W Wadowicach gościł archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej kardynał Angelo Comastri. To dzięki niemu w
Niezwykły gość z Watykanu odwiedził Wadowice

W Wadowicach gościł archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej kardynał Angelo Comastri. To dzięki niemu w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II znajduje się replika Drzwi Świętych.

W piątek (10.11) Wadowice odwiedził  kardynał Angelo Comastri. Wikariusz generalny Państwa Watykańskiego najpierw modlił się w wadowickiej bazylice, a później zwiedził Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. W wędrówce śladami Jana Pawła II kardynałowi oprócz dyrekcji muzeum oraz proboszcza bazyliki Stanisława Jaśkowca towarzyszył również starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Dyrektor placówki ks. Jacek Pietruszka złożył szczególne podziękowania kardynałowi za to, że wyraził zgodę na wykonanie repliki Drzwi Świętych, które możemy oglądać w papieskim muzeum w części "Kościół zbudowany na skale miłości".

Posługa pasterska Kardynała Comastriego ściśle związana jest z pontyfikatem Jana Pawła II. To właśnie pochodzący z Wadowic papież mianował go w 1990 biskupem diecezji Marittima-Piombino, a cztery lata później przewodniczącym Krajowego Ośrodka Powołań i Komitetu Krajowego ds. Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. W 1996 został arcybiskupem ordynariuszem prałatury terytorialnej Loreto i delegatem papieskim ds. sanktuarium loretańskiego. W Wielkim Poście 2003 prowadził rekolekcje dla Kurii Rzymskiej, a 6 lutego 2005 Jan Paweł II mianował go wikariuszem generalnym Państwa Watykańskiego i przewodniczącym Fabryki Świętego Piotra.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 tak to widzę 2017-11-15 07:23
Wizytacja ma na celu sprawdzenie czy aby słowiańscy konwertyci dobrze służą watykańskiemu panu.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.