W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Teatru Sokół. To o powieść
Teatr Sokół zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu

W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Teatru Sokół. To o powieść o młodym człowieku, który postanawia zostać blogerem. Splendor, fejm i sława co raz częściej okazują się być jedynym sposobem na “odnalezienie siebie..”

Teatr Sokół z Wadowickiego Centrum Kultury zaprasza w sobotę (13.05) o godzinie 18:00 do sali kameralnej WCK (bilety w cenie 10 złotych), gdzie  odbędzie się premiera ich najnowszego spektaklu „#allONE”! Główną inspiracją do jego stworzenia po raz kolejny okazała się być poezja Tadeusza Różewicza, a konkretniej utwór  „Odnaleźć samego siebie”. Młodzi aktorzy podjęli niezwykły trud konfrontując utwory poetyckie z poradnikami blogerów, językiem internetu, hasłami reklamowymi oraz artykułami akademickimi. Co z tego wyszło?  

“#allone” to wspólna opowieść o młodym człowieku, który - jak obecnie wielu jego rówieśników - postanawia rozpocząć karierę blogera. Jego motywy nie są do końca jasne, jednak chęć zdobycia uznania w oczach innych osób przysłania ten fakt. Splendor, fejm i sława co raz częściej okazują się być jedynym sposobem na “odnalezienie siebie..”

Poprzez opowiedzianą historię “Sokoły” w sposób zabawny, czasem wzruszający i niezwykle krytyczny starają się zrozumieć co tak naprawdę pozwala obecnie młodemu człowiekowi poznawać siebie?

Wspólnie tworząc spektakl długo zastanawialiśmy się czy większość popularnych blogerów faktycznie zasługuje na miano autorytetów, idoli i superbohaterów jakimi się stali? Czy nagromadzenie telefonów, tabletów, komputerów i dziesiątek aplikacji do komunikacji rzeczywiście zbliża nas do siebie czy może jednak oddala? A co z ludźmi, którzy nie nadążają za tym ciągłym pośpiechem? Czy mamy jeszcze faktycznie czas na... miłość? Efektem naszych przemyśleń pragniemy podzielić się z widzem! — mówią twórcy przedstawienia.

Przypomnijmy, że Teatr Sokół działa w Wadowickim Centrum Kultury już od 1999 roku, a od 2013 roku instruktorem zespołu jest Michał Brańka – instruktor teatralny, aktor i animator kultury, związany m. in. z wadowickim Teatrem Próg. Zespół tworzony jest obecnie przez młodzież studencką, licealną i gimnazjalną.

(MM)
(zdjęcie: Tamara Wiecheć)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 SokołowyFan 2017-05-09 12:13
Już nie mogę się doczekać! :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.