Zjazd szkół, msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, tort, występ orkiest
Wyjątkowy koncert w wyjątkowy dzień

Zjazd szkół, msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, tort, występ orkiestr strażackich a na koniec wyjątkowy koncert "Święty z Wadowic - Jan Paweł II": tak nasze miasto hucznie obchodziło pierwszy dzień obchodów 97. rocznicy urodzin swojego patrona.

W czwartek (18.05) Wadowice hucznie obchodziły pierwszy dzień obchodów 97. rocznicy urodzin swego patrona, świętego Jana Pawła II. Na wadowickim rynku zorganizowano zjazd szkół z całej Polski noszących jego imię a także uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego,  metropolity krakowskiego. Jak urodziny to nie mogło oczywiście zabraknąć i tortu, który magistrat zamówił w Cukierni Galicjanka. Po raz osiemnasty odbył się też występ "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie" dzięki połączonym siłom OSP Klecza, OSP Chocznia i gościnnie OSP Łącko.

Na finał pierwszego dnia obchodów 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II o godzinie 20:00 na rynku odbył się koncert "Święty z Wadowic - Jan Paweł II": mieszanka znanych nazwisk, różnych stylów, rozmaitych gatunków muzycznych, ekspresji i energii, ale w obrębie spraw najważniejszych, myśli i przekonań swiętego z Wadowic. Nieobecnego, a jednak obecnego, po prostu „Przeźroczystego”.

Kuba Badach, Magda Steczkowska, Natalia Niemen, Justyna Reczeniedi, Hanka Wójciak, Marcin Jajkiewicz to tylko niektórzy z wokalistów. którzy wzięli w nim udział, do tego muzyka skomponowana przez wybitnych kompozytorów, teksty Michała Zabłockiego, udział orkiestry oraz chóru i doskonała konferansjerka znanego dziennikarza i publicysty Marka Zająca.

Co ciekawe, koncert  był też okazją do promocji singla „Ofiaruj się” w wykonaniu Magdy Steczkowskiej zapowiadającego pełną płytę z utworami z widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”, która ukaże się na jesieni tego roku.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.