Kilka dni temu podczas sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, burmistrz Tomasz Żak poinformował, że dyrek
Dyrektorka andrychowskiego domu kultury złożyła rezygnację

Kilka dni temu podczas sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, burmistrz Tomasz Żak poinformował, że dyrektorka Centrum Kultury w Andrychowie Aneta Wądrzyk złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.

W czwartek (30.11) podczas sesji Rady Miejskiej w Andrychowie burmistrz Tomasz Żak ogłosił, że dyrektorka Centrum Kultury i Wypoczynku Aneta Wądrzyk złożyła rezygnację i od piątku (1.12) nie pełni już tej funkcji. Na tej samej sesji radni przegłosowali uchwałę przeznaczająca 660 tysięcy złotych właśnie dla CKiW. Wywołało to gorącą dyskusję kwestie finansowe w domu kultury.

Radny Wiesław Mikołajek (PiS) stwierdził, że musi zagłosować za tą dotacją żeby pracownicy, którzy nie są winni zaistniałej sytuacji, mogli otrzymać wynagrodzenia i godnie przeżyć święta. Z kolei radna Alicja Studniarz powiedziała, że taka dotacja to skandal i że winny jest temu również burmistrz, bo to właśnie on zatrudnił dyrektor Anetę Wądrzyk i przez tak długi czas pozwalał zarządzać tą placówkę w taki sposób, że przynosi spore straty. Sugerowała ona też, aby dyrektorkę zwolnić dyscyplinarnie, na co burmistrz odpowiedział, że niedobory finansowe to skutek nakładających się zaległości jeszcze z poprzedniego roku i że nie było przesłanek aby w takiej formie zwolnić dyrektorkę. Co ciekawe, w sesji uczestniczyli również pracownicy Centrum Kultury i Wypoczynku, ale żaden z nich nie zabrał głosu w tej sprawie.

Aneta Wądrzyk była dyrektorką od kilku lat. Po objęciu stanowiska usunęła niemal całą dotychczasową załogę (m.in. Jerzego Górkę, animatora doskonałych jazzowych koncertów w Klubie pod Basztą), co skutkowało tym, że CKiW przegrało potem z kilkoma byłymi pracownikami procesy i musi wypłacić odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie. Opozycja zarzucała również burmistrzowi, że dyrektorka objęła swoje stanowisko bez konkursu a także to, że organizowane przez nią duże, płatne koncerty często kończyły się finansową klapą (np. ubiegłoroczny Andrychów Music Festiwal) za to mało było bezpłatnych wydarzeń  kulturalnych.


(MG)
(zdjęcie: PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.