W Spytkowicach odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy w związku ze śmiercią radnego Adama C
Wybory uzupełniające w Spytowicach. Kto wygrał?

W Spytkowicach odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy w związku ze śmiercią radnego Adama Chodnackiego. Było dwóch kandydatów, koto wybrali wyborcy?

W niedzielę (3.09) w godzinach od 7:00 do 21:00 w Spytkowicach odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy w związku ze śmiercią kilka miesięcy temu radnego Adama Chodackiego. Do urn poszli mieszkańcy okręgu nr 10, obejmującym sołectwo Spytkowice: ulice Gwarną, Kasztelańską, Kolejową, Krótką, Morzycką, Nad Kanałem, Polną, Podwale, Spokojną, Zacisze i Zieloną.

Wybierali pomiędzy 44-letnim Zbigniewem Koziołem i 51-letnim Stanisławem Tomskim, startującymi z list niepartyjnych komitetów wyborczych. Frekwencja nie była zbyt duża: głosowało zaledwie 20,6% uprawnionych wyborców. O zwycięstwie przesądziły 2 głosy: nowym radnym został Stanisław Tomski. Otrzymał 50 głosów, zaś Zbigniew Kozioł 48 głosów.

Na najbliższej sesji Rady Gminy Spytkowice odbędzie się zaprzysiężenie nowego radnego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.