19 utworów zagrali na rynku strażacy z OSP Klecza, OSP Chocznia i gościnnie OSP Łąck w towarzystwie
Strażacy po raz osiemnasty zagrali świętemu Janowi Pawłowi II

19 utworów zagrali na rynku strażacy z OSP Klecza, OSP Chocznia i gościnnie OSP Łąck w towarzystwie solistów: po raz osiemnasty odbył się w Wadowicach koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".

To już taka tradycja. Od osiemnastu lat, w maju, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski przyjeżdżali do Wadowic na wielki koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie". Wspólne granie druhów i druhen przyciągało zawsze sporą publiczność. W zeszłym roku mówiło się o tym, że koncert nie odbędzie się z powodu wycofanie się samorządu z finansowania tych imprez. Strażackie granie jednak na szczęście odbyło się, jednak w nieco skromniejszej oprawie i nie na rynku ale na placu przy Sanktuarium św. Józefa Ojców Karmelitów Bosych. Nie było też orkiestr z całej Polski, ale orkiestra dzięki połączonym siłom OSP Klecza, OSP Chocznia i gościnnie OSP Łącko.

W tym roku na koncert na szczęście powrócił na centralny plac miasta. Orkiestrom z OSP Klecza, OSP Chocznia i gościnnie OSP Łącko towarzyszyli znakomici soliści  Mieczysław Błaszczyk (tenor), Iwona Gałysa (sopran), Marcin Wnęk, Małgorzata Stanita-Duda oraz Anna Gromala. Przed występem odbyło się powitanie gości a także przemówienia.

Muzycy, którymi dyrygował ppłk dr hab. Stanisław Strączek, wykonali 19 utworów: hymn strażacki Rycerze Floriana, Abba Ojcze, Marsz, Marsz Polonia, Póki Polska żyje w nas, Serce w plecaku, African symphone, To nie ja byłam Ewa, New York, Dziwny jest ten świat, Happy hour, You Rise Me Up, Góralu czy ci nie żal, The Olympic Spirit, Swing '94, Halleluyah, Moje miasto Wadowice, Amigos Para Sempre, Barka oraz Radetzky.  Nie obyło się oczywiście bez bisu.

Organizatorem koncertu "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie" tradycyjnie była Fundacja OSP Chocznia.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.