11 kandydatów złożyło swoje aplikacje w konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Zakładów Opieki
11 kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala

11 kandydatów złożyło swoje aplikacje w konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Jego nazwisko poznamy najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.

Do 9 października można było zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Zarząd Powiatu w Wadowicach ogłosił niedawno konkurs na to stanowisko. Swoje aplikacje złożyło 11 kandydatów. Od kandydata wymagany był co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym (nie musi być związany z lecznictwem), ukończone studia związane z zarządzaniem i trzyletni staż pracy. Miał też wykazać się wiedzą z przepisów i funkcjonowania podmiotów medycznych, umiejętnością organizacji pracy a także posiadał wiedzę na temat pozyskiwania pieniędzy z funduszy zewnętrznych.

Nowego dyrektora wadowickiej lecznicy wyłoni komisja konkursowa powołana przez zarząd i pracowników ZZOZ najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.

Przypomnijmy, że 30 czerwca Zarząd Powiatu Wadowickiego przyjął rezygnację z funkcji dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach Józefa Budki. 70-letni Budka z trzymiesięcznym wypowiedzeniem przeszedł na emeryturę. Swoją funkcję sprawował do 10 lipca. Od tego czasu dotychczasowy wicedyrektor do spraw lecznictwa Krzysztof Harpula pełni obowiązki szefa wadowickiej lecznicy.

Józef Budka pełnił funkcję dyrektora ZZOZ w Wadowicach od połowy 2015 roku. Za jego kadencji otwarto Oddział Wewnętrzny II oraz Pracownię Diagnostyki Kardiologicznej oraz Odział Noworodków. Jest także szefem powiatowych struktur PSL w Wadowicach, które współrządzi w koalicji z PiS w powiecie.

O zmianie szefa lecznicy mówiło się już od jakiegoś czasu. Zabiegali o to niektórzy, którym nie podoba się aktualna sytuacja lecznicy. O przejściu na emeryturę mówił także sam zainteresowany kilka miesięcy temu.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 Mieszkaniec Gminy 2017-10-11 13:57
A wiadomo kim są kandydaci?
Cytować
+20 #2 mirosław 2017-10-11 14:41
Powinni upublicznić informacje o kandydatach, tak mówią przepisy.
Cytować
+19 #3 berek 2017-10-11 15:20
Mam prośbę.Nie powielajcie głupot.Oddzial Wewnętrzny II istnieje od 1992 roku,oddział noworodków od dawien dawna a Pracownia chyba kilkanaście lat- na pewno od czasów dr J.Borowki.
Za czasów dyr.Budki nie powstał żaden nowy oddział.To sa oddziały,które tylko były przenoszone.A ta głupota po raz kolejny sie pojawia.Chyba ktoś was celowo w błąd wprowadza.
Cytować
+8 #4 Despacito 2017-10-11 16:32
Pewnie Stasek ...:)
Cytować
+12 #5 jan 2017-10-11 19:12
"Od kandydata wymagany był co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym ... i trzyletni staż pracy."

Gdzie tu sens i logika?
Cytować
+9 #6 Jan Sobieski 2017-10-11 19:23
To samo mi wpadło w oczy. Kto redaguje wymagania? Czyta to co pisze?
Cytować
+3 #7 Biorą kasę 2017-10-14 13:33
Redaktorze Guzik. Pisze pan głupoty. O, dajmy pierwszy lepszy cytat: "Józef Budka pełnił funkcję dyrektora ZZOZ w Wadowicach od połowy 2015 roku. Za jego kadencji otwarto Oddział Wewnętrzny II oraz Pracownię Diagnostyki Kardiologicznej oraz Odział Noworodków.".
Budka? A przecież dwa oddziały wewnętrzne tzw. wadowicki i andrychowski funkcjonowały już na Karmelu, a więc tak dawno, że modzi mieszkańcy miasta tego nie pamiętają. A oddział noworodków? Też grubo przed Budką już miał się dobrze. A Budka kiedy przyszedł do ZZOZ od rolników tylko zaorał ten szpital.
Cytować
+2 #8 @Jan 2017-10-14 13:35
Cytuję jan:
"Od kandydata wymagany był co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym ... i trzyletni staż pracy."
Gdzie tu sens i logika?

Jak w całym tym materiale :lol: .
Cytować
+1 #9 berek 2017-10-14 20:26
Bo zgubili jedno magiczne słowo-lub.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.