Po 30 latach, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, do kalendarza gminy Tomice powróciła z
Po 30 latach do Tomic powrócił lubiany turniej

Po 30 latach, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, do kalendarza gminy Tomice powróciła znana i lubiana impreza. Kto okazał się najlepszy w sportowych zmaganiach sołectw?

W Kronice Gminnej ostatni zapis o turnieju wsi został umieszczony pod datą 17 lipca 1987 roku. Wtedy to z okazji oddania do użytku obiektu sportowego w Radoczy zorganizowano imprezę w wieloma konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi. Puchar Naczelnika wywalczyło sołectwo Radocza. Po blisko 30 latach ta forma współzawodnictwa, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, powróciła do kalendarza imprez w gminie Tomice.

W niedzielę (11.06) teren przy obiekcie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota zapełnił się mieszkańcami gminy, którzy tłumnie przybyli dopingować swoje drużyny. W I Turnieju Wsi Gminy Tomice wzięło udział sześć 10-osobowych zespołów (8 osób w drużynie plus 2 rezerwowych) reprezentujących poszczególne sołectwa. Zespoły, każdy w jednolitym kolorze koszulek: Lgota – białym, Zygodowice – żółtym, Witanowice – czerwonym, Woźniki – zielonym, Tomice – pomarańczowym i Radocza – niebieskim, musiały zmierzyć się z 14 konkurencjami: slalomem w workach, przekładaniem opon, rzutem jajkiem, slalomem drużynowym, przeciąganiem liny, strzałami na bramkę, rzutem workiem z sianem, slalomem na taczce, narciarstwem trawiastym, spacerem hurtownika, wbijaniem gwoździ, konkursem niespodzianką – twz. turbokozakiem, rzutem piłką lekarską oraz rozwieszaniem mokrych pieluch. Podczas wykonywania poszczególnych zadań zawodnicy byli zachęcani do wysiłku głośnym dopingiem, a o jego prowadzenie zadbał spiker zawodów – Maciej Mrowiec.

Nad przebiegiem całości zawodów czuwała grupa sędziowska złożona ze strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, będących sędziami podczas weekendowych (9-10.06) międzynarodowych zawodów Firefighter Combat Challenge, które odbyły się w Wadowicach oraz pracownik OKGT – koordynator ds. sportu i rekreacji Paweł Kręcioch.

Oczywiście poza atrakcjami czysto sportowymi, obserwujący zmagania swoich drużyn, mogli spróbować wielu smakołyków przygotowanych przez Stowarzyszenie „Wioski Naszych Marzeń”, a najmłodsi skosztować waty cukrowej i wybawić się na dmuchańcach. W trakcie Turnieju wszystkim czas umilał zespół „Duo” z tomickiego gimnazjum, którego opiekunem jest Anna Karcz.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji i blisko 4-godzinnych zmaganiach, ostateczna kolejność okazała się następująca:

I miejsce – sołectwo Woźniki – 78 pkt
II miejsce – sołectwo Lgota – 70 pkt
III miejsce – sołectwo Zygodowice – 57 pkt
IV miejsce – sołectwo Witanowice – 42 pkt
IV miejsce – sołectwo Tomice -42 pkt
VI miejsce – sołectwo Radocza – 34 pkt

Najlepsza drużyna otrzymała puchar, który wręczył wójt gminy Tomice Witold Grabowski, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe upominki.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.