Poseł Marek Polak został przewodniczącym Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Andrychowie.
Poseł Marek Polak szefem andrychowskich władz terenowych PiS

Poseł Marek Polak został przewodniczącym Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Andrychowie.

W poniedziałek (21.11), w związku z upływem kadencji władz terenowych, Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Andrychowie wybrał trzyosobowy zarząd oraz przewodniczącego, którym jednogłośnie został  poseł Marek Polak.
 
Niezwłocznie po zebraniu komitetu, nowy przewodniczący, wypełniając swoje obowiązki wynikające z ordynacji wyborczej zwołał pierwsze posiedzenie nowo wybranego zarządu, który wyłonił ze swojego grona sekretarza. Został nim Dominik Powroźnik, zaś na skarbnika powołał Rafała Komenderę.

Jak poinformował asystent posła Marka Polaka Ireneusz Żmija, w myśl zapisów ordynacji wyborczej każdy wyłoniony w drodze wyborów przewodniczący Komitetu Terenowego PiS w powiecie, wchodzi w skład Zarządu Powiatowego PiS, który na wniosek Prezesa Zarządu Okręgowego może zostać uzupełniony w wyborach zebrania powiatowego do czterech członków. Zarządzenie Prezesa Zarządu Okręgowego w sprawie liczby wybieranych członków w powiecie wadowickim jeszcze nie zostało wydane.

Marek Polak jest absolwent technikum mechanicznego. Pracował w przedsiębiorstwach przemysłowych. W larach 2002 - 2005 zasiadał w radzie miejskiej Andrychowa. W 2005 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu nr 12 obejmującym również powiat wadowicki. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 12 549 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 6341 głosów. W 2015 roku został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 3345 głosów.

Niektórzy są pewni, że to właśnie Marek Polak będzie kandydatem na fotel burmistrza Andrychowa w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Sam zainteresowany jak i PiS nie wypowiadają się w tej sprawie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 oko 2017-11-21 22:46
Co ten człowiek zrobił dla mieszaków Andrychowa???
WIELKIE NIC!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.