Rada Seniorów w Wadowicach jest oburzona wypowiedzią starosty Bartosza Kalińskiego, który na konferen
Rada Seniorów oburzona wypowiedzią starosty Bartosza Kalińskiego

Rada Seniorów w Wadowicach jest oburzona wypowiedzią starosty Bartosza Kalińskiego, który na konferencji prasowej winą za zamieszanie związane z przychodnią stomatologiczną obciążył burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Nie cichną echa konferencji prasowej, którą w poniedziałek (27.11) zorganizował starosta wadowicki Bartosz Kaliński razem z  właścicielami największej w powiecie wadowickim przychodni stomatologicznej przy ulicy Wojtyłów.

Spotkaliśmy się dzisiaj tutaj po to, żeby zdementować nieprawdziwe informacje, jakoby ta przychodnia miała się przenieść czy zostać zlikwidowana. Jest to kłamstwo, ta przychodnia zostaje w tej lokalizacji w której znajduje się obecnie i dalej będzie służyła mieszkańcom powiatu wadowickiego – mówił na konferencji starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Osobą odpowiedzialną za całe zamieszanie związane z likwidacją przychodni starosta Bartosz Kaliński obciążył... burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego, który według niego przekazywał tego rodzaju informacje. Kaliński prosił tez o... nie granie na uczuciach pacjentów i nie wykorzystywanie tego w celu... uprawiania polityki. Przy okazji podkreślił, że jedynym problemem z przychodnią jest teren wokół, który ogranicza dojazd karetki pogotowia czy straży. Był to wyraźny przytyk do władz gminy...

Rada Seniorów w Wadowicach jest oburzona wypowiedzią starosty Bartosza Kalińskiego. Wystosowała w tej sprawie oświadczenie:

Co ciekawe, również właściciele przychodni "nieco" odcinają się od wypowiedzi starosty:

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Zarząd Powiatu Wadowickiego podjął decyzję o nieprzedłużaniu z dotychczasowymi najemcami umów najmu lokali użytkowych w budynkach przy ulicy Wojtyłów 14 oraz 16 w Wadowicach. Zadecydowano, że te pomieszczenia od 1 stycznia 2018 roku zostaną użyczone Środowiskowemu Domu Samopomocy w Wadowicach oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ta decyzja de facto pozbawiała siedziby Specjalistycznej Przychodni Stomatologicznej w Wadowicach. Przychodnia prowadziła tutaj od kilkudziesięciu lat Poradnię Stomatologiczną, Poradnię Stomatologiczną Dla Dzieci oraz Poradnię Chirurgii Stomatologicznej. Umowy najmu kończyły się 31 grudnia 2017 roku. Co ciekawe, właściciele przychodni zbierali też podpisy wśród mieszkańców pod petycją o zmianę decyzji Zarządu Powiatu.

Obciążanie za całe zamieszanie burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego, wobec powyższych faktów, to dosyć zaskakująca sprawa...


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 LOLA 2017-11-30 11:27
"Rada Seniorów w Wadowicach"
czytaj..
"RADA KÓŁKA RÓŻANCOWEGO"
Cytować
+44 #2 Cyklista 2017-11-30 11:29
I co na to Bartosz "Kłamczuszek" Kaliński i jego wierna tuba propagandowa Marcin "Prostytutka" Płaszczyca? Dalej będą udawać idiotów i zwalać wine na burmistrza? :)
Cytować
+31 #3 3xK 2017-11-30 11:42
Cytuję Cyklista:
I co na to Bartosz "Kłamczuszek" Kaliński i jego wierna tuba propagandowa Marcin "Prostytutka" Płaszczyca? Dalej będą udawać idiotów i zwalać wine na burmistrza? :)

Oni nie udają:)
Cytować
+23 #4 wariat 2017-11-30 11:52
no to brawo Kalinka i Płaski ;)
Cytować
+37 #5 Jako 2017-11-30 11:56
To jest jakaś paranoja - z tej dokumentacji wyraźnie wynika, że zwalanie winy na Klinowskiego nie ma najmniejszego pokrycia z rzeczywistością . Ciekawe jak odpowiedzą?
Cytować
+9 #6 . 2017-11-30 12:12
Przykład idzie z góry. .... ministrem MON będzie J. Gowin.
Cytować
+14 #7 Kleczanin 2017-11-30 12:14
Tak jak w przypadku dalszego braku zgłoszenia budowy chodnika w Kleczy Górnej, której mimo posiadanego pozwolenia wodno-prawnego z Bielska Białej nadal nie mogą dokonać. Śnieg spadł, ludzie chodzą nadal rowami, bo przejeżdżające ciężarówki ochlapują pieszych błotem pośniegowym a zwały śniegu leżą na szerokości ok 1m od krawędzi drogi zawężając jezdnię. Oto ciąg dalszy lokalnych POPiS-ów powiązanych z PSLem miernych, biernych, ale wiernych.
Cytować
+26 #8 hah 2017-11-30 12:19
HAHa z kim się zadajesz takim się stajesz.
Proste i logiczne dla ludzi z amnestią przypomnienie .

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka

I tyle w temacie Płaski stracił wiarygodność i stał się dz.wką bo na pewno jest dziennikarzem
A kalinski nie powinien być starostą
Od razu widać kto szkodzi Wadowicom a kto stara się je naprawić po poprzedniej władzy .
Dziękuje dowidzenia pozdrawiam

PS. ten link powinien być wszędzie wklejany ludzie muszą znać prawdę i pamiętać
Cytować
+17 #9 3xK 2017-11-30 12:21
Cytuję hah:
HAHa z kim się zadajesz takim się stajesz.
Proste i logiczne dla ludzi z amnestią przypomnienie .

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka?highlight=WyJwXHUwMTQyYXN6Y3p5Y2EiXQ

I tyle w temacie Płaski stracił wiarygodność i stał się dz.wką bo na pewno jest dziennikarzem
A kalinski nie powinien być starostą
Od razu widać kto szkodzi Wadowicom a kto stara się je naprawić po poprzedniej władzy .
Dziękuje dowidzenia pozdrawiam

PS. ten link powinien być wszędzie wklejany ludzie muszą znać prawdę i pamiętać

Nie obrażaj dziennikarzy. tek ktoś nigdy nim nie był, nie jest i nie będzie.
Cytować
+9 #10 Uuuu 2017-11-30 12:28
Cytuję hah:
HAHa z kim się zadajesz takim się stajesz.
Proste i logiczne dla ludzi z amnestią przypomnienie .

https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka?highlight=WyJwXHUwMTQyYXN6Y3p5Y2EiXQ

I tyle w temacie Płaski stracił wiarygodność i stał się dz.wką bo na pewno jest dziennikarzem
A kalinski nie powinien być starostą
Od razu widać kto szkodzi Wadowicom a kto stara się je naprawić po poprzedniej władzy .
Dziękuje dowidzenia pozdrawiam

PS. ten link powinien być wszędzie wklejany ludzie muszą znać prawdę i pamiętać


ja pierdziele to nie fake news? no to ładnie zryty beret ma ten koleś... zero wiarygodności.. .
Cytować
+8 #11 Ja 2017-11-30 12:48
Kamińska? I wszystko jasne! Oczywiste że będą bronić Klinowskiego. Od początku to robią, niestety legitymizując to co robi. Wstyd.
Cytować
+3 #12 łopata 2017-11-30 13:29
Cytuję Kleczanin:
Tak jak w przypadku dalszego braku zgłoszenia budowy chodnika w Kleczy Górnej, której mimo posiadanego pozwolenia wodno-prawnego z Bielska Białej nadal nie mogą dokonać. Śnieg spadł, ludzie chodzą nadal rowami, bo przejeżdżające ciężarówki ochlapują pieszych błotem pośniegowym a zwały śniegu leżą na szerokości ok 1m od krawędzi drogi zawężając jezdnię. Oto ciąg dalszy lokalnych POPiS-ów powiązanych z PSLem miernych, biernych, ale wiernych.


Wieczny malkontencie - wejdź na stronę starostwa i sprawdź przetargi.
Otóż otwarcie kopert w przetargu na "Twój" chodnik odbędzie się 8 grudnia, potem umowa i robota.
Wyluzuj już, bo żyłka Ci pęknie, a chodnik w Kleczy to i tak nie najważniejszy problem na drogach powiatowych.
Cytować
+8 #13 LALO 2017-11-30 13:42
Cytuję LOLA:
"Rada Seniorów w Wadowicach"
czytaj..
"RADA KÓŁKA RÓŻANCOWEGO"

Cytuję Ja:
Kamińska? I wszystko jasne! Oczywiste że będą bronić Klinowskiego. Od początku to robią, niestety legitymizując to co robi. Wstyd.


https://www.youtube.com/watch?v=TeYFDn5Jaco
Cytować
-2 #14 Buhaha 2017-11-30 13:42
A sprawdził ktoś, co było powodem wypowiedzenia umowy? Brak dojazdu samochodów specjalistyczny ch, karetek Pogotowia i Straży. A dzięki komu? Dzięki Klinowskiemu, który wybudował gminny parking, z którego samochody musi wyprowadzać Policja. Więc nie Kamińska z kółkiem różańcowym nie bałamuci ludzi tylko powie prawdę, czemu Kaliński wypowiedział umowę. Dlatego prawdę powiedział podczas konferencji.
Cytować
-7 #15 pytania 2017-11-30 13:44
A ja z tego rozumiem, że Pan Starosta nie planował nie przedłużać umowy najmu tylko Paniom Jastrzębskim. Pozostałe gabinety miały pozostać, więc nie miała być likwidowana cała przychodnia. Czy mam rację? A Rada Seniorów to oczywiście towarzystwo Klinowskiego i nie dziwnym jest, że wokół sprawy robią szum medialny.
Nie zdziwiłabym się gdyby się okazało,m że to oświadczenia napisał ktoś z otoczenia Klinowskiego.
Cytować
+14 #16 LALO 2017-11-30 13:57
Cytuję pytania:
A ja z tego rozumiem, że Pan Starosta nie planował nie przedłużać umowy najmu tylko Paniom Jastrzębskim. Pozostałe gabinety miały pozostać, więc nie miała być likwidowana cała przychodnia. Czy mam rację? A Rada Seniorów to oczywiście towarzystwo Klinowskiego i nie dziwnym jest, że wokół sprawy robią szum medialny.
Nie zdziwiłabym się gdyby się okazało,m że to oświadczenia napisał ktoś z otoczenia Klinowskiego.

Przeciez Kaminska umie tylko tanczyc i tanczy -ja Klinowski zagra ......
https://www.youtube.com/watch?v=hYOO7PuXPVw
Cytować
-7 #17 Czarnuch 2017-11-30 14:05
Krew zalewa klinowszczyzne, że starosta błyskawicznie po męsku załatwił temat. A wy myśleliście, że będziecie się pastwić jak starosta pójdzie w zaparte i będziecie mieli igrzyska. Panie burmistrzu proszę się uczyć od starosty jak się wyciąga wnioski, dogaduje z ludźmi, a przy okazji dba o majątek gminy, czy powiatu. Trzeba też pamiętać, że pismo zarządu powiatu - zresztą starosta o nim mówił, więc nie przekręcajcie faktów - nie przyniosło żadnych strat nikomu. Mało tego, było znakomitym posunięciem starostwa, które wzmocniło obydwie strony. No ale na ekonomii i gospodarce trzeba się znać. Burmistrz ze swoimi adoratorami tylko się ośmiesza. To widać na każdym kroku. Po prostu Wadowice przez Wasze gierki i mściwość się zaklinowały
Cytować
+3 #18 Kapiszon 2017-11-30 14:24
Cytuję Czarnuch:
Krew zalewa klinowszczyzne, że starosta błyskawicznie po męsku załatwił temat. A wy myśleliście, że będziecie się pastwić jak starosta pójdzie w zaparte i będziecie mieli igrzyska. Panie burmistrzu proszę się uczyć od starosty jak się wyciąga wnioski, dogaduje z ludźmi, a przy okazji dba o majątek gminy, czy powiatu. Trzeba też pamiętać, że pismo zarządu powiatu - zresztą starosta o nim mówił, więc nie przekręcajcie faktów - nie przyniosło żadnych strat nikomu. Mało tego, było znakomitym posunięciem starostwa, które wzmocniło obydwie strony. No ale na ekonomii i gospodarce trzeba się znać. Burmistrz ze swoimi adoratorami tylko się ośmiesza. To widać na każdym kroku. Po prostu Wadowice przez Wasze gierki i mściwość się zaklinowały


Klinowski raczej zaciera ręce z uciechy, bo w tym tempie nie będzie musiał nic robić bo się sama konkurencja wyborcza wykończy. Jeszcze jak do tego będzie jej pomagała ta skończona niewiarygodna medialnie sierota... ;)
Cytować
+3 #19 MAKS 2017-11-30 15:26
Rada Seniorów to Kamińska.To przecież niania Klinowskiego i będzie go bronić jako swoje dziecię, lecząc przy okazji swoje kompleksy.
Cytować
-9 #20 Oblatywacz. 2017-11-30 16:51
I wyszło szydło z worka,magistrac ki "kanapka" chciał się wybielić ,a widać że sprawa ma podwójne dno.Rozważanie wypowiedzenia nie jest jeszcze wypowiedzeniem ,tylko ostrzeżeniem i zaproszeniem do mediacji.Poniew aż od kwietnia, mediacji nie było, to logiczne jest że sprawę postawiono na "ostrzu noża".Gdyby magistrackiemu "kanapce" zależało na utrzymaniu poradni w obecnym kształcie i w obecnej lokalizacji,to po otrzymaniu informacji że umowa najmu pomieszczeń poradni stomatologiczne j jest zagrożona,natyc hmiast powinien wkroczyć do gry i do mediacji o utrzymanie dotychczasowego statusu przychodni,wied ząc jak ta specjalistyczna przychodnia jest przyjazna dla pacjentów i mieszkańców Wadowic i okolic. Ale tak się nie stało,od kwietnia do listopada nie zrobiono nic ażeby problem lokalowy przychodni szczęśliwie rozwiązać.I propagandowa bomba wybuchła.Ale magistracki "kanapka" niech się nie cieszy,już niedługo i jego mogą zacząć boleć zęby.
Cytować
+13 #21 wadowiczanin 2017-11-30 17:32
Powiat wypowiedział umowę ale winni jest burmistrz Klinowski???? Pan Kaliński cacy choć to on rządzi powiatem??? Czy ci „propagandziści od starosty” nie przesadzają z traktowaniem wadowiczan jak idiotów???? Źle to wróży staroście Kalińskiemu jeśli to prawda że chce być burmistrzem. Przepraszam ale niech może lepiej dorośnie do brania odpowiedzialnoś ci za swoje czyny zanim zechce brać odpowiedzialnoś ć za nasze Wadowice? Propagandziści od niego niech trzymają się z dala od politycznej dziw..24 bo wygląda że nabierają jego maniery kłamania i manipulowania.
Cytować
-5 #22 wadowiczanka 2017-11-30 18:27
Cytuję wadowiczanin:
Powiat wypowiedział umowę ale winni jest burmistrz Klinowski???? Pan Kaliński cacy choć to on rządzi powiatem??? Czy ci „propagandziści od starosty” nie przesadzają z traktowaniem wadowiczan jak idiotów???? Źle to wróży staroście Kalińskiemu jeśli to prawda że chce być burmistrzem. Przepraszam ale niech może lepiej dorośnie do brania odpowiedzialności za swoje czyny zanim zechce brać odpowiedzialność za nasze Wadowice? Propagandziści od niego niech trzymają się z dala od politycznej dziw..24 bo wygląda że nabierają jego maniery kłamania i manipulowania.


Nie zgadzam się z Tobą. Kłamcami i manipulantami i jeszcze intrygantami są propagandziści Klinowskiego i wszystkie jego Rady.
Cytować
-17 #23 marta 2017-11-30 18:40
Sprawa zakończyła się tak jak chcieli lekarze i rada seniorów. Po co odgrzewać emocje szanowni zwolennicy burmistrza? Komu to ma służyć??? Źle że udało się rozwiązać problem w zgodzie?
Cytować
+12 #24 Chłop z Łączan 2017-12-01 09:14
Widać, że lekcje u Płaszczycy w cieniu ogródka przy muzeum przynoszą efekty. Nauczył się kłamać w żywe oczy a później nie rozumieć rzeczowych argumentów i faktów. Podobnie ma Płaszczyca. Co do lokalu to w Starostwie wszyscy wiedzą, że Kaliński obiecał go koleżance z PCPR, której pracy jak i traktowaniu pracowników warto sie przyjrzeć bliżej.
Cytować
+5 #25 Kleczanin 2017-12-01 19:51
Cytuję łopata:
Cytuję Kleczanin:
Tak jak w przypadku dalszego braku zgłoszenia budowy chodnika w Kleczy Górnej, której mimo posiadanego pozwolenia wodno-prawnego z Bielska Białej nadal nie mogą dokonać. Śnieg spadł, ludzie chodzą nadal rowami, bo przejeżdżające ciężarówki ochlapują pieszych błotem pośniegowym a zwały śniegu leżą na szerokości ok 1m od krawędzi drogi zawężając jezdnię. Oto ciąg dalszy lokalnych POPiS-ów powiązanych z PSLem miernych, biernych, ale wiernych.


Wieczny malkontencie - wejdź na stronę starostwa i sprawdź przetargi.
Otóż otwarcie kopert w przetargu na "Twój" chodnik odbędzie się 8 grudnia, potem umowa i robota.
Wyluzuj już, bo żyłka Ci pęknie, a chodnik w Kleczy to i tak nie najważniejszy problem na drogach powiatowych.

Tylko dzięki notorycznemu wytykaniu niedociągnięć i opieszałości urzędnikom starostwa, ten przetarg ogłoszono w ciągu 3 miesięcy od czasu gdy na facebooku powstała grupa, w ramach której mieszkańcy Kleczy kontrolują działania Starosty w tym zakresie.Wcześn iej tj. od realizacji projektu do dokonania zgłoszenia minęło niemal 3 lata. Skoro zatem Starostwo potrafiło w ciągu 3 miesięcy pozyskać nowe pozwolenie wodno-prawne i dokonać zgłoszenia, a 200 m chodnika chce wybudować w ciągu 19 dni to wynika z tego jasno, że przez te trzy lata zwyczajnie nikomu nie chciało się tego tematu ruszyć dalej, a to nie za dobrze świadczy zarówno o Staroście jak i jego urzędnikach.
Cytować
+5 #26 Wigor 2017-12-03 14:41
Podejrzewam, że nawet za swoje ułomności obarcza Klinowskiego
Cytować
+12 #27 maria 2017-12-04 14:55
pani poseł ewa filipiak jak dlugo bedzie pani szczuła p-ko siostrom Siłkowskim. Kazała pani wydac plakat odwet za referendum. Siostrom Siłkowskim na plakacie poderznieto gardła. Teraz namwia pani do powieszenia tych kobiet na szubienicy obok KLINOWSKIEGO. JEST PANI WYZUTA Z WSZELKIEJ PRZYZWOITOŚCI !!! Hańba i wstyd !!!
Cytować
+1 #28 Zgred 2017-12-10 18:48
A Panu Andrzejkowi to już nie dali nic powiedzieć :cry: A z tego co ja pamiętam to zawsze się wjeżdżało tym pierwszym wjazdem.

.
Cytować