Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe
Przegląd filmów górskich po raz ósmy. Będzie się działo

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko w Wadowickim Centrum Kultury podczas ósmego już Przeglądu Filmów Górskich.

W niedzielę (12.02) od godziny 15:00 już po raz ósmy Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na Przegląd Filmów Górskich. Tym razem  gościem specjalnym będzie Bartosz Malinowski, który wspólnie z Joanną Lipowczan jako pierwsi Polacy pokonali słynny „Wielki Szlak Himalajski” liczący 1700 km. Za to dokonanie otrzymali w roku ubiegłym wyróżnienie za Wyczyn Roku na kultowym Festiwalu Podróżników „Kolosy”.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie również spotkanie z autorami biografii Jerzego Kukuczki - Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim. Książka  "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście" okazała się hitem wydawniczym ubiegłego roku, a sama biografia zbiera znakomite recenzje. Podczas przeglądu będzie można nie tylko poznać kulisy powstawania książki ale również wygrać lub kupić jeden z wielu egzemplarzy i uzyskać autograf biografistów.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Najmłodszych zachęcą na pewno warsztaty „Świat wysokich gór” z Olą Dzik - alpinistką młodego pokolenia, która m.in.: jako pierwsza Polka zdobyła tytuł Śnieżnej Pantery. Warsztaty wprowadzą dzieci w górski świat oraz uświadomią im jak ważne dla bezpieczeństwa górskiej przygody jest przygotowanie techniczne, kondycyjne i sprzętowe. Zajęcia przybliżą także życie ludzi w innych kulturach i zachęcą do marzeń o podróżach. Najmłodsi nie tylko zobaczą pokaz sprzętu, używanego podczas wspinaczek na najwyższe góry świata, ale będą mogli go również przymierzyć. Warsztaty to przedsmak nowego cyklicznego projektu w WCK - „Klubu Małego Podróżnika” dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat, który rozpocznie się już w marcu tego roku.

W trakcie przeglądu zaprezentowanych zostanie kilka wyjątkowych, nagradzanych i wyróżnionych polskich oraz zagranicznych filmów. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabraknie obrazów dla miłośników gór wysokich, narciarstwa, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie w jeden wieczór połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

Dzięki hojności sponsorów publiczność będzie mogła wygrać wiele cennych nagród oraz skorzystać z ofert stoisk branżowych i gastronomicznych. Nie zabraknie również pysznego jedzenia.

Bilety w cenie: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu przeglądu), 5 zł (warsztaty dla dzieci) do nabycia w sekretariacie WCK oraz poprzez stronę www.wck.wadowice.pl

 

AKTUALIZACJA (WTOREK, 7 LUTEGO 2017 10:30)

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 emil 2017-01-24 20:24
dziadek różaniec do ręki a nie łazić po skałach
Cytować
+3 #2 Nowy 2017-02-07 10:38
Cytuję emil:
dziadek różaniec do ręki a nie łazić po skałach


Uważaj - mógłbyś nie nadążyć za tym dziadkiem...
Cytować
0 #3 emil 2017-02-07 19:34
Cytuję Nowy:
Cytuję emil:
dziadek różaniec do ręki a nie łazić po skałach


Uważaj - mógłbyś nie nadążyć za tym dziadkiem...

racja to prawda
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.