W WCK odbył się koncert charytatywny Marty Bizoń. Pochodząca z Wadowic aktorka teatralna wystąpiła
Marta Bizoń zaśpiewała dla małego Adasia

W WCK odbył się koncert charytatywny Marty Bizoń. Pochodząca z Wadowic aktorka teatralna wystąpiła w recitalu, którego celem była pomoc choremu chłopcu z Wadowic – Adasiowi Studnickiemu.

W poniedziałek (13.03) o godzinie 18:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny Marty Bizoń. Pochodząca z Wadowic aktorka teatralna wystąpiła w recitalu, na którym zaprezentowała piosenki ze swoich dwóch płyt. Celem koncertu była pomoc choremu chłopcu z Wadowic – Adasiowi Studnickiemu.

W trakcie niezwykłego występu, pełnego wzruszeń została przeprowadzona zbiórka środków do puszek. Odbyła się również aukcja wyrobów rękodzieła artystycznego oraz konkursy z nagrodami. Wszystkie pieniądze, jakie udało się zebrać, zostaną przekazane na rzecz Adasia, którego czeka operacja rączek. Koncert jak i licytację poprowadził dziadek Adasia, Marek Studnicki.

Przypomnijmy, że Adaś urodził się 12 września 2016 roku z niedorozwiniętą prawą rączką. Do braku kości promieniowej doszedł także brak kciuka w obu rączkach. A to nie wszystko. W trzeciej dobie życia maleństwo przeszło zabieg wyłonienia kolostomii, ponieważ cierpi na atrezję odbytu. U Adasia stwierdzono również: wady narządów płciowych, tarczycy, dysmorficzne cechy twarzy oraz zbyt mały obwód główki.

Wadę Adasia leczy doktor Dror Paley. W klinice St. Mary’s Medical Center w West Palm Beach na Florydzie (USA), znajduje się Instytut Wydłużania Kończyn. Dzięki 4 zaplanowanym operacjom, Adaś otrzyma kciuki stworzone z palców wskazujących oraz normalny ruch i wydłużenie prawej rączki. Niestety pierwsze dwie operacje wycenione zostały na 270 tys. dolarów, czyli ponad 1 milion złotych.

Pomóc Adasiowi można również w następujące sposoby:
- Przekaż 1% podatku:
KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Adam Studnicki

Odwiedzić stronę Fundacji MAM SERCE http://mam-serce.org/zbiorki/adas-studnicki/

Przelewem:
Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325,
Tytuł przelewu: Adaś Studnicki, Bank: Millenium Bank

Dołącz do strony Facebook Pomoc dla Adasia: https://www.facebook.com/dlaadasia(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Ania1999 2017-03-16 20:09
Koncert przepiękny Marta pokazała że artyści to zwykli ludzie jak my. To były naprawdę mile chwilę spędzone w statku Piotra W.
Załoga spisała się na medal szczególnie Pani która podawala kawę i herbate miła serdeczna i uśmiechnięta od ucha do ucha . Mam nadzieję że zebraliscie dużo pieniążków dla małego Adasia . :lol:
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.