MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flag
Z okazji 11 listopada MSWiA przypomina o szacunku dla flagi

MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobra okazja, by o tym przypomnieć.

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. W całym kraju, również w Wadowicach, odbędą się uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania niepodległości.

Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu R – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi. Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic.

W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi  i co zrobimy... przez morze. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty. Warto o tym pamiętać, by nie "śpiewać" hymnu tak jak np. prezes PiS Jarosław Kaczyński...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 patriota 2017-11-10 20:00
POLSKA GÓRA !!!!!!!!!!!!!!
Cytować
-2 #2 Tak to jest.... 2017-11-10 21:59
Bullshit
Cytować
+5 #3 irek_wd 2017-11-11 08:38
Strasznie mnie wkurza fakt, że nikt nie zdejmuje nakrycia głowy przy odgrywaniu Hymnu Państwowego. Mazurkowi Dąbrowskiego jakiś szacunek się przecież należy, a przez te cztery zwrotki nikomu szwy w czaszce nie pękną.
Cytować
+4 #4 tyz-iree 2017-11-11 11:43
Cytuję irek_wd:
Strasznie mnie wkurza fakt, że nikt nie zdejmuje nakrycia głowy przy odgrywaniu Hymnu Państwowego. Mazurkowi Dąbrowskiego jakiś szacunek się przecież należy, a przez te cztery zwrotki nikomu szwy w czaszce nie pękną.

Jak beda miec szacunek dla HYMNU jak sami dla siebie nie mają !
"Proscie aby SEJM zniosł pozwolenia na posiadanie broni - TO BEDZIE NIEPODLEGLOSC I SZACUNEK DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA ! "
Swieto Niepodleglosci a NIEPODLEGLOSC -to roznica!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.