Czystki w małopolskich sądach: odwołano trzech prezesów sądów z Krakowa (w tym sądu okręgowego) o
Dyrektor Sądu Rejonowego w Wadowicach odwołany

Czystki w małopolskich sądach: odwołano trzech prezesów sądów z Krakowa (w tym sądu okręgowego) oraz siedmiu zatrzymanych przez CBA dyrektorów sądów z okręgu krakowskiego, w tym dyrektora Sądu Rejonowego w Wadowicach.

Jak poinformowało w poniedziałek (27.11) w swoim komunikacie Ministerstwo Sprawiedliwości, odwołano trzech prezesów sądów z Krakowa (w tym również Sądu Okręgowego w Krakowie)  oraz siedmiu zatrzymanych dziś dyrektorów sądów z okręgu krakowskiego, w tym Ryszarda P., dyrektora Sądu Rejonowego w Wadowicach. Decyzje mają związek m.in. zatrzymaniami przez CBA w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w sądach.

Minister sprawiedliwości podjął decyzję o natychmiastowym odwołaniu dyrektorów: Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu.

Decyzja, powodowana troską o dochowanie najwyższych standardów w tym sądzie, wynika także z niskiej efektywności Sądu Okręgowego w Krakowie i podległych mu sądów rejonowych – podało Ministerstwo Sprawiedliwości.

MS zwróciło uwagę, że analiza ewidencji spraw i podstawowych wskaźników wykazała, że w rankingu 45 sądów okręgowych w Polsce krakowski sąd zajął 40. miejsce a  przewlekłość spraw karnych, które w Sądzie Okręgowym w Krakowie czekają na rozpoznanie średnio ponad 2,5 roku i w związku z tym istnieje obawa przedawnienia części postępowań m.in. dotyczących dużych afer gospodarczych.

Odwołanie prezesów sądów z okręgu krakowskiego zapowiedział w poniedziałek (27.11) z rana minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wszystko to w związku z zatrzymaniami przez CBA m.in. dyrektora krakowskiego sądu okręgowego. CBA zatrzymało dziesięciu kolejnych osób w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+18 #1 Kurmistrz Blinowski 2017-11-27 14:37
Zapraszam pod Sąd na Andrzejki z kastą, weźcie ludzie świeczki i razem zapalmy.
Cytować
+1 #2 tak to widzę 2017-11-27 20:54
Cytuję Kurmistrz Blinowski:
Zapraszam pod Sąd na Andrzejki z kastą, weźcie ludzie świeczki i razem zapalmy.

Tak to jest chłopie kiedy nic nie rozumiesz z tego, co się koło ciebie dzieje. Niestety tacy jak ty wypowiadają się zawsze najchętniej.
Cytować
+10 #3 Brawo 2017-11-27 22:28
Cytuję Kurmistrz Blinowski:
Zapraszam pod Sąd na Andrzejki z kastą, weźcie ludzie świeczki i razem zapalmy.

Brawo idzie i czas na adwokatow Wadowickiego UKŁADU !!!!
Czas skonczyc z dorobkiewiczami na ludzkiej krzywdzie - tak nam dopomoz PIS !!!
Cytować
-6 #4 kopyto 2017-11-28 10:08
no i jak klinowski idz bron zatrzymanych razem z lewakami świczki polcie
Cytować
0 #5 duch 2017-11-28 11:38
Cytuję Kurmistrz Blinowski:
Zapraszam pod Sąd na Andrzejki z kastą, weźcie ludzie świeczki i razem zapalmy.

A to będzie wesele, czy stypa?
Cytować
+7 #6 . 2017-11-28 12:58
Czekam na dalszy ciąg i na razie nie oceniam. Zobaczymy, czy będą wyroki i uzasadnienia, czy doczekamy się przeproszenia zatrzymanych i wypłaty z kasy podatnika odszkodowań a cała operacja miała na celu dezorientację obywateli przy wprowadzaniu ustaw zawłaszczającyc h wymiar sprawiedliwości przez ugrupowanie trzymające w Polsce władze. Koordynacja czasowa operacji w małopolskich sądach i pracach w Sejmie daje sporo do myślenia.
Cytować
-1 #7 Poczekasz 2017-11-28 13:08
Cytuję .:
Czekam na dalszy ciąg i na razie nie oceniam. Zobaczymy, czy będą wyroki i uzasadnienia, czy doczekamy się przeproszenia zatrzymanych i wypłaty z kasy podatnika odszkodowań a cała operacja miała na celu dezorientację obywateli przy wprowadzaniu ustaw zawłaszczających wymiar sprawiedliwości przez ugrupowanie trzymające w Polsce władze. Koordynacja czasowa operacji w małopolskich sądach i pracach w Sejmie daje sporo do myślenia.


Na razie odsunięto dyrektorów podejrzanych o złe gospodarowanie pieniędzmi sądów. Czyli uderzenie w (prawdopodobnie ) skorumpowaną ADMINISTRACJĘ.

Do sędziów było, na razie, tylko zastrzeżenie, że za bardzo przeciągają sprawy. Być może po to, żeby załatwić przedawnienia, ale nikomu nie postawiono zarzutów ani nikogo nie aresztowano
więc spokojnie z tymi przeprosinami i odszkodowaniami.
Jeszcze musisz poczekać na potwierdzenie twojej teorii.
Cytować
+3 #8 Polityczna machina 2017-11-28 13:13
Cytuję .:
Czekam na dalszy ciąg i na razie nie oceniam. Zobaczymy, czy będą wyroki i uzasadnienia, czy doczekamy się przeproszenia zatrzymanych i wypłaty z kasy podatnika odszkodowań a cała operacja miała na celu dezorientację obywateli przy wprowadzaniu ustaw zawłaszczających wymiar sprawiedliwości przez ugrupowanie trzymające w Polsce władze. Koordynacja czasowa operacji w małopolskich sądach i pracach w Sejmie daje sporo do myślenia.

A jeszcze więcej daje do myślenia odwołanie prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie na trzy dni przed apelacją rodzinki ministra Ziobry w sprawie lekarza leczącego ojca ministra, którego sąd I instancji uniewinnił od urojonych przez rodzinę Ziobrów zarzutów. Skoro tak, to trzeba było z tatusiem nie jechac do szpitala, tylko do Rydzyka i prosić o cud, bo natura ludzka jest taka, że nie tyko musi się urodzić, ale musi tez umrzeć, czego minister mgr prawa widać nie rozumie. Więc żeby poszło po familijnej myśli, trzeba mieć jutro swojego prezesa w sądzie. Całe szczęście, że jest jeszcze MTPCz i S.
Cytować
+4 #9 . 2017-11-28 13:19
Z ...... .... .... ..... ... ..... ... ...... Więc może za tatusia da się uzyskać jakąś fortunkę.
Cytować
+3 #10 Obywatel 2017-11-28 13:51
Mam wrażenie, że Pan prezes chciałby wszystkich niewygodnych i cały ten "drugi sort" wysłać na daleką Syberie....
Zniszczyć Sądy się wam się uda....
Odbudować te chore zmiany będzie bardzo trudno.
A ŚWIAT PATRZY I NIE MOŻE UWIERZYĆ.
A najbardziej cieszy się Putin.
Cytować
+3 #11 Kurmistrz Blinowski 2017-11-28 17:18
Cytuję tak to widzę:
Cytuję Kurmistrz Blinowski:
Zapraszam pod Sąd na Andrzejki z kastą, weźcie ludzie świeczki i razem zapalmy.

Tak to jest chłopie kiedy nic nie rozumiesz z tego, co się koło ciebie dzieje. Niestety tacy jak ty wypowiadają się zawsze najchętniej.


Zapal z nami chłopie. Dym rozjaśnia umysł, zwłaszcza na stołkach ;-)
Cytować
+7 #12 Gogol 2017-11-28 20:32
Przerażają mnie te wszystkie aresztowania na hop siup, uklady nie powinny rzadzić, ale tu nie ma jakiś jasnych oskarżeń nawet #strasznazmiana
Cytować