W piątek (21.04) Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedzili miłośnicy literatury fantasy, którzy pr
Fantastyczne spotkanie z pisarską debiutantką

W piątek (21.04) Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedzili miłośnicy literatury fantasy, którzy przybyli na spotkanie z Karoliną Bartel-Wątrobą – młodą pisarką, mieszkanką Ziemi Wadowickiej, która niedawno zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią „Eresteja”.

Podczas  spotkania Karolina  opowiedziała słuchaczom o początkach swojej literackiej przygody, którą  rozpoczęła od pisania wierszy i prowadzenia  autorskiego bloga.  Ujawniła skąd czerpie inspiracje, jak wygląda praca twórcza nad książką (generalnie, kiedy pisze, lepiej jej nie przeszkadzać) oraz opowiedziała o  współpracy z wydawnictwem. Uchyliła także rąbka tajemnicy  na temat swojej kolejnej powieści i zdradziła różne ciekawostki  związane z „Eresteją”.

Słuchacze mogli zatem dowiedzieć się  skąd pomysł na  nietuzinkowy tytuł książki  oraz że nazwa powieści zrodziła się zanim jeszcze powstała fabuła (zupełnie odwrotnie niż w przypadku drugiej powieści).  Autorka przyznała się też, że pisząc „Eresteję” sama nie wiedziała, jak zakończy losy  bohaterów, bowiem wyobraźnia podsyłała jej tysiące pomysłów na minutę. Nic więc dziwnego, że mając tak bogatą fantazję,  autorka miała problemy  na lekcjach języka polskiego , aby „trafić” w klucz – po prostu już wówczas jej wyobraźnia i pomysłowość wychodziły poza utarte schematy. Pani Karolina ujawniła także znaczenie swojego pseudonimu artystycznego – AVATH (dla niewtajemniczonych „cień”)  oraz wyjaśniła dlaczego pisze akurat fantastykę.  Jak sama twierdzi „woli wychodzić poza ramy świata rzeczywistego,  gdzie może dać upust swojej wyobraźni”.

Na koniec spotkania słuchacze tradycyjnie mogli nabyć książkę „Eresteja” wraz z pamiątkowym wpisem autorki. A pozostałym fanom fantastyki i zwolennikom talentu młodej pisarki  nie pozostało nic innego, jak czekać na drugą powieść  Karoliny...

 

(KM)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.