Czołowy reprezentant młodej, krakowskiej awangardy jazzowej, pianista Mateusz Gawęda wystąpi ze swoim
Trio Gawędy zagra w Wadowicach

Czołowy reprezentant młodej, krakowskiej awangardy jazzowej, pianista Mateusz Gawęda wystąpi ze swoim trio na koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

To gratka dla fanów jazzu. W czwartek (16.02) o godzinie 19:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach wystąpi ze  trio Mateusza Gawędy. Gawęda jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej, aktywnym uczestnikiem tutejszej sceny improwizowanej. Współtworzy projekty, które odważnie przełamują standardowe podejście do jazzu, a jednocześnie mocno ukierunkowują awangardę wśród młodego pokolenia instrumentalistów, takie jak Pezda/Gawęda Duo, PeGaPoFO, czy Cracow Jazz Collective. Repertuar wszystkich wymienionych zespołów w znacznej mierze opiera się na autorskich kompozycjach pianisty. Jest uczestnikiem i laureatem większości najważniejszych festiwali i konkursów jazzowych w Polsce. W 2011 r. wraz z PeGaPoFo zdobył pierwszą nagrodę Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors. Cztery lata później otrzymał tytuł Jazzowej Osobowości Roku 2015 podczas 51. Festiwalu Jazz nad Odrą.

Mateusz Gawęda Trio to także dwóch innych, wybitnych jazzmanów młodego pokolenia – kontrabasista Alan Wykpisz oraz perkusista Grzegorz Pałka. Autorski program tria to mozaika inspiracji wszelkimi gatunkami muzyki, wśród których szczególne miejsce zajmuje jazz lat 60, oraz współczesna muzyka europejska.

Na wadowickim koncercie zaprezentują materiał ze swojej płyty Overnight Tales. Bilety w cenie 30 złotych (normalny) i 15 złotych ulgowy (uczniowie i studenci) do nabycia w sekretariacie szkoły w godzinach od 11:00 do 19:00. Rezerwacja pod numerem telefonu 695 958 455.(MG)
(zdjęcie: materiały prasowe)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.