Doskonała atmosfera, wspaniali goście, 6 doskonałych filmów o tematyce górskiej, warsztaty i stoiska
Za nami 8. Przegląd Filmów Górskich. Sporo się działo

Doskonała atmosfera, wspaniali goście, 6 doskonałych filmów o tematyce górskiej, warsztaty i stoiska branżowe: za nami 8. Przegląd Filmów Górskich w Wadowickim Centrum Kultury.

W niedzielę (12.02) od godziny 15:00 już po raz ósmy Wadowickie Centrum Kultury zorganizowało Przegląd Filmów Górskich. W trakcie przeglądu zaprezentowanych zostało 6 wyjątkowych, nagradzanych i wyróżnionych polskich oraz zagranicznych filmów o tematyce górskiej. To spotkanie w jeden wieczór od lat łączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

Widzowie, którzy tłumnie stawili się w sali kinowej WCK zobaczyli obrazy Alpine Wall Tour, Reel Rock 10 - Shodwodn At Horseshoe. Reel Rock 10 - High and Mighty, Korona Warszawy. Prawdziwa Historia, Kanczendzonga oraz  Reel Rock 10 - A Line Across The Sky. Podczas trwającego ponad 7 godzin maratonu chyba każdy znalazł  coś dla siebie.

Wydarzenie było podzielone na trzy bloki. Nie zabrakło wśród nich tradycyjnie już gości specjalnych. Autorzy biografii Jerzego Kukuczki - Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski opowiedzieli o swoim dziele, książce  "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście", która okazała się hitem wydawniczym ubiegłego roku, zebrała też znakomite recenzje. Podczas przeglądu można było nie tylko poznać kulisy jej powstania ale również wygrać lub kupić jeden z wielu egzemplarzy i uzyskać autograf biografistów.

Kolejnym gościem był Bartosz Malinowski, który wspólnie z Joanną Lipowczan jako pierwsi Polacy pokonali słynny „Wielki Szlak Himalajski” liczący 1700 km. Za to dokonanie otrzymali w roku ubiegłym wyróżnienie za Wyczyn Roku na kultowym Festiwalu Podróżników „Kolosy”.

Najmłodszych do wspólnej zabawy zachęciły warsztaty „Świat wysokich gór” z Olą Dzik - alpinistką młodego pokolenia, która m.in.: jako pierwsza Polka zdobyła tytuł Śnieżnej Pantery.

Dzięki hojności sponsorów publiczność  mogła także wygrać wiele cennych nagród w konkursach oraz skorzystać z ofert stoisk branżowych i gastronomicznych. Nie zabrakło też pysznego jedzenia przygotowanego przez panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.