To prawdziwa gratka dla fanów folkowych i rockowych brzmień! W niedzielę 25 czerwca Wolontariat Wadowi
Folk-rockowy początek wakacji

To prawdziwa gratka dla fanów folkowych i rockowych brzmień! W niedzielę 25 czerwca Wolontariat Wadowickiego Centrum Kultury zaprasza na finałowy koncert projektu "Folkowe Wadowice". Zagrają aż trzy zespoły: Runika, Cronica i Othalan.

Runika to warszawski zespół z charyzmatycznym, damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Z kolei Cronica w swojej twórczości łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Natomiast w wyjątkowej, akustycznej oprawie zaprezentuje się Othalan, czyli kolektyw czerpiący inspiracje z polskiej muzyki ludowej, muzyki dawnej, staroskandynawskiej – i nie tylko.

Folkowe Wadowice staraliśmy się przygotować tak, aby każdy znalazł coś dla siebie! Mamy nadzieję, że finałowy koncert będzie świetnym początkiem wakacji zarówno dla fanów ciężkiego brzmienia, jak również folkowej atmosfery! — mówią wolontariusze WCK.

Koncert będzie jednym z elementów, a jednocześnie zwieńczeniem projektu Folkowe Wadowice organizowanego przez wolontariuszy przy wsparciu Wadowickiego Centrum Kultury. Oprócz wspomnianego koncertu wolontariusze przygotowali także warsztaty malowania na tkaninie (24 czerwca o godzinie 14:00) oraz konkurs fotograficzny "Uwiecznij Folk", którego efekty można podziwiać od piątku (16.06) w Muzeum Miejskim.

Koncert odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godzinie 17:30 sali kameralnej WCK. Bilety w cenie 15 złotych (przedsprzedaż), 20 złotych(w dniu koncertu) można nabyć w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury.

Istnieje możliwość jednoczesnego zakupienia biletu na warsztat malowania koszulek oraz na koncert w promocyjnej cenie 20 złotych. Warsztaty odbywają się w sobotę 24 czerwca o godzinie 14:00, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.