W 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, jego dom rodzinny i zarazem muzeum odwiedził J.E. Enrique A
Papieskie muzeum ma już ziemię z prawie 90 krajów. Tym razem przyjechała z Panamy

W 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, jego dom rodzinny i zarazem muzeum odwiedził J.E. Enrique Antonio Zarak Ambasador Republiki Panamy w Polsce. Dyplomata przekazał ziemię z Panama City, gdzie nasz papież był z pielgrzymką w 1983 roku oraz jego zdjęcie z tej wizyty.

W czwartek (18.05) w dniu 97. urodzin św. Jana Pawła II, jego dom rodzinny i zarazem muzeum odwiedził J.E. Enrique Antonio Zarak, ambasador Republiki Panamy w Polsce. Wizyta ambasadora Panamy była kolejnym nawiedzeniem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świetego Jana Pawła II w Wadowicach przez przedstawicieli tego państwa: w lipcu 2016 roku w czasie Światowych Dni Młodzieży, Muzeum gościło prezydenta Panamy Juana Carlosa Varelę w towarzystwie Pierwszej Damy oraz wiceprezydent, a także tamtejszego kardynała José Luis Lacunza Maestrojuana oraz biskupów: abp José Domingo Ulloa Mendieta i bp Manuel Ochogavia Barahona, a także Victora Chana, członka komitetu, który będzie odpowiadać za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku.

Ambasador Republiki Panamy w Polsce J.E. Enrique Antonio Zarak w imieniu prezydenta Panamy przekazał ziemię z Panama City, gdzie nasz papież był z pielgrzymką 5 marca 1983 roku. Ziemia trafiła do strefy "A domem stał się świat", gdzie można zobaczyć pamiątki związane z podróżami apostolskimi Jana Pawła II. Najczęściej są to otrzymywane przez niego podarunki, np. makatka z modlitwą Ojcze nasz w języku Inuitów (rdzenna ludność obszarów arktycznych), hebanowe popiersie Chrystusa pochodzące z Konga, czy okolicznościowe wydawnictwa – m.in. komiks Marvela z 1982, którego bohaterem jest Papież z Wadowic.

Dyplomata w imieniu prezydenta Panamy przekazał muzeum także zdjęcie papieża z tej wizyty.

(AS)
(zdjęcie: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 MIŚ 2017-05-18 23:31
Parafrazując klasyka :

Wiesz, co robi ta ziemia? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa ! To jest ziemia na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą ziemią ?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest ziemia społeczna, w oparciu o sześć instytucji. :P
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.