydaturą.

Wójt zwrócił uwagę, że  w gminie Lanckorona na ponad 6000 mieszkańców jest ponad 1400 osób powyżej 60 roku życia, to dosyć dużo, a biorąc pod uwagę to, że ogólnie społeczeństwo się starzeje to będzie tych osób przybywać. Wójt wyraził nadzieję, że Gminna Rada Seniorów będzie reprezentować środowisko seniorów, będzie w stanie rozeznać ich potrzeby oraz działać na rzecz integracji międzypokoleniowej.

Wójt powołał do życia Gminną Radę Seniorów w następującym składzie: Teresa Lebiest, Halina Radwańska, Anna Plichta, Lucyna Kowalczyk, Jan Radoń, Danuta Horwacik, Wanda Kozik, Jan Kozik, Anna Fijak, Alicja Szambelan oraz Genowefa Frosztęga.

Najważniejszym momentem pierwszego posiedzenia Gminnej Rady Seniorów był wybór przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza. Jednogłośnie w głosowaniu jawnym na przewodniczącą została wybrana Danuta Horwacik, wiceprzewodniczącą została Teresa Lebiest, a sekretarzem Lucyna Kowalczyk. Wójt pogratulował trójce pań i życzył im owocnej pracy w GRS. Już w trakcie pierwszego spotkania padały pomysły dotyczące działalności rady i inicjatyw, która może podjąć na rzecz seniorów w gminie Lanckorona.

Warto zaznaczyć, że Lanckorona jest trzecim miejscem w powiecie wadowickim, po Wadowicach i Andrychowie, gdzie powstała Rada Seniorów i jak zapowiada wójt, powstanie rady to nie koniec jego inicjatyw na rzecz środowiska osób starszych w gminie, ponieważ obecnie w trakcie procedowania jest wniosek o utworzenie Dziennego Klubu Seniora w Lanckoronie.

(AS)
(zdjęcie: Urząd Gminy w Lanckoronie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.