W weekend odbędą się Dni Lanckorony. Jak co roku dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atr
W weekend Dni Lanckorony. Co przygotowano?

W weekend odbędą się Dni Lanckorony. Jak co roku dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atrakcji. Zobaczcie co będzie się działo w tym uroczym miasteczku!

W weekend odbędą się Dni Lanckorony. Rozpoczną się w sobotę (17.06) o godzinie 16:00. Na tutejszym stadionie sportowym przewidziano szereg atrakcji dla mieszkańców oraz turystów takich jak występy kapeli Baciary, Romper, Toporki czy po północy piana party. Ponadto odbędzie się pokaz zorganizowany przez Koło Myśliwych z Lanckorony, jedno z najstarszych w Polssce, sięgające legendarnej tradycji polowań pod wzgórzem lanckorońskim, które prowadził Król Kazimierz Wielki założyciel i pierwszy lokator miejscowości.

W drugi dzień, w niedzielę (18.06) od godziny 11:00 na lanckorońskim rynku odbędzie Jarmark Świętojański.Podczas niego będzie można podziwiać stoiska ustawione według wzoru zgodnie z rycinami z XVIII, kiedy rynek był centralnym miejscem życia tej historycznej miejscowości. Koła Gospodyń Wiejskich oraz inne stowarzyszenia organizacje pozarządowe a także twórcy artyści, lokalni będą prezentować swoje wyroby. Gliniane garnki, koronki, wyroby z drewna, szkła a także pokaz kulinarny, gdzie każdy będzie mógł podziwiać smak i aromat  przysmaków Lanckorońskiej kuchni. Dodatkowa atrakcja będzie kolorowy wystój jarmarku. Wszystkie Stowarzyszenia będą ubrane swoje stroje regionalne pięknie ukwiecone stragany i atmosfera, jaka panuje podczas Jarmarku Świętojańskiego oraz niezapomniany urok rynku dopełniają pełną formę i charakter wydarzenia, jaki od lat jest wizytówką Lanckorony. Podczas kiermaszu będą się prezentować miejscowi twórcy - malarze, rzeźbiarze, garncarze oraz inni, którzy po przeprowadzce z innych rejonów kraju znaleźli swoje miejsce właśnie w tej malowniczej miejscowości. Na zakończenie odbędą się ludowe występy pieśni i tańca z repertuarem związanym z historiografią, kulturom i folklorem z terenów Lanckorony.

Organizatorem Dni Lanckorony jest gmina Lanckorona oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie przy współudziale Stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich z Lanckorony, Izdebnika, Skawinek, Jastrzębi i Podchybia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.