Z okazji Światowego Dnia Ziemi, Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedził Eugeniusz Drzewiecki - leś
Leśnik opowiadał o florze i faunie Wadowic

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedził Eugeniusz Drzewiecki - leśnik z Nadleśnictwa Andrychów, który opowiadał o florze i faunie Wadowic.

W sobotę (22.04) obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Akademii Małego Wadowiczanina. Był to świetny pretekst, aby zaprosić Eugeniusza Drzewieckiego - leśnika z Nadleśnictwa Andrychów. Młodzi adepci akademii przysłuchiwali się opowieściom o rodzimej faunie i florze.

Poznali zasady prawidłowego zachowania w lesie, zwyczaje zwierząt zamieszkujących okoliczne tereny oraz właściwości i zastosowania, niektórych gatunków roślin.

Leśnik zapoznał także  „studentów” z tajnikami niezwykle ciekawej i pożytecznej pracy leśników. Dzieci z zaciekawieniem słuchały niezwykłych „leśnych” historii i anegdot. Na koniec każda klasa otrzymała pakiet pomocy edukacyjnych, a każde dziecko odblask.(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 wadowiczanin 2017-04-25 09:53
Żeby te wykłady skończyły się nauką jak zachowywać się w lesie i nie zostawiać śmieci na leśnych szlakach
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.