Po blisko trzech latach urzędowania burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski rozesłał do mieszkańców gmin
Jest kolejny biuletyn burmistrza Klinowskiego

Po blisko trzech latach urzędowania burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski rozesłał do mieszkańców gminy Wadowice kolejne wydanie Biuletynu Burmistrza Wadowic. Co w nim ciekawego?

W listopadzie "stuknie" trzeci rok kadencji burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Z tej okazji do mieszkańców trafił kolejny numer Biuletynu Burmistrza Wadowic. Dystrybucja profesjonalna: poprzednia burmistrz swój "Koci kurier" rozdawała pod kościołami, nie bacząc na pogodę, angażując w to radnych, krewnych i znajomych królika, czy nawet świętej pamięci cukrzyków. Wydawnictwo Klinowskiego trafia do mieszkańców gminy Wadowice zapakowane elegancko w kopertę, jak pan Bóg przykazał, prosto do skrzynek pocztowych. Można je też bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Miejskim. W środę (20.09) trafiło ono też do radnych Rady Miejskiej, którzy z zaciekawieniem czytali przed sesją nową "bibułę" włodarza, która jak informuje stopka "stanowi wydawnictwo informacyjne Urzędu Miejskiego w Wadowicach".

 

Nie da się ukryć, że w porównaniu do wydawanego przez Stanisława Kotarbę Kuriera Wadowickiego widać przepaść. Pismo wydawane przez byłego rzecznika Ewy Filipiak sprawiało wrażenie składanego na starej dobrej Amidze 500 i najtańszej drukarce fan zina. Pismo Klinowskiego to profesjonalna robota, wydana na kredowym papierze, z poligrafią przystającą do współczesnych czasów. No ale najważniejszy jest przecież to co w środku...

Liczący 12 stron kolejny numer biuletynu na okładce wita uśmiechniętym zdjęciem Herbie Hancocka i napisem "Warszawa miała Trumpa, Wadowice Hancocka". Jeśli o mnie chodzi, hasło celne, zdecydowanie wolę słuchać tego  tego cudownego dziecka jazzu niż obecnego prezydenta USA...

Na drugiej stronie Klinowski informując, że nie płaci pieniędzmi mieszkańców dziennikarzom lokalnym "którzy dlatego nie piszą o nich całej prawdy" podaje kanały komunikacyjne magistratu, na których możemy "znaleźć rzetelne informacje" a także wita się w krótkim wstępie.

Na kolejnych stronach nie brakuje informacji o tym jakie Wadowice zgarniają nagrody i wyróżnienia, o płatnych praktykach dla młodych w Urzędzie Miejskim, wymienienia najważniejszych inwestycji w mieście (ostatni odcinek obwodnicy, nowych terenach rekreacyjnych nad Skawą przy współpracy z Maspeksem), o budowie nowego ronda na ulicy Konstytucji 3 Maja, czy przebudowie ulicy Lwowskiej na tzw. woonerf. Nie brakuje też tabelek z nakładami inwestycyjnymi gminy Wadowice na drogi wiejskie, finansowania dróg powiatowych, czy modernizacji szkół.

Klinowski przekonuje, że 2248 mieszkańców chce Beskidzkiej Drogi Integracyjnej po północnej stronie Wadowic (202 na południowej, dane z 2008 roku wykonane przez GDDKiA) i wymienia argumenty, dlaczego ta droga powinna jednak przebiegać tymi częściami miasta przez pola uprawne nieużytki i tereny przemysłowe, tak jak to obiecywał podczas wyborów.

Mieszkańcy mogą się też dowiedzieć (o ile jeszcze nie wiedzą...) że nasze miasto ma nowe logo a herb pozostał bez zmian. Burmistrz wymienia też imprezy, jakie odbywały się w gminie w ostatnim czasie: spływy kajakowe, uroczystości 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, konkurs cukierniczy na najlepszą kremówkę, imprezy biegowe, koncerty czy prestiżowe zawody strażackie Firefighter Combat Challenge.

Dostaje się też posłowi Józefowi Brynkusowi (Kukiz'15) i "grupie nieodpowiedzialnych radnych" bo to ich włodarz obwinia o pogorszenie się współpracy z firmą Empol (właścicielem 51% składowiska odpadów w Choczni) i w rezultacie podwyżkę cen za wywóz śmieci.

Mieszkańcy mogą też odetchnąć, bo jak informuje pismo "miejska kotłownia nie jest przyczyną smogu" ale przestarzałe kotły działające w naszych domach i zakładach.

Burmistrz wyjaśnia też, że decyzją o odebraniu Restauracji Ogrodowa koncesji na piwo była prawidłowa, co orzekło Samorządowe Kolegium Odwoławcze a stojący od ponad roku pusty drewniany budynek w środku Wadowic to decyzja właściciela, który postanowił zamknąć interes, mimo, że mógł też sprzedawać inne rodzaje alkoholu. Przy okazji dostaje się także nieco jego "ulubionemu" dziennikarzowi, swego czasu specjaliście w dziedzinie małej gastronomii i miłośnika mieszanki kawy arabica i robusty w tym przybytku.

Magistrat chwali się też bezpłatną komunikacją miejską, którą jeździ do 450 pasażerów dziennie. Na ostatniej stronie biuletynu przedstawiono rządy burmistrza Klinowskiego w liczbach.

A wam jak się podoba nowy numer biuletynu?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+36 #1 ANTEK 2017-09-21 11:20
a co lewak moze ,oprucz leninowskiej propagandy
Cytować
+37 #2 do plebsu 2017-09-21 11:56
kaszana dla biednych
Cytować
+45 #3 Cyryl 2017-09-21 12:11
On się chwali, że nie płaci lokalnym dziennikarzom? A komu zapłacił za te stek bzdur, który własnie wydał? Krasnale to napisały? A jeżeli on sam, to znaczy,że się pomylił z powołaniem. Zresztą on się do czego innego nie nadaje. Bawienie się komórką, inwigilacja blogerów i dziennikarzy to jego główne zajęcie - jak za komuny. Płacenie w poprzedniej kadencji jałmużny /bo płaski dostawał podobno 1680zł/ to pikuś w porównaniu z tym co płaci teraz radcom, doradcom, pracownikom promocji, których w ogóle nie widać i którzy nie potrafią sklecić porządnego zdania, a co dopiero napisać, a jeżeli już - to biorą za to sowite o wiele wyższe wynagrodzenie.
Cytować
+46 #4 XxXx 2017-09-21 13:00
Buchalteria za czasów tego burmistrza rozwinięta do absurdu. Inwestycji jak na lekarstwo, / chyba, że ławki z palet, które okazały się być droższe niż inne standardowe/. Ciekawi mnie, ile wydali pieniędzy na rozjazdy i podróże służbowe jego zastępcy, doradcy, asystenci...Dow iedzcie się, a otrzymacie obraz ,,rzetelnych" wydatków i znajdziecie przyczynę marazmu i cofania się się w rozwoju naszej gminy.
Cytować
+36 #5 Henio 2017-09-21 13:27
Cytuję XxXx:
Buchalteria za czasów tego burmistrza rozwinięta do absurdu. Inwestycji jak na lekarstwo, / chyba, że ławki z palet, które okazały się być droższe niż inne standardowe/. Ciekawi mnie, ile wydali pieniędzy na rozjazdy i podróże służbowe jego zastępcy, doradcy, asystenci...Dowiedzcie się, a otrzymacie obraz ,,rzetelnych" wydatków i znajdziecie przyczynę marazmu i cofania się się w rozwoju naszej gminy.


I to jeszcze na jakie wyjazdy. Na kongres czarownic żeby pie*dolić o nieistniejących problemach a nie widać ani Jego, ani Całusowej na konferencjach o rozwoju miast, infrastrukturze , o innowacyjności w miastach itd. Żenada.
Cytować
+32 #6 MAKS 2017-09-21 15:36
Nawet nie będę zaglądał do tej agitki,żeby dowiedzieć się co burmistrz dokonał w Wadowicach.Wyst arczy rozejrzeć się w koło żeby stwierdzić,że nic.I to wielkie nic!
Cytować
+30 #7 propaganda 2017-09-21 15:51
Myśli że swoją propagandą wmówi nam, że jest dobrym gospodarzem Wadowic. I tu znowu zmarnowane pieniądze za, jak to redaktor pisze " Pismo Klinowskiego to profesjonalna robota, wydana na kredowym papierze, z poligrafią przystającą do współczesnych czasów." I co z tego, papier przyjmie wszystko, a rzeczywistość jest taka szara, przygnębiająca i brudna jak dzisiejsza pogoda. Oby nie powtórzyły się wyniki wyborów sprzed trzech lat. A i tak jestem zdania, że nawet tego roku szkoda dla darmozjadów. I Radnych tej kadencji także.
Cytować
+31 #8 Tomek 2017-09-21 16:03
Bardzo ładnie wydana gazetka ale bardzo tendencyjna bo wynika z niej że Klinowski jest uzdrowicielem Wadowic co chyba nie jest takie kolorowe jak w jego biuletynie.
Cytować
+27 #9 Andrzej 2017-09-21 23:07
Zapomniał napisać że prowadzi Wadowice i okolice do upadku i degrengolady poprzez Studium i plan zagospodarowani a w Chocznia dla zagranicznych hipermarketów. Burmistrzu nie ściemniaj, nie z nami taki numery!
Cytować
+25 #10 obserwator 2017-09-22 09:38
A się wysilił ten NARCYZ, Boże chroń nasze Wadowice przed tym nieudacznikiem i takimi pożal się Boże radnymi - bezradnymi.
Cytować
+21 #11 Spitfier 2017-09-22 09:48
Chyba umrzemy ze śmiechu,same sukcesy w tej kredowej gazecie,tylko dlaczego te sukcesy przyprawiają o mdłości.? Odpowiedź jest jedna.No bo to sama wazelina,niejad alna i ciężko strawna.!!!!
Cytować
-18 #12 Malwa 2017-09-22 14:53
Heh, te ja myślę że te wszystkie komentarze są tendencyjne a nie biuletyn. ;)
Cytować
+21 #13 Oblatywacz 2017-09-22 15:34
A gdzie tu w tym biuletynie coś dla wadowiczan,nie widzę,nie słyszę,nie czuję?
Cytować
-6 #14 kaki 2017-09-22 16:46
wy sobie Panem Bogiem gęby nie wycierajcie!
Cytować
0 #15 WIDObido 2017-09-27 16:25
nie dotarł do mnie ! ; straszne ; gdzie można znaleźć tę bezcenną publikację ???
Cytować
0 #16 mieszkaniec 2017-09-28 10:13
Jednym słowem : ble, ble, ble............ .....
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.