Jak poinformował przewodniczący koła .Nowoczesnej w powiecie wadowickim Zygmunt Kamiński, kandydatem
Paweł Janas kandydatem .Nowoczesnej na burmistrza Wadowic

Jak poinformował przewodniczący koła .Nowoczesnej w powiecie wadowickim Zygmunt Kamiński, kandydatem tego ugrupowania na burmistrza Wadowic w przyszłorocznych wyborach samorządowych będzie 26-letni Paweł Janas.

W piątek (17.11) późnym popołudniem w Wadowickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Legionów 1 odbyło się spotkanie z posłem z naszego okręgu wyborczego Markiem Sową.  Przypomnijmy, że poseł Marek Sowa rok temu, w listopadzie 2016 roku przeszedł z Platformy Obywatelskiej właśnie do .Nowoczesnej. Wcześniej przez kilka lat był marszałkiem województwa Małopolskiego, również z poparciem Platformy Obywatelskiej.

Jak poinformował na spotkaniu przewodniczący koła .Nowoczesnej w powiecie wadowickim Zygmunt Kamiński, kandydatem tego ugrupowania na burmistrza Wadowic w przyszłorocznych wyborach samorządowych będzie  radny Rady Miejskiej w Wadowicach i wiceprzewodniczący wadowickiego koła 26-letni Paweł Janas. Będzie on kontrkandydatem obecnego burmistrza Mateusza Klinowskiego, który mimo sporej krytyki (nakręcanej głównie przez osoby, którym dzięki niemu nie udało się w ostatnich wyborach, bądź przez niego utracili cieplutkie stanowiska...), robi swoje i tak na prawdę nawet jego opozycja twierdzi, że jeśli nie pokaże się jakiś wyrazisty kandydat, ma on ponowną wygraną w kieszeni.

Kto mógłby jeszcze oprócz tej dwójki ubiegać się o najważniejszy fotel miasta? Jak dowiadujemy się, najpewniejszym kontrkandydatem wydaje się aktualny starosta Bartosz Kaliński i jeśli już PiS ma kogoś wystawić, to najpewniej jego osobę. Niektórzy wymieniają jeszcze Filipa Kaczyńskiego. Był już nawet posłem a obecnie jest radnym sejmiku wojewódzkim (jako "spadochroniarz" bo w obu przypadkach, dzięki ordynacji wyborczej i na fali popularności PiS, wskoczył na miejsca za innych, którzy zwolnili swoje stanowiska).

Mimo, że sam na razie zaprzecza, kolejnym kandydatem może być aktualny poseł Józef Brynkus (Kukiz'15). Kiedyś szedł ramię w ramię z aktualnym burmistrzem Wadowic, ale od blisko trzech lat jest zaciętym krytykiem jego postępowań. Spora grupa mieszkańców zarzuca mu jednak przesadny patriotyzm i "kościółkowość" ale nie da się ukryć, że jeśli wystartowałby on w wyborach, mógłby przejąć sporą część elektoratu byłej burmistrz Ewy Filipiak.

Jako ciekawostkę możecie przeczytać wywiad z Pawłem Janasem sprzed 7 lat, kiedy rozpoczynał swoją polityczną karierę:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+64 #1 gonzo 2017-11-18 11:42
na mnie niech nie liczy
Cytować
+17 #2 xd 2017-11-18 11:54
Tylko tyle - XD
Cytować
+49 #3 Gość 2017-11-18 11:56
Jestem zdecydowanie na NIE !!!
Cytować
+29 #4 Kolega 2017-11-18 12:17
Z tego co wiem to sam Janas jest na "nie".
Cytować
+15 #5 Realityk 2017-11-18 12:19
"Rekomendują Cię m.in. Róża Thun, deputowana do Parlamentu Europejskiego" To ja mam tylko jedno pytanie do kandydata Janasa. Czy Pan też jak Pana znajomi z PO będzie wygrywał kartki, lub uszkodził i donosił na Polskę lub Wadowice do instytucji europejskich? Czy pochwala Pan zachowanie Ruży za głosowanie przeciwko swojej ojczyźnie? Wole nie ryzykować, że jak wygrasz to UM będzie miejscem przechowalni dla polityków z PO którym społeczeństwo podziekuje
Cytować
+27 #6 diagnoza upadku 2017-11-18 12:54
dał się poznać
kto nie wie ten kiep i idiota
Cytować
+18 #7 kaki 2017-11-18 12:55
Nowośmieszna nic nie osiągnęła, poza autoośmieszeniem.
PS. dlaczego ten portal promuje .N?
Cytować
+26 #8 LOL 2017-11-18 13:39
Ja tylko przypomnę, że Janas w czasie tej kadencji przegłosował 99,9% uchwał autorstwa Klinowskiego.
Jaka więc jest alternatywą?
:lol: :lol: :lol:
Cytować
+13 #9 LOL 2017-11-18 13:40
wymiana stołków?
to ja wolę Klinowskiego :lol:
Cytować
+2 #10 Zibi 2017-11-18 15:09
Janas spoko gość ale niech zostanie na stołku radnego.
Cytować
0 #11 ghod 2017-11-18 16:54
a Klinowski to w ogóle zapowiedział, że będzie startował? bo pamiętam jak na jednym z wiejskich zebrań ok 2 lata temu stanowczo zaprzeczał jakoby interesowała go druga kadencja...
Cytować
+24 #12 sanaj 2017-11-18 16:58
Paweł Janas - dzisiaj Nowoczesna, całkiem niedawno PO, a teraz w przyszłości chce Burmistrzem być?! No bez jaj! Jak chorągiewka na wietrze! A z tyłu Jego - Z. Kamiński. Tym Panom w Wadowicach dziękujemy !
Cytować
+24 #13 Vest 2017-11-18 17:27
Gdzie tego gamonia wypychacie hehe
Cytować
+16 #14 dpp 2017-11-18 18:10
Cała rada miejska jest do wymiany, a oni proponują radnego na burmistrza. Jakim trzeba być idiotą, żeby coś takiego zaproponować, chyba że jest się skorumpowanym głupcem.
Cytować
-44 #15 J43 2017-11-18 18:22
Tylko Brynkus!!!
Cytować
+14 #16 student 2017-11-18 21:05
jaka partia, taki kandydat. czas poświęcony na ten artykuł to czas stracony.
Cytować
+16 #17 OJOJOJ 2017-11-18 21:22
Cytuję student:
jaka partia, taki kandydat. czas poświęcony na ten artykuł to czas stracony.


KABARET NA ŻYWO !!! :D :D :D
Cytować
+13 #18 Olo 2017-11-18 22:36
Kononowicz na burmistrza!
Cytować
-11 #19 Miś 2017-11-18 23:16
Przynajmniej zdobywa jakieś wykształcenie, a nie jak większość Pisowców. Nie mówiąc o prymitywiźmie Kukizków.
Cytować
0 #20 wesoły romek 2017-11-19 00:21
Klinowski z Kalińskim zjedzą go na śniadanie. Już zacierają rączki z radości. Janas będzie freakiem tych wyborów. Wszystko w normie :lol:
Cytować
+4 #21 Kumaty 2017-11-19 00:54
Brynkus kościółkowaty? Wolne żarty. To co można powiedzieć o Kalińskim?
Cytować
+17 #22 LOLO 2017-11-19 07:32
Cytuję OJOJOJ:
Cytuję student:
jaka partia, taki kandydat. czas poświęcony na ten artykuł to czas stracony.


KABARET NA ŻYWO !!! :D :D :D

Najlepszym Burmistrzem bedzie Edward Wyroba - b edziecie chodzic jak Szwajcarskie Zegarki!!!
Nikt inny !!!
Cytować
+14 #23 komedia roku 2017-11-19 08:51
Czy to przedwczesny prima aprilis?
Może i by jakieś szanse w przyszłości miał gdyby został w PO, a tak to jest kompletnie niewiarygodny i łasy na stanowiska włącznie z tym byłym Kullssonem z drogówki.Mierz siły na zamiary, N z kropką w Wadowicach ma taką wartość jak magister z kropką.
Cytować
+5 #24 @LOLO 2017-11-19 08:55
Cytuję LOLO:
Cytuję OJOJOJ:
Cytuję student:
jaka partia, taki kandydat. czas poświęcony na ten artykuł to czas stracony.


KABARET NA ŻYWO !!! :D :D :D

Najlepszym Burmistrzem bedzie Edward Wyroba - b edziecie chodzic jak Szwajcarskie Zegarki!!!
Nikt inny !!!

Skorpion startował już na burmistrza kiedyś dawno i dostał 800 głosów
Cytować
+4 #25 na nic głosowanie 2017-11-19 09:03
Coś mi się zdaje, burmistrz zostanie ustalony odgórnie i przywieziony w teczce partyjnej "zmianowców":sa d:
Wybory powtórzą tyle razy by było jak chcą.
Cytować
+2 #26 kobra 2017-11-19 11:44
tylko niech sie ubierze w sukienke ,tak jak kiedys-ma wtedy pewne glosy dewiantow ipomylencow
Cytować
+7 #27 Do janasa 2017-11-19 17:54
Spieprzaj dziadu.
Cytować
+14 #28 bezprzebaczenia 2017-11-19 18:50
Ja nas nie widzę z takim burmistrzem .
Cytować
-1 #29 . 2017-11-19 22:32
Ja Janasa lubię. Ale myślę, że wszystko ma swoją porę, swój czas.
Cytować
0 #30 dert 2017-11-19 22:56
sprzedam bilety do malagi :D
Cytować
+3 #31 rubikon 2017-11-19 23:25
Wystawiliby małpę też nie byłaby zła.
Cytować
+11 #32 dlaczego nie 2017-11-19 23:30
Cytuję LOLO:
Cytuję OJOJOJ:
Cytuję student:
jaka partia, taki kandydat. czas poświęcony na ten artykuł to czas stracony.


KABARET NA ŻYWO !!! :D :D :D

Najlepszym Burmistrzem bedzie Edward Wyroba - b edziecie chodzic jak Szwajcarskie Zegarki!!!
Nikt inny !!!

Predyspozycje EW ma o wiele większe niż Paweł gwoli ścisłości, On na tym mieście zęby zjadł mówiąc kolokwialnie. Jak się widzi tych co się garną to strach bierze.
Cytować
-4 #33 Wyborca 2017-11-20 02:35
Mam prośbę - dajmy równe szanse wszystkim kandydatom. Skoro piszemy o tych partyjnych - napiszmy też o niezależnych...

Taką kandydatką jest niewątpliwie Pierwsza Dama Wadowic, Pani Elżbieta Łaski. Bardzo chętnie na nią zagłosuję, jeżeli tylko zdecyduje się kandydować. Jest to osoba odważna i bezkompromisowa . Zdolna do bezinteresownyc h poświęceń, co już wielokrotnie pokazała podczas swoich licznych inicjatyw. Jako dyplomowana anglistka (tłumacz przysięgły) nie przyniesie również wstydu w reprezentowaniu Wadowic zagranicą. Po (całkiem udanej) kadencji dr Klinowskiego, Pani Elżbieta Łaski byłaby odpowiednią osobą do dokończenia jego dzieła i wyprowadzenia miasta na drogę prosperity.
Cytować
+7 #34 @Wyborca 2017-11-20 04:31
Cytuję Wyborca:
Mam prośbę - dajmy równe szanse wszystkim kandydatom. Skoro piszemy o tych partyjnych - napiszmy też o niezależnych...

Taką kandydatką jest niewątpliwie Pierwsza Dama Wadowic, Pani Elżbieta Łaski. Bardzo chętnie na nią zagłosuję, jeżeli tylko zdecyduje się kandydować. Jest to osoba odważna i bezkompromisowa. Zdolna do bezinteresownych poświęceń, co już wielokrotnie pokazała podczas swoich licznych inicjatyw. Jako dyplomowana anglistka (tłumacz przysięgły) nie przyniesie również wstydu w reprezentowaniu Wadowic zagranicą. Po (całkiem udanej) kadencji dr Klinowskiego, Pani Elżbieta Łaski byłaby odpowiednią osobą do dokończenia jego dzieła i wyprowadzenia miasta na drogę prosperity.

Nie pij tyle człowieku ;) to będą wybory na burmistrza, a nie do walk kogucich, waga lekko pół śmieszna i leżenie na macie ;)
Cytować
+3 #35 Oblatywacz. 2017-11-20 10:25
Ten radny bezradny ze swoją przyszłą szefową "Lubnauer-adena uer" będą tak jak palikociarze wymazani z mapy politycznej polski.
Cytować
+7 #36 Obserwatorka 2017-11-20 10:38
Pomiędzy Janasem a pozostałymi kandydatami istnieje porażająca przepaść i tu nie chodzi o wiek kandydata.
Cytować
-2 #37 janusz 2017-11-25 16:38
uwaga obalony rychu petru tworzy ,,rade medrcow,,,,,jan as bedzie powolany do rady
Cytować
0 #38 aza 2017-11-25 21:20
Ciekawe czy Nowoczesna doczeka do wyborów samorządowych?
Cytować
+4 #39 maria 2017-12-05 01:10
na próżno strzępimy języki albowiem pani,,Broszka,, ze swoja psia-psiólką Ewunią już namaściły kandydaturę Filipa Kaczyńskiego na burmistrza. Zobaczycie jaką mu PIS zasponsouje kampanię.W tym celu na papieski jubileusz sam ojciec dyrektor z Torunia ma zjechać. Kto sie sprzeciwi pani premier i proboszczowi ??? OJ BEDZIE SIE DZIAŁO !!!
Cytować
+8 #40 dyktatura 2017-12-05 02:30
Cytuję maria:
na próżno strzępimy języki albowiem pani,,Broszka,,ze swoja psia-psiólką Ewunią już namaściły kandydaturę Filipa Kaczyńskiego na burmistrza. Zobaczycie jaką mu PIS zasponsouje kampanię.W tym celu na papieski jubileusz sam ojciec dyrektor z Torunia ma zjechać. Kto sie sprzeciwi pani premier i proboszczowi ??? OJ BEDZIE SIE DZIAŁO !!!

Promowanie nieuków trwa, cały świat załamuje ręce, Polacy rozwalili cały komunistyczny blok wschodni, a teraz są zapędzeni do klatki i trzymani za twarz przez miernych żądnych autorytaryzmu partyjniaków z pisu. Tylko Polski żal.
Cytować
0 #41 SzkolaFrakfurcka 2017-12-07 22:54
Cytuję dyktatura:
Cytuję maria:
na próżno strzępimy języki albowiem pani,,Broszka,,ze swoja psia-psiólką Ewunią już namaściły kandydaturę Filipa Kaczyńskiego na burmistrza. Zobaczycie jaką mu PIS zasponsouje kampanię.W tym celu na papieski jubileusz sam ojciec dyrektor z Torunia ma zjechać. Kto sie sprzeciwi pani premier i proboszczowi ??? OJ BEDZIE SIE DZIAŁO !!!

Promowanie nieuków trwa, cały świat załamuje ręce, Polacy rozwalili cały komunistyczny blok wschodni, a teraz są zapędzeni do klatki i trzymani za twarz przez miernych żądnych autorytaryzmu partyjniaków z pisu. Tylko Polski żal.


ales wysmarkal gosciu popluczyne
Kazdy czlowiek z odrobina rozumu wie ze pis dostal poparcie za pewne postulaty.. proponuje peusom/nowowsze snym aby przeanalizowali swoje neomarksitowski e podejscie i zaczeli patrzec na ludzi :)
pozdrawiam
Cytować