Już w niedzielę (18.06) Kalwaria Zebrzydowska zaczyna świętowanie jubileuszu 400-lecia lokacji miasta
Tak Kalwaria będzie obchodzić swoje 400-lecie

Już w niedzielę (18.06) Kalwaria Zebrzydowska zaczyna świętowanie jubileuszu 400-lecia lokacji miasta. Zobaczcie dokładny program obchodów, które zostały zaplanowane do 25 czerwca.

Rok 2017 jest  wyjątkowym czasem dla Kalwarii Zebrzydowskiej, która obchodzi jubileusz 400-lecia lokacji.  By uczcić tak ważne wydarzenia, władze miasta zaplanowały serię wydarzeń i spotkań z mieszkańcami, tak, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy czas.
 
Centralne uroczystości  zostały zaplanowane od 18 do 25 czerwca i rozpoczną się już w niedzielę (18.06) o godzinie 15:00 mszą świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego w  Sanktuarium Kalwaryjskim. Kolejny tydzień wypełniony będzie konkursami dla dzieci i młodzieży, w czasie których przypomniana zostanie postać Mikołaja Zebrzydowskiego i historia  miasta.

W poniedziałek (19.06) na kalwaryjskim rynku organizowany jest Festiwal Organizacji Pozarządowych i Kół Gospodyń, będzie to okazja do prezentacji lokalnych organizacji, które tworzą naszą  lokalną społeczność, natomiast w piątek (23.06) mieszkańcy spotkają  się  ze sportowcami z lokalnych klubów sportowych. Podczas nich gmina zaprezentuje gminnych medalistów Mistrzostw Polski i Europy.

W ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędą się Jubileuszowe XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej, zostały one przygotowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Będą one wypełnione będą różnymi atrakcjami dla wszystkich. Bardzo atrakcyjnie będzie w niedzielę  25 czerwca na stadionie Kalwarianki, gdzie wystąpi między innymi Margaret,  a na zakończenie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.  

Również 25 czerwca o godzinie 16:30 zaplanowano Uroczystą Galę Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej w Sali Widowiskowej CKSiT. Zam zaprezentowany ostanie album „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia”, monografia przygotowana z okazji jubileuszu miasta przez zespół naukowców pod kierownictwem   dr. hab., prof. nadzw.  Uniwersytetu  Rzeszowskiego Andrzeja Nowakowskiego. Pokazany tam też zostanie okolicznościowy medal z wizerunkiem Mikołaja Zebrzydowskiego, wzorowany na oryginale z 1601 roku, wyświetlony zostanie też film promujący Kalwarię Zebrzydowską i jubileusz.

W niedzielę 25 czerwca do Kalwarii Zebrzydowskiej zjadą się też  miłośnicy starych pojazdów. Na placu targowym  odbędzie się I Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2017.

Portal WadowiceOnline.pl jest jednym z patronów medialnych obchodów jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.

AKTUALIZACJA (SOBOTA, 17 CZERWCA 2017 19:25)

(MG)
(zdjęcie: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Nutka 2017-06-19 07:07
No tak pomysł występu Margaret przed zespołem Śląsk trafiony......j ak kulą w płot
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.