Blisko 8 milionów złotych będzie kosztować droga, parking, ścieżka rowerowa i chodnik na terenach z
Radni zgodzili się na dofinansowanie inwestycji za Maspeksem

Blisko 8 milionów złotych będzie kosztować droga, parking, ścieżka rowerowa i chodnik na terenach za Maspeksem. Radni Rady Miejskiej zgodzili się na dodatkowe pieniądze na tą inwestycję

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek (13.11) na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach rada  przyjęła zmiany w wieloletnim planie finansowym gminy zaproponowane przez burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Oprócz zwiększenia  do 10 milionów złotych limitu przeznaczonego na rewitalizacje i uporządkowanie Parku Miejskiego w Wadowicach, radni zgodzili się też na dodatkowe pieniądze na inwestycje za Maspeksem, przy Skawie, na terenach po dawnych wysypisku śmieci.

Gmina Wadowice ogłosiła już przetarg na projekt, obejmujący przebudowę drogi gminnej, budowę ronda, parkingu dla ciężarówek, chodnika i ścieżki rowerowej. Dotychczas w budżecie przeznaczono na ten cel 4,7 miliona złotych, ale jak poinformował burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, ze względu na politykę gospodarczą w branży budowlanej.. zabrakło rąk do pracy a ceny poszybowały w górę. Stąd Klinowski zaproponował zwiększenie kwoty na inwestycję do prawie 8 milionów złotych. Większość radnych była "za", w głosowaniu wstrzymało się pięciu z nich: Zofia Kaczyńska,  Szymon Ficek,  Ludwika Tkacz, Robert Malik oraz Tomasz Korzeniowski. Część z nich uważa, że "robienie dobrze" przez gminę Wadowice jednej z najbogatszych spółek w Polsce to spora rozrzutność a także, że miasto potrzebuje pilniej innych dróg, takich jak chociażby południowa część obwodnicy w stronę Suchej Beskidzkiej.

Przypomnijmy, że droga, chodnik, parking i ścieżka rowerowa to początek większej inwestycji. W grudniu ubiegłego roku firma Maspex wraz z gminą Wadowice podpisały porozumienie o wspólnej realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi, ścieżki rowerowej oraz rekultywację  terenów nad Skawą.

Wraz z budową nowej ulicy na odcinku zaczynającym się od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania przy ulicy Legionów powstaną chodniki i dwukierunkowa ścieżka rowerowa stanowiąca część układu trasy rowerowej Velo Skawa, a w dalszej kolejności system parkingów. Zostanie również utworzony teren rekreacyjny pełniący rolę błoń i parku miejskiego. Zakres planowanego przedsięwzięcia uwzględnia budowę sceny wraz z niezbędnym do organizacji imprez plenerowych zapleczem technicznym oraz komunikacyjnym.

Projekt został przygotowany z myślą o pracownikach naszej spółki oraz o mieszkańcach Miasta i Gminy Wadowice, jak również turystach. Dzięki budowie drogi znacznie poprawi się bezpieczeństwo pracujących u nas osób i to jest dla nas priorytetowe. Ale, co jest równie ważne, niezagospodarowane dzisiaj tereny w przyszłości mogą stać się kolejną wizytówką Wadowic – miejscem, gdzie z przyjemnością nie tylko mieszkańcy, ale również osoby odwiedzające Wadowice będą chciały spędzić czas. Opracowana przez nas koncepcja wynika z całościowego spojrzenia na niezagospodarowany i można powiedzieć nieco zapomniany obszar Wadowic. Patrząc na mapę naszego Miasta i najbliższego otoczenia centrum - trudno znaleźć teren nadający się bardziej na zagospodarowanie, w którym bezkolizyjnie można połączyć zarówno funkcje wspierające prowadzenie działalności gospodarczej, jak i atrakcyjność rekreacyjną przy dużej dogodności komunikacyjnej. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Miasto w rewitalizacji tego obszaru – informował wtedy Krzysztof Pawiński, prezes Zarządu Maspex

 

(Marcin Guzik)
(wizualizacja: materiały prasowe Grupy Maspex.)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-13 #1 Brawo Radni 2017-11-15 02:56
Jest pięknie ale będzie jeszcze piękniej :-)
Kosmos :lol:
Cytować
-3 #2 xD 2017-11-15 06:50
wad24 pisza "droga do maspexu". hehe ciekawe gdyby mamspex wynios sie z wadowic np.do np. stefy do zatora albo andychowa wtedy ta inwestycja oczami wce24 bylaby ok?
Cytować
+14 #3 padawangraca 2017-11-15 08:30
a dokąd ta droga ma pryowadzić niby?
Cytować
+17 #4 mieszkaniec 2017-11-15 11:26
Drodzy internauci mam tylko jedno pytanie : Co dla Wadowic jest ważniejsze, ukończenie obwodnicy czy wybudowanie tego co powyżej proponuje burmistrz? Może czas zakończyć tą zabawę w piaskownicy i wziąć się za poważną pracę dla miasta.
Cytować
+10 #5 Kazek 2017-11-15 12:57
Cytuję xD:
wad24 pisza "droga do maspexu". hehe ciekawe gdyby mamspex wynios sie z wadowic np.do np. stefy do zatora albo andychowa wtedy ta inwestycja oczami wce24 bylaby ok?


Maspex usunął z swojego logo Wadowice , wiec ich już nigdzie nie promuje , a pracownikom płaci tak , że ręce opadają
Cytować
+1 #6 Patryk 2017-11-15 13:40
gadanie...
Cytować
+1 #7 Wadowiczanin 2017-11-15 17:28
Fajnie że coś się dzieje. Zmiany są potrzebne tak samo jak nowe inwestycje lokalne.Ale szkoda że dzieje się to kosztem modernizacji już istniejących dróg. Niby inna część budżetu ale jednak który to już raz słyszę że nie będzie remontu odcinka drogi tylko łatanie łat na drodze gdzie slalomem próbuje się nie urwać koła, bo nie ma pieniędzy na wszystkie powiatowe drogi.
Cytować
+10 #8 Demotywator 2017-11-15 18:10
Tak, super, prywatna inwestycja za
publiczne pieniądze.
Po co strefa, maspex już tu jest, siedzibę w Tychach więc leja na naszą strefe...
Cytować
+10 #9 kolega Kazka 2017-11-15 18:53
Po wyborach w 2018 Burmistrz Wadowic będzie Radcą prawnym w Maspeksie i bedzie doradzał jak filozofować z prawa i układać ławki w zakładzie tak jak w Krakowie poparte to wszystko badaniami naukowymi naukowców z Krakowa bo jakże by inaczej a czuwać nad tym będzie Pani z kluczborka jako referentka ds innowacji
Cytować
+7 #10 Inny Inwestor 2017-11-15 18:54
Też buduję i naprawiam drogi, ścieżki spacerowe, rowerowe, dla mieszkańców, tylko po drugiej stronie Skawy.
SZKODA ŻE BURMISTRZ I MNIE NIE POMAGA!
Cytować
+4 #11 Zbigniew Jurczak 2017-11-15 20:55
Przypomnę Szanownej Młodzieży, że w 1986 roku, za PRL- i burmistrza Skrzypczaka, miasto planowało budowę obwodnicy północnej, która miała iść za stacją PKP, mostem przez Choczenkę i wychodzić na węzeł komunikacyjny przed obecnym Cmentarzem Komunalnym na granicy Tomic. Wybudowano początkowy odcinek przez stare wysypisko, ok. 1km. To dawało perspektywy dla Maspeksu, który zaczął zagospodarowywa ć od 1992 roku ulicę Chopina. Niestety nowa władza w IIIRP, chyba z przyczyn politycznych, nie kontynuowała tamtego, perspektywiczne go projektu, a zdecydowała o wykonaniu obwodnicy ze słynnym rondem. Efekt jest teraz taki, że miasto się korkuje, "rondo idioty" przy przejeździe ruch hamuje a produkcję (zatrudnienie) Maspex z Wadowic wyprowadził, bo nie ma dojazdu dla pojazdów powyżej 10 ton. Tak, chyba na złość, urządziła miasto poprzednia burmistrz i jej ekipa.
Cytować
+2 #12 ja 2017-11-15 21:26
Cytuję Zbigniew Jurczak:
Przypomnę Szanownej Młodzieży, że w 1986 roku, za PRL- i burmistrza Skrzypczaka, miasto planowało budowę obwodnicy północnej, która miała iść za stacją PKP, mostem przez Choczenkę i wychodzić na węzeł komunikacyjny przed obecnym Cmentarzem Komunalnym na granicy Tomic. Wybudowano początkowy odcinek przez stare wysypisko, ok. 1km. To dawało perspektywy dla Maspeksu, który zaczął zagospodarowywać od 1992 roku ulicę Chopina. Niestety nowa władza w IIIRP, chyba z przyczyn politycznych, nie kontynuowała tamtego, perspektywicznego projektu, a zdecydowała o wykonaniu obwodnicy ze słynnym rondem. Efekt jest teraz taki, że miasto się korkuje, "rondo idioty" przy przejeździe ruch hamuje a produkcję (zatrudnienie) Maspex z Wadowic wyprowadził, bo nie ma dojazdu dla pojazdów powyżej 10 ton. Tak, chyba na złość, urządziła miasto poprzednia burmistrz i jej ekipa.

no i co się porobiło? Pogrobowiec się odciął od dziedzictwa :lol:
Cytować
+1 #13 Hub 2017-11-16 11:25
Cytuję Wadowiczanin:
Fajnie że coś się dzieje. Zmiany są potrzebne tak samo jak nowe inwestycje lokalne.Ale szkoda że dzieje się to kosztem modernizacji już istniejących dróg. Niby inna część budżetu ale jednak który to już raz słyszę że nie będzie remontu odcinka drogi tylko łatanie łat na drodze gdzie slalomem próbuje się nie urwać koła, bo nie ma pieniędzy na wszystkie powiatowe drogi.


Ale jak nie ma pieniędzy na powiatowe to tutaj trzeba podbijac do starostwa, Burmistrz na to nic nie poradzi, a on sam gminne przecież ciągle remontuje
Cytować
+1 #14 Hub 2017-11-16 11:27
I się tam cieszę, dość mam wadowickiego malkontenctwa, fajnie, że coś powstaje, strefa rekreacyjna dla mieszkańców zawsze na plus. Po co tu szukać spisków na sile?
Cytować
+4 #15 MAKS 2017-11-16 12:33
Ta rada to jakaś katastrofa!
Cytować
0 #16 uhohip 2017-11-16 13:16
zdumiewające jak ta sama sprawa w kompletnie różnych kontekstach może zostać przedstawiona ! (zwykle czytałem w-24)
Przede wszystkim nie ma tu jadu, oczerniania, wyśmiewania, dolewania oliwy do ognia...
nawet zdjęcie uczciwie pokazuje cały teren, a nie tylko parking...
Cytować
+1 #17 Czytelnik 2017-11-16 13:58
Cytuję uhohip:
zdumiewające jak ta sama sprawa w kompletnie różnych kontekstach może zostać przedstawiona ! (zwykle czytałem w-24)
Przede wszystkim nie ma tu jadu, oczerniania, wyśmiewania, dolewania oliwy do ognia...
nawet zdjęcie uczciwie pokazuje cały teren, a nie tylko parking...


No o rodzinka płoszczyców została odsunięta od ciepłego korytka w urzędzie miejskim w wadowicach i kalwarii, gdzie za damski uj wpadalo co miesiąc pare tysiączków.

Stąd od trzech lat wylewają jad na głowę Klinowskiego a to się już robi po prostu żałosne, mimo, że nie przepadam za Klinowskim. Dlatego czytam tu i MamNewsa.pl
Cytować
0 #18 grio 2017-11-16 14:15
mnie się podoba choć większości pewnie nie bardzo. Nie oceniajmy pochopnie zobaczymy co to i jak będzie! Przynajmniej teraz imprezy koncerty itd. będą się odbywać poza miastem a nie jak dotychczas w rynku przez co bardzo często był zamykany ruch w centrum co mnie bardzo denerwowało.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.